Nowy Firmware w komputerach Shearwater Petrel 2 v.33

Podziel się informacją na:

Nowy Firmware w komputerach Shearwater Petrel

Sprzęt nurkowy, komputery nurkowe, nurkowanie techniczne

SHEARWATER Firmware v. 33 to kolejna dobra zmiana oprogramowania systemowego dla nurków ALPHA używających technicznych komputerów nurkowych SHEARWATER Petrel oraz Petrel 2. Nowa wersja firmware’u v. 33 zawiera przede wszystkim ważną optymalizację, pozwalającą na zachowanie w komputerze nurkowym informacji o stopniu nasycenia tkanek gazami obojętnymi w wypadku zmiany baterii pomiędzy nurkowaniami, w trakcie trwania serii nurkowań. To niezwykle istotne usprawnienie dla nurków biorących udział w dłuższych przedsięwzięciach, jak => techniczne safari nurkowe ALPHA-DIVERS. Zwracamy uwagę, że opcja ta daje możliwość wyboru zachowania informacji bądź ich wyzerowania na potrzeby dalszej pracy algorytmu dekompresyjnego.

Komputer nurkowy Shearwater Petrel

Komputer nurkowy Shearwater Petrel – możliwość zachowania informacji o nasyceniu tkanek w przypadku zmiany baterii

Nowy firmware Shearwater v. 33 wprowadza również kolejne usprawnienia w nurkowaniu z kompasem. Ilość operacji w menu, potrzebnych do zaznaczenia azymutu jaki chcemy zapamiętać uległa znacznej redukcji. W trakcie zaznaczania widoczny jest również elektorniczny bezel kompasu. Po wejściu w podmenu wystarczy teraz jedno potwierdzenie prawym przyciskiem komputera nurkowego. UWAGA: ta aktualizacja oprogramowania dotyczy wyłącznie użytowników komputerów nurkowych SHEARWATER Petrel 2.

Komputer nurkowy Shearwater Petrel

Komputer nurkowy Shearwater Petrel – widoczny bezel i proste zaznaczanie azymutu prawym przyciskiem komputera

Kolejna poważna zmiana w Shearwater firmware v.33 optymalizująca nurkowanie z elektronicznym kompasem komputera nurkowego Petrel 2 to prezentacja kąta odchylenia kieruku w jakim aktualnie nurkujemy w stosunku do zapamiętanego azymutu (!) Łatwo jest wyobrazić sobie jak bardzo usprawnia to nurkowanie typu search & recovery, gdzie wymagane jest nawigowanie według wzorca. Np. dla kwadratu zapamiętujemy jeden azymut kontunuując nurkowanie na ustalonym dystansie z odchyleniami kolejno: 0, 90, 180 i 270 stopni,, lub też na odwrót 0, 270, 180 i 90 stopni w zależności od wybranego kierunku. Podbnie dla trójkąta, czy sześciokąta dodajemy lub odejmujemy tylko kolejne 120 lub 60 stopni. Litery oznaczające kieruki kardynalne: N, E, S, W mają też teraz nieco większą czcionkę. UWAGA: ta aktualizacja oprogramowania dotyczy wyłącznie użytowników komputerów nurkowych SHEARWATER Petrel 2.

Komputer nurkowy Shearwater Petrel

Komputer nurkowy Shearwater Petrel

Kolejna optymalizacja możliwości komputerów nurkowych SHEARWATER Petrel i Petrel 2 to w Shearwater firmware v.33 to wprowadzenie nowego, najsłabszego trybu świecenia ekranu. Tryb CAVE przeznaczony jest przede wszystkim na długie wielogodzinne nurkowanie jaskiniowe, ale przydać się może również w takich typach nurkowań jak nurkowanie nocne, czy głębokie nurkowanie wrakowe. Zgodnie z informacjami technicznymi opublikowanymi przez firmę SHEARWATER tryb świecenia ekranu ma podstawowy wpływ na zużycie baterii, zacznie większy niż np. temperatura otoczenia.

Komputer nurkowy Shearwater Petrel

Komputer nurkowy Shearwater Petrel – nowy tryb świecenia ekranu CAVE

Wszystkie opisane powyżej funkcjonalności, wprowadzane w ramach aktualizacji Shearwater firmware v.33 są już standardową częścią oprogramowania nowych komputerów nurkowych => SHEARWATER Perdix.

Kolejna aktualizacja oprogramowania w Shearwater firmware v.33 dotyczy już wyłącznie użytowników SHEARWATER Petrel2 Fisher, używających swoich komputerów nurkowych do monitorowania pracy rebreathera za pomocą protokołu DIVE CAN. Nowa funkcja wprowadzona przez Shearwater firmware v.33 pozwala np. na sterowanie prędkością pracy solenoidu z poziomu komputera Petrel 2.

Komputery nurkowe SHEARWATER Petrel 2

Sprzęt nurkowy ALPHA-DIVERS – komputery nurkowe SHEARWATER Petrel 2

W ALPHA-DIVERS polecamy wyłącznie najwyższej jakości sprzęt nurkowy, którego sami używamy 🙂

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz