Petra – El-Khazneh

Podziel się informacją na:

 

Petra – El-Khazneh – śladami świętego Gralla

Wyprawa ALPHA-DIVERS EGIPT – JORDANIA 2011

Petra, na końcu wąwozu As-Sik, skalne kotary rozsuwają się na boki, niczym poruszone czarodziejskim zaklęciem, otwierając się na jeden z najbardziej niesamowitych widoków na Ziemi, stworzonych ręką człowieka.

Gigantyczne, wykute w skale mauzoleum… Dobrze oddały temu miejscu sprawiedliwość szkice Williama Johna Bankesa (1786–1855), który śladami Burckhardta, dotarł tu w dziesięcioosobowej grupie w 1818 roku i akwarele Leona de Laborde (1807-1869), który wraz z Louis-Mauricem Linant de Bellefonds (1799-1883) i dużą karawaną dotarł tu w 1828 roku. Była to pierwsza poważna ekspedycja archeologiczna do ruin Petry. Wspaniała budowla zwana obecnie El Khazneh – Skarbcem Faraona, znalazła się również na planie filmowym „Indiana Jones – Ostatnia Krucjata”.

Zapraszamy do pozostałych galerii z wyprawy nurkowej i krajoznawczej ALPHA-DIVERS do Egiptu i Jordanii:

 
Petra, Jordania
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową do => Meksyku, Belize i Gwatemali, na nurkowanie w meksykańskich => Cenotach i na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w =>Belize, oraz na zwiedzanie ruin starożytnej cywilizacji Majów w Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA 2017 🙂

 
Cenoty, wyprawa do Meksyku, nurkowanie jaskiniowe 2017
 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *