Testy jacketów TUSA na Wyprawie WENEZUELA 2013

Podziel się informacją na:
Sprzet nurkowy w trakcie testow Alpha - jackety nurkowe TUSA BCJ 7000 Conquest

Jackety nurkowe BCJ 7000 Conquest w akcji – sprzęt nurkowy TUSA, w trakcie testów Alpha, w trakcie Wyprawy ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013

Testy Jacketów TUSA

Wyprawa Nurkowa na Karaiby WENEZUELA 2013

Sprzet nurkowy w trakcie testów Alpha - jacket nurkowy TUSA BCJ 7000 Conquest

Sprzet nurkowy w trakcie testów Alpha – jacket nurkowy TUSA BCJ 7000 Conquest

Sprzęt nurkowy stale się rozwija. Kiedy kilka lat temu zdobywałem swoje pierwsze szlify instruktorskie, stanąłem przed trudnym wyborem: czy używać nadal, wybranego niegdyś po długich analizach, nowatorskiego na owe czasy, jacketu Mares Dragon z futurystycznym systemem Air Trim, czy też ulec namowom mentorów i wyposażyć siebie, oraz swoją nurkową szkołę w coś na czym nurkują „wszyscy”? Argumenty o rzekomo łatwiejszej nauce nurkowania na zwyczajnym inflatorze nijak do mnie nie przemawiały – większość praktycznych problemów z regulowaniem pływalności, jakie obserwowałem u mało doświadczonych nurków, wynikała właśnie z niepełnego prostowania ręki z inflatorem, o wiele lepiej sprawdzał się tu mój Air Trim, wyrzucający gaz z jacketu w absolutnie każdej pozycji.

Problem z inflatorem - brak umiejętności lub nonszalancja, która może doprowadzić do wypadku

Problem z inflatorem – brak umiejętności lub nonszalancja, która może doprowadzić do wypadku

Nie przemawiały do mnie również inflatory odstające w różnych kierunkach, widywane u nurków, którzy nie wiedzą jak wytrymować swoją sylwetkę i co tu dużo mówić, ogarnąć swój ekwipunek. Jednak Mares miał już dla mnie dość poważne minusy, jakimi był brak kieszeni trymujących i generalnie …brak kieszeni, a chciałem przecież chować w nich teraz tyle niezbędnego nurkowego sprzętu: zapasowa maska, maska resuscytacyjna, bojka, szpulka, latarka, lina Jona, notes… Z niemałym zaskoczeniem skonstatowałem, że właściwie nikt na rynku podobnych do Air Trima systemów nie rozwija. Był i3 Aqualunga, ale montowany jedynie w tańszych modelach jacketów, a przecież chciałem tego co w sprzęcie nurkowym najlepsze! Wtedy właśnie kolega, włożył mi w ręce jacket Conquest TUSA, rzucając krótko – „Sprawdź… ;)”.

Szybko zakochałem się w Conquescie, który dzięki hybrydowej konstrukcji zachowuje się pod wodą jak skrzydło. Dwie głębokie kieszenie, dwie kolejne na latarki pod spodem, rozpinany meshbag, odpinana kieszonka na drobiazgi, kieszeń na środku pasa brzusznego, w której mieści się np. zgrabny hak rafowy i oczywiście kieszenie trymujące, bez których chyba nikt nie wyobraża sobie już dzisiaj porządnego jacketu. Zintegrowane kieszenie balastowe dawno były już normą. Nowatorska konstrukcja, która pompuje się na zewnątrz, nie ściskając nurka nawet przy przesadnym napakowaniu jacketu, zapewni komfort początkującym ;). Potem przyszedł czas na inflator A.P.A., który w działaniu przypominał sterownik mojego Dragona, i który można było dzięki temu spokojnie puścić pod ramieniem i zapiąć na karabinku pod ręką, doskonale wpasowywał się w ideę opływowego ekwipunku rekreacyjnego. TUSA Conquest był odpowiedzią na wszystkie moje potrzeby związane z nurkowaniem rekreacyjnym! Nurkuję zatem rekreacyjnie w Conqueście od dobrych kilku lat i dlatego teraz każdemu nurkowi rekreacyjnemu polecam właśnie ten 🙂

Dzięki bliskiej współpracy ALPHA-DIVERS z polskim dystrybutorem marki TUSA, oferujemy naszym Klientom, możliwość bliższego zapoznania się z nowinkami technicznym i sprzętem nurkowym TUSA. Regularnie organizowane przez ALPHA-DIVERS nurkowe safari po Morzu Czerwonym, to doskonały doświadczalny poligon, w trakcie którego, w warunkach polowych i pod okiem Divemasterów i Instruktorów, można wypróbować jackety i inne elementy ekwipunku nurkowego TUSA. Wszyscy uczestnicy Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013 nurkowali w jacketach TUSA Conquest 7000C. Polecamy sprzęt, którego sami używamy!

Sprzęt nurkowy TUSA na Wyprawie Alpha - jacket TUSA Conquest 7000, którego sam używam ;)

Sprzęt nurkowy TUSA na Wyprawie Alpha – jacket TUSA Conquest 7000, którego od kilku lat używam – Przemek 😉

Chętnych, do przetestowania jacketów nurkowych TUSA, zapraszamy na kolejny nurkowy poligon w maju 2014, w ramach ALPHA-DIVERS Safari DAEDALUS 2014, organizowanego oczywiście w długi weekend majowy 🙂 Testy sprzętu nurkowego TUSA i innych marek, organizujemy również w trakcie różnych wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS.

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz