Cieśnina Sundajska – wyprawa na stratowulkan Krakatau

Podziel się informacją na:

Jawa, Cieśnina Sundajska – Anak Krakatau

Wyprawy nurkowe, Indonezja, Jawa, wulkany, Krakatau

Anak Krakatau, Cieśnina Sundajska, Jawa, Indonezja – Indonezja słynie z wulkanów. Leżący na Pacyficznym Pierścieniu Ognia archipelag mieści kilka spośród tych najsłynniejszych, goszcząc czasem nawet po kilkadziesiąt czynnych i wygasłych wulkanów na jednej i tej samej wyspie. Zdobywanie kolejnych wulkanów Indonezji i nie tylko Indonezji stało się właściwie nowym hobby nurków z ALPHA-DIVERS, ale fakt, że mamy na koncie już kilka, jak => Tengger, => Bromo, => Ijen, Wawamudo, => Kelimutu, => Rinjani, a każda wyprawa dodaje do tej listy kolejne. 🙂

 

Krakatau to najsłynniejszy chyba spośród ziemskich wulkanów. Jego erupcja w 1883 roku pochłonęła kilkadziesiąt tysięcy istnień ludzkich, jej bezpośrednie efekty obserwowano aż u wybrzeży Afryki, a pośrednie to zmiana koloru Słońca i Księżyca obserwowana przez kilka kolejnych lat w Europie. Po wybuchu Krakatau zostały tylko resztki wystającej z odmętów Cieśniny Sundajskiej kaldery… Aż do 1927 roku, kiedy z jej centrum wyłonił się nowy stratowulkan. Anak Krakatau – Dziecko Krakatau rośnie z prędkością kilku metrów na rok, grożąc pobliskiej stukilkudziesięciumilionowej Jawie i kilkunastomilionowej Jakarcie. Indonezja to nie tylko nurkowanie, postanowiliśmy zatem z bliska obejrzeć rosnące zagrożenie.

Zapraszamy na wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i nurkowanie w Indonezji
 
Polecamy pozostałe galerie multimediów z wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2015:

=> Lombok, Gunung Rinjani – ekspedycja na wulkan
=> Jawa, Cieśnina Sundajska, Park Narodowy Ujung Kulon

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS, wspólne poznawanie świata i nurkowanie w Indonezji 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. We wrześniu 2016 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Indonezji w ramach Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – INDONEZJA: Manta Safari KOMODO 2020.

komodo nurkowanie safari nurkowe 2020

Manta Cruise Komodo – safari nurkowe ALPHA-DIVERS Komodo 2020

 

 

Podziel się informacją na: