Wyjazdy i wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS

Podziel się informacją na:

 

WYJAZDY i WYPRAWY NURKOWE ALPHA-DIVERS

NURKOWANIE, WYPRAWY NURKOWE Z KLASĄ, WYJAZDY NURKOWE ALPHA-DIVERS

 

wenezuela-los-roques_0229Wyprawy nurkowe z klubem nurkowym ALPHA-DIVERS to wyjazdy nurkowe z gwarancją jakości, dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie swój czas i poszukują niezapomnianych wrażeń, zarówno pod wodą jak i na odległych lądach. Grupom nurkowym ALPHA-DIVERS towarzyszą zawsze doskonale znający lokalne warunki polscy instruktorzy nurkowania i certyfikowani => ratownicy nurkowi DAN (Divers Alert Network). Zapewnia to nie tylko wspaniałe nurkowanie z wysokim poczuciem komfortu i  bezpieczeństwa w trakcie wypraw i wyjazdów nurkowych, ale daje też Państwu okazję do podnoszenia swych nurkowych kwalifikacji w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Nurkowanie z ALPHA-DIVERS to wielka Przygoda i pasja naszego życia. Jesteśmy grupą nurków stale rozwijających swoją wiedzę i umiejętności, pielęgnujących pasje i konsekwentnie podnoszących swoje nurkowe kwalifikacje. Nurkowanie jest naszą pasją, nurkujemy zatem w jaskiniach, we wrakach, na rebreatherach i w bardzo wysokich górach, a przede wszystkim sporo podróżujemy po świecie, biorąc czynny udział w poważnych nurkowych i naukowych przedsięwzięciach, jak projekty i ekspedycje z zakresu archeologii podwodnej, w tym ekstremalnej wysokogórskiej i jaskiniowej archeologii podwodnej oraz biologii morskiej. Wyprawa nurkowa do Meksyku Przecieramy w ten sposób szlaki przyszłych wypraw i wyjazdów nurkowych ALPHA-DIVERS. Dlatego też możemy oferować Państwu coraz bardziej wyszukane i ambitne wyjazdy i wyprawy nurkowe. Każdą kolejną wyprawę ALPHA-DIVERS traktujemy jako wyzwanie, starając się zmieścić w programie jak najwięcej nowych, niesamowitych przeżyć. Wyprawiając się po raz kolejny w te same miejsca, za każdym razem dodajemy do programu nowe nurkowe i nie tylko nurkowe atrakcje. Nurkowanie nie jest dla nas zajęciem dodatkowym. Jesteśmy profesjonalistami, a nurkowanie i wyprawy nurkowe to nasze życie i ciągle wielka Przygoda!

Programy wypraw klubu nurkowego ALPHA-DIVERS staramy się maksymalnie wypełniać tym, co tylko najlepsze i najbardziej ekscytujące w danym regionie świata, oferując również pełen garnitur opcji dodatkowych tak, aby ci, którzy lubią spędzać czas aktywnie mieli poczucie, że w trakcie wyjazdu z ALPHA-DIVERS nie stracili ani chwili swego cennego czasu i nic ważnego i wielkiego ich nie ominęło. Ci, którzy pragną po prostu odpocząć w pięknym miejscu pełnym egzotycznych smaków, zapachów i barw również mają taką możliwość. Przez cały czas trwania wypraw i wyjazdów nurkowych ALPHA-DIVERS, dokładamy starań aby wszyscy powrócili z wakacji zadowoleni. 🙂 🙂 🙂

Wyprawa nurkowa do Meksyku

Co wyróżnia wyjazdy i wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS? Co sprawia, że są one praktycznie nieporównywalne z ofertą biur podróży i centrów nurkowych? Jako nurkowie-pasjonaci zajmujemy się ichtiologią, oceanografią i biologią morza. Ma to odzwierciedlenie choćby w garniturze kursów nurkowania oferowanych przez naszych instruktorów, gdzie znajdziecie Państwo tak unikalne pozycje jak Fish Identification, czy Shark Conservation Diver. Zdarzało nam się również w trakcie wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS ocierać o nieopisane jeszcze gatunki ryb z czego, jako pasjonaci-praktycy potrafimy sobie zdać sprawę. Jako podróżnicy i pasjonaci rozumiemy jednak, że nurkowanie to nie wszystko. Dlatego programy wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS wzbogacamy w wyważony sposób o inne atrakcje podróżnicze, sprawnie wykorzystując to co dany region świata ma nam do zaoferowania. W programach naszych wypraw nurkowych znajdziecie więc Państwo również trekkingi po => czynnych wulkanach Pacyficznego Pierścienia Ognia, rajdy przez bezdroża i dżungle => Ameryki Południowej, => Ameryki Środkowej, => Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Afryki, czy wreszcie bliskie spotkania ze skarbami historii i architektury w towarzystwie => archeologa.

 
 

WYJAZDY i WYPRAWY NURKOWE ALPHA-DIVERS

KALENDARIUM WYPRAW 2020

 

 

Wyprawa nurkowa CENOTY 2020: Meksyk-Belize-Gwatemala, Tajemnice Majów (Tikal i Calakmul)

Poznaj dogłębnie tajemnice Majów i zanurkuj w meksykańskich Cenotach na Riviera Maya. Bardzo mocno rozbudowany program, aż trzy tygodnie odkrywania tajemnic Jukatanu w => Meksyku, => Belize i Gwatemali! Na początek pełny set nurkowań rekreacyjnych w meksykańskich Cenotach na Riviera Maya – w ciągu siedmiu dni nurkowych zaliczymy pełną Kawernową Koronę Jukatanu, a w międzyczasie zobaczymy ruiny => Chichen Itza, => Tulum / Zama (Miasta Świtu), => Muyil / Chunyaxche, => Coba, Xel Ha oraz odkryjemy wiele klimatycznych, niesamowitych miejsc w okolicach Tulum. Pierwszy etap wyprawy podsumujemy rajdem do Zatoki Wniebowstąpienia przez największy rezerwat biosfery na Ziemi – Sian Ka’an, gdzie będziemy polować z aparatami na dzikie ptactwo i krokodyle. Drugi etap wyprawy to zwiedzanie mało znanych i trudno dostępnych ruin Majów, skrytych w selwie Campeche. Będziemy spać w hamakach u prawdziwych Majów, przemieszczać się quadami, eksplorować dziką selwę i zapomniane ruiny. Ten etap rozpoczniemy ruinami Dzibanche, a zakończymy ruinami => Calakmul, kolejnymi stolicami Kanuul – Drugiego Królestwa Węża, które przez prawie całą erę klasyczną trwania cywilizacji Majów walczyło o dominację z => Tikal, które odwiedzimy na początku trzeciego etapu wyprawy. Na zakończenie Góry Maya i majańskie jaskinie w Cayo, w Belize jak Actun Tunichil Muknal i => Chechem Ha. Trzy tygodnie intensywnego zwiedzania Jukatanu i odkrywania tajemnic cywilizacji Majów na lądzie i pod wodą. Wyprawę prowadzi archeolog-majanista.

Cenoty, wyprawa do Meksyku, Belize, Gwatemali

Wyprawa nurkowo-krajoznawcza ALPHA-DIVERS CENOTY 2020: Riviera Maya – Campeche – jaskinie Cayo – Tikal

Nurkowanie rekreacyjne w meksykańskich Cenotach

Termin: 25 stycznia – 15 luty (20 dni)

Pozostało wolnych miejsc: 1

=> Program wyprawy CENOTY 2020: Meksyk – Belize – Gwatemala, Tajemnice Majów (Calakmul i Tikal)

 
 

Wyprawa nurkowa CENOTY 2020: Meksyk – Belize – Gwatemala

Zanurkuj w najpiękniejszych kawernach Ziemi! Meksykańskie Cenoty na Riviera Maya, Mezoamerykańska Rafa Barierowa i cudownie biały piasek karaibskich plaż, ruiny Majów skryte w jukatańskiej selwie. Najstarszy i najlepiej dopracowany program ALPHA–DIVERS, który w ciągu dwóch tygodni wyprawy pozwoli Ci zasmakować w tym co najlepsze w trzech karaibskich krajach: w => Meksyku, w => Belize i w Gwatemali. Wspólnie możemy zanurkować przez pięć lub siedem dni w najwspanialszych Cenotach Kawernowej Korony Jukatanu, zobaczyć ruiny => Chichen Itza, => Tulum / Zama (Miasta Świtu), => Muyil / Chunyaxche, => Coba, Xel Ha, Xunantunich i Lammanai w Belize oraz => Tikal w Gwatemali. Nurkowanie rekreacyjne w Cenotach dla wszystkich nurków rekreacyjnych już od stopnia OWD – w ramach wyprawy wspólnie pracujemy nad pływalnością, wyważeniem, pracą płetw i oddychaniem. Krystalicznie czysta woda w przepięknie udekorowanych formacjami krasowymi Cenotach daje najwspanialsze wrażenia unoszenia się w stanie nieważkości, szczególnie kiedy płyniemy ponad halokliną wydaje nam się jak byśmy unosili się nad wodą. Mezoamerykańska Rafa Barierowa to druga co do długości rafa koralowa Ziemi – spotkamy tam rekiny wąsate (ang: nurse shark), => żółwie zielone i => żółwie szylkretowe, orlenie i być może również żarłacze tępogłowe (ang: bull shark).

Cenoty, wyprawa do Meksyku, nurkowanie w Cenotach, Belize, Gwatemala 2020

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS CENOTY 2020: Meksyk – Belize – Gwatemala

Termin wyprawy: 7 – 22 marca (16 dni) lub 7 – 15 marca (9 dni) w wersji tylko Meksyk

Pozostało wolnych miejsc: 4

=>Program wyrpawy CENOTY 2020: Meksyk – Belize – Gwatemala

 
 

Safari nurkowe na RAJA AMPAT 2020: Raja Ampat Centralne i Południowe (Morze Seram, Morze Halmahera, Cieśnina Dampier – The Best of Raja Ampat)

Wybierz się na nurkowanie na najpiękniejszych rafach Koralowego Trójkąta i najbardziej zarybionych rafach koralowych Ziemi. Archipelag Raja Ampat w szczycie sezonu – jedno z najwyżej punktowanych nurkowisk w okresie największej intensyfikacji morskiego życia, w tym wizyt mant oceanicznych. Morze Seram, Morze Halmahera, Cieśnina Dampier. Olbrzymie => manty, => rekiny dywanowe (wobbegongi), endemiczne => rekiny epoletowe, => bumpheady, tajemnicze => rekiny gitarowe, wielkie ławice ostroboków, barrakud, lucjanów i masa, masa innych ryb.

Raja Ampat - safari nurkowe

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS RAJA AMPAT 2020: Południe (Morze Seram), Północ (Morze Halmahera) i Ciesnina Dampier

Termin wyprawy: 29 marca – 8 kwietnia

Pozostało wolnych miejsc: 6

=>Program wyprawy RAJA AMPAT 2020: Południe – Północ – Cieśnina Dampier (The Best of Raja Ampat)

 
Megasafari nurkowe ZATOKA TRYTONA 2020: Papua – Nowa Gwinea, Zatoka Trytona (Triton Bay), Morze Arafura, Morze Seram, Dalekie Południe Raja Ampat (10 dni rejsu)

Wybierz się z nami na nurkowanie na nieznanych wodach! Zatoka Trytona to relatywnie młody akwen nurkowy, gdzie nie dotarł jeszcze wielki nurkowy biznes, a każdego roku odkrywane są nowe nurkowiska. Zatoka Trytona (Triton Bay) na południu wyspy Papua – Nowa Gwinea to miejsce, w którym przez cały rok kursują => rekiny wielorybie. W Zatoce Trytona żyje również endemiczny (występujący tylko tutaj) gatunek => rekina epoletowego. Na lądzie żyją rajskie ptaki i karłowate kangury, magiczne zaś wodospady wpadają wprost do morza. Po safari można wrócić do domu lub wypocząć jeszcze przez kilka dni na cudownych plażach rajskiej wyspy Lombok, przeciągając wyjazd przez Długi Weekend Majowy.

Zatoka Trytona (Triton Bay), Papua Nowa Gwinea, Raja Ampat

Zatoka Trytona

Termin wyprawy: 17-29 kwietnia

Pozostało wolnych miejsc: 1

=> Program wyprawy ZATOKA TRYTONA 2020: Zatoka Trytona (Triton Bay) – Morze Arafura – Momon – Pisang – Dalekie Południe Raja Ampat (Morze Seram)

 

Wyprawa nurkowa FILIPINY 2020: Malapascua i Cabilao

Filipiny to okruch raju na Ziemi. Wybierz się na nurkowanie na wspaniałych rafach Koralowego Trójkąta. Malapascua to jedyne miejsce na Ziemi, gdzie regularnie przypływają => rekiny kosogony na głębokości dostępne nurkom rekreacyjnym. Od wiosny 2019 mamy na Filipinach nowe, specjalne miejsce na => nurkowanie z kosogonami, położone na głębokości zaledwie kilkunastu metrów, które dzięki sporej ilości światła zapewnia niesamowite warunki do robienia zdjęć (standardowo miejsca, w których czeka się na rekiny kosogony są tam na 30 m). Ponieważ kosogon jest tym co przyciąga na => Filipiny nurkowych turystów z całego świata, w zależności od chęci wypływamy nawet na dwa nurkowania z kosogonami dziennie (w naszym nowym miejscu przebywają znacznie dłużej niż w okolicy cleaning stations na standardowych shark pointach). Drugim z nurkowych rarytasów w rejonie Malapascua jest => Gato Island – Wyspa Węży Gato to miejsce gniazdowania węży morskich, => wiosłogony składają jaja w niewielkich skalnych jaskiniach ponad powierzchnią wody, ale to również okazja na => nurkowanie z żarłaczami białymi w jaskini, która przebiega pod wyspą. Na Gato Island wybierzemy się również na nurkowanie nocne, aby zapolować na => rekiny koralowe. Na drugi tydzień przenosimy się na Cabilao, gdzie mieszkają gigantyczne => żółwie zielone. Cabilao słynie z przepięknej rafy koralowej, gdzie możemy umówić się na nurkowanie nawet z dziewięcioma gatunkami => błazenków (amfiprionów) i obserwować ich zadziwiające relacje z ukwiałami symbiotycznymi. W toni wokół Cabilao zdarzają się ławice ostroboków, orlenie, a czasem nawet => żółwie szylkretowe. Filipiny to również raj dla fanów makro. Spotkamy tutaj => iglicznie duchy i setki gatunków ślimaków nagoskrzelnych. Spędź dwa tygodnie w koralowym raju…

Filipiny, nurkowanie na Filipinach, wyjazdy i wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS FILIPINY 2020: Malapascua i Cabilao

Termin wyprawy:  maj 2020

Pozostało wolnych miejsc: 8

=>Program wyprawy nurkowej FILIPINY 2020: Malapascua i Cabilao

 
 

Wyprawa nurkowa RPA 2020: Sodwana Bay i Aliwal Shoal

Migracja sardynek u wybrzeży RPA to wydarzający się nieregularnie, największy spektakl występujący w ziemskiej przyrodzie z udziałem istot żywych. Lecąc do RPA w czerwcu dajemy sobie szansę na spotkanie z nimi, jednak nie to jest myślą przewodnią wyprawy. W RPA nurkujemy z wieloma gatunkami rekinów na najdalej wysuniętych na południe rafach koralowych Ziemi. W najstarszym parku narodowym w Afryce spotkamy najwspanialszą przyrodę Czarnego Lądu – będziemy szukać tam Wielkiej Piątki: słonia, lwa, nosorożca, geparda i bawoła. RPA to oczywiście kraina Zulusów – dumnych wojowników, nie ominie nas zatem i spotkanie z nimi

Nurkowanie w RPA - migracja sardynek i lądowe safari w Afryce - Wyprawa Nurkowa ALPHA-DIVERS RPA 2014

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS RPA 2020: Sodwana Bay i Aliwal Shoal

Termin wyprawy 13-28 czerwca

Pozostało wolnych miejsc: 8

=>Program wyprawy nurkowej RPA 2020

 
 

Safari nurkowe KOMODO 2020: Banta Island – Komodo – Flores – Bali

Komodo słynie z => mant. Jeśli jeszcze nie nurkowałeś z mantami, safari nurkowe na => Komodo w szczycie sezonu ich aktywności to idealna pora dla Ciebie. MANTA CRUISE KOMODO to specjalna trasa autorska ALPHA-DIVERS, rejsów poświęconym szczególnie nurkowaniu z mantami, uwzględniających wszystkie manta pointy Archipelagu Komodo, jak m.in. => Manta Alley czy => Karang Makassar, ale też kilku innych, co czyni jak się okazuje sporą różnicę ;). Dzięki bazowaniu na danych naukowych oraz kilkuletnim doświadczeniom ALPHA-DIVERS na Komodo zdaża nam się nawet => nurkowanie nocne z mantami! Komodo jednak to nie tylko manty, to przede wszystkim nurkowanie na wspaniałych rafach Koralowego Trójkąta. Safari nurkowe ALPHA-DIVERS daje możliwość nurkowania na wciąż nieznanej wyspie Banta Island, leżącej poza utartymi szlakami safari nurkowych na Komodo. Nurkowanie w dwóch oceanach: Komodo Centralne i Południowe. Następnie zwiedzanie dzikiej wyspy Flores i odpoczynek na => Bali, lub okazja do nurkowania z => mola-mola.

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS KOMODO MANTA CRUISE 2020: Komodo - Banta Island - Flores - Bali

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS KOMODO MANTA CRUISE 2020: Komodo – Banta Island – Flores – Bali

Termin wyprawy: 17-27 września

Pozostało wolnych miejsc: 8

=>Program safari nurkowego MANTA CRUISE KOMODO 2020

 
 

Wyprawa nurkowa MALEZJA 2020: Sipadan – Borneo – Wyspy Żółwie – Kuala Lumpur

Nurkowanie na Sipadanie – jednym z niekwestionowanych wierzchołków Koralowego Trójkąta, którego niesamowita przyroda chroniona jest dzięki malezyjskiej armii limitującej ilość osób odwiedzających wyspę do 120 dziennie. Zanurkuj z potężnymi ławicami barrakud i ostroboków oraz z gigantycznym stadem => bumpheadów, bizonów Oceanu, podobno ostatnim tak wielkim stadem na Ziemi. W ramach programu gwarantujemy aż CZTERY dni nurkowe na magicznym => Sipadanie (!), omijając problem pakietów nurkowych wymuszających jeden dzień nurkowy na Sipadanie na minimum cztery dni nurkowe na innych, mocno zdewastowanych rybołówstwem nurkowiskach. Następnie spotkanie z dziką przyrodą w resztkach pierwotnej dżungli Borneo. Dzikie ptactwo, nosacze malezyjskie i endemiczne karłowate słoniki, a jeśli dopisze nam szczęście być może i orangutany.

Sipadan, wyprawa nurkowa, nurkowanie na Sipadanie

Sipadan, wyprawa nurkowa, nurkowanie na Sipadanie, dzika przyroda w resztkach pierwotnej dżungli Borneo, Wyspy Żółwie oraz zwiedzanie Kuala Lumpur

Termin wyprawy: 24 października – 8 listopada

Pozostało wolnych miejsc: 8

=> PROGRAM WYPRAWY

 
 

Wyprawa nurkowa TRUK 2020

17 Listopada – 02 Grudnia 2020

Nurkowanie na słynnych wrakach japońskiej floty zatopionej przez Amerykanów w lagunie Truk, w czasie II-giej wojny światowej. Nurkowanie w zakresie od 40 m +, więc wyjazd dla nurków z conajmiej stopniem IANTD Advanced Nitrox lub równoważnym.

 
 

Wyprawa krajoznawczo-przygodowa ETIOPIA 2020 – Dolina Omo

Etiopia – kolebka życia… Poznaj dziką przyrodę Wielkich Rowów Afrykańskich, największej na Ziemi doliny tektonicznej, będącej niemym świadkiem rozpadu kontynentu afrykańskiego. Przeżyj wielką przygodę na Czarnym Lądzie, wśród dzikich plemion Doliny Omo na południu Etiopii, pełnego pierwotnego piękna terenu, który wkrótce zostanie zalany przez budowaną tamę. Zobacz słynne koptyjskie kościoły, pełne tajemnic średniowieczne budowle – gdzieś tam nadal podobno ukrywana jest zaginiona Arka Przymierza…

Etiopia, wyprawa nienurkowa - dzika przyroda Wielkich Rowów Afrykańskich i dzikie plemiona odchodzącej w niebyt Doliny Omo

Etiopia, wyprawa nienurkowa – dzika przyroda Wielkich Rowów Afrykańskich i dzikie plemiona odchodzącej w niebyt Doliny Omo

Termin: 4-12 grudnia 2020

Pozostało wolnych miejsc: 7

=> Program wyprawy ETIOPIA 2020

 
 

Safari nurkowe z rekinami wielorybimi DŻIBUTI 2020: agregacja rekinów wielorybich

Dżibuti to miejsce prawie nikomu nieznane, jednak znają je doskonale => rekiny wielorybie! Zanurkuj z rekinami wielorybimi w trakcie ich agregacji, kiedy w wodach Zatoki Tadżura i kotła Ghoubet El-Kharab pływa ich ponad setka. Rekiny wielorybie w Dżibuti to nie wszystko, oprócz nich masz szansę na nurkowanie z przypominającymi dinozaury rynami, delfinami, mantami i żarłaczami szarymi. => Dżibuti to najmniejsze oficjalnie uznawane państwo w Afryce, położone na tzw. Rogu Afryki, w niesamowicie ciekawym geologicznie regionie zwanym => Trójkątem Afarskim. Po zakończeniu safari nurkowego będziemy mieć szansę na odwiedzenie największego zbiornika soli na Ziemi, słonego jeziora => Lac Assal.

Nurkowanie z rekinem wielorybim. Safari nurkowe Dzibuti (Djibouti)

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS z rekinami wielorybimi DŻIBUTI 2020: Agregacja Rekinów Wielorybich

Termin: 7-20 grudnia

Pozostało wolnych miejsc: 10

=> Program wyprawy DŻIBUTI 2020

ZAPRASZAMY NA NURKOWANIE, WYJAZDY I

WYPRAWY NURKOWE Z ALPHA-DIVERS

 

Podziel się informacją na:

26 komentarzy to “Wyjazdy i wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS”

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz