Etiopia 2020 – Dolina Omo

Podziel się informacją na:

Etiopia 2020 – rajd przez Dolinę Omo

Afryka, wyprawa krajoznawcza, Wielkie Rowy Afrykańskie (Wielka Dolina Ryftowa), spotkanie z dzikimi plemionami i dziką przyrodą

Wyprawę na południe Etiopii łączyć można z safari nurkowym => DŻIBUTI 2020

South Ethiopia Tour Omo Valley Tribes

Afryka, kolebka życia. Czarny Ląd pełen tajemnic, które giną w mroku dziejów ewolucji gatunku ludzkiego – procesu, którego enigmatyczne kolejne etapy przesuwane są coraz bardziej wstecz, wraz z kolejnymi odkryciami. Po kilku latach przymiarek i regularnych przelotów i przesiadek w Etiopii, w drodze do pobliskiego Dżibuti, w końcu zbieramy się w sobie, by wyruszyć w nieznane, odkrywając kolejne odchodzące w nicość obszary Czarnego Lądu. Na początku grudnia 2019, na tydzień przed => safari nurkowym z rekinami wielorybimi w Dżibuti, udamy się na spotkanie z => dzikimi afrykańskimi plemionami, zamieszkującymi Dolinę Omo-Bottego, na południu Etiopii i pograniczu z Kenią. Dolina Omo to ginący świat, który już wkrótce zostanie nieubłaganie obrócony wniwecz na skutek budowy kolejnych tam na rzece Omo.

PROGRAM WYPRAWY ETIOPIA 2020 – Dolina Omo i Wielkie Rowy Afrykańskie

DZIEŃ 1: Wieczorny wylot z Warszawy (17:35 lub 19:50).

DZIEŃ 2: Wczesnoporanny przylot do Addis Ababa, stolicy Etiopii, gdzie zostawiamy sprzęt nurkowy, a następnie udajemy się w długą drogę do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arbaminch. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam. Pochodzi on z XII wieku, czyli czasu gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę UNESCO kompleksu kamiennych steli.  Następnie składamy wizyty we wsiach plemion Oromo i Wolayta. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym. Ten pierwszy dzień będzie dość długi, ale musimy się dostać na południe Etiopii.

DZIEŃ 3: Wczesnoporanny wyjazd do wsi plemienia Dorze.  Po południu rejs po jeziorze Chamo, obserwacja krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Nocleg w tym samym hotelu.

DZIEŃ 4: Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, słynnego z barwnych strojów i malowniczych tarasów na uprawnych polach.  W dalszej części drogi spotkanie z ludem Woito, żyjącym nad rzeką Woito. Nocleg w hotelu w Jinka.

DZIEŃ 5: Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plemienia wkładają sobie w  dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Następnie przejazd do Turmi i nocleg w lodge.

DZIEŃ 6: Wycieczka do Omorate nad rzeką Omo, tuż  przy granicy z Kenią. Przeprawa murzyńskimi czółnami na drugi brzeg rzeki Omo. Następnie Powrót  do Turmi. Wizyta na targu Hamerów w Turmi. Nocleg w lodge w Turmi.

DZIEŃ 7: Przejazd do Arbaminch przez Key Afer lub Erbore. Trasa zależy od przejezdności dróg. Jeżeli pojedziemy przez Erbore przystanek przy skalnym ostańcu, z którego widać jezioro Chiew Bahyr, zwane kiedyś jeziorem Stefanii i wizyta we wsi plemiona Erbore. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym.

DZIEŃ  8: Powrotny przejazd Addis Abeby. Na trasie wspaniała sceneria jezior Wielkich Rowów Afrykańskich. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji i  wylot do Polski (dla osób biorących udział wyłącznie w wyprawie do Etiopii), lub nocleg i poranny przelot do Dżibuti. Tam rozpoczęcie safari z rekinami wielorybimi.

KOSZTY WYPRAWY ETIOPIA 2020 – Dolina Omo i Wielkie Rowy Afrykańskie

1690 USD + przelot Warszawa > Addis Ababa > Warszawa

Dla podróżników biorących udział w późniejszym safari ALPHA-DIVERS w Dżibuti, jest to część lotu po tej samej trasie.

INFORMACJA I REZERWACJE: info@alpha-divers.pl lub +48 694 693 983

 

Podziel się informacją na: