Safari nurkowe Indonezja 2018: Komodo – Banta Island

Podziel się informacją na:

Safari nurkowe BALI – KOMODO – BANTA ISLAND 2018

Safari nurkowe na Komodo oraz Banta Island, nurkowanie z mantami, żółwiami i rekinami – spotkanie z waranami na Komodo

14 – 24 lub 28 PAŹDZIERNIKA 2018

[BRAK MIEJSC, NA KOLEJNE SAFARI NA KOMODO I BANTA ISLAND ZAPRASZAMY WE => WRZEŚNIU 2019]

 

Film z safari nurkowego ALPHA-DIVERS 2016 na trasie Banta – Moyo – Komodo

Safari nurkowe INDONEZJA 2018: Komodo – Banta Island to wyjazd bardzo mocno nurkowy! Zapraszamy na nurkowanie na => Komodo, jednym z najpiękniejszych zakątków Koralowego Trójkąta i jednym z najwyżej punktowanych akwenów na świecie. Zapraszamy też na spotkanie z dziką przyrodą Indonezji: => waranami, bawołami wodnymi, sambarami sundajskimi i => makakami. Komodo to akwen, który dzięki bogactwu życia uznawany jest ze jeden z najwspanialszych klejnotów Koralowego Trójkąta, obszaru o największym zagęszczeniu i zróżnicowaniu życia na Ziemi. Zapraszamy tutaj na nurkowanie z mantami, => żółwiami szylkretowymi i rekinami – pod wodą możemy tu spotkać aż sześć ich gatunków, w tym takie rarytasy, jak rekin rekin bambusowy, czy => rekin dywanowy – wobbegong. Na bliskie spotkania z przyrodą schodzimy na ląd w odludnych miejscach Parku Narodowego Komodo, na wyspach Komodo, Gililawa, Padar, czy Rinca. Zapraszamy na doskonałe nurkowanie w dwóch największych oceanach Ziemi, w ramach kolejnej wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS do Azji Południowo-Wschodniej 🙂

 

Słynna Aleja Mant na Makassar Reef i nurkowanie ze stadami majestatycznych morskich stworzeń. Na uwagę zasługują całkowicie czarne osobniki odmiany melanicznej. Aleja Mant to wspaniałe, ale bynajmniej nie najpiękniejsze z nurkowisk w przebogatym rejonie Komodo. Po kilku wyprawach nurkowych tutaj wciąż uważamy, że ten region to jedno z najwspanialszych nurkowisk Ziemi 😉

 

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS w rejonie Komodo nie mają sobie równych! Przez kilka lat regularnych wypraw dobrze poznaliśmy tutejsze wody. Udało nam się pary razy nurkować w miejscach, w których nie nurkował wcześniej nikt, albo prawie nikt oprócz nas. Za każdym razem staramy się pokazać zatem to co najlepsze, za każdym razem trasa naszego safari jest także nieco inna. Banta Island to wyspa praktycznie nikomu nieznana, a najbardziej niesamowita, bogata w bodaj najbardziej dziewiczą rafę w rejonie Komodo.

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS urządzamy na bogato. W cenie normalnego safari oferujemy Państwu aż sześć i pół pełnych dni nurkowych (!) oraz dodatkowo trekking na Rinca Island, na spotkanie z => waranami olbrzymimi, zwanymi nie bez racji Smokami z Komodo, największymi jaszczurkami żyjącymi obecnie na Ziemi, bez wpływu na harmonogram nurkowy safari (zwykle trekking  z waranami na wyspach Komodo, czy Rinca konsumuje dwa nurkowania z harmongramu).

 

Niesamowicie żywa i nie zadeptana jeszcze koralowa rafa na Banta Island. Dużą raję spotkaliśmy tam aż na 65 m (niektórzy z nas nurkują na safari technicznie, a nasza łódź daje pełne wsparcie ku temu), zwróćcie również uwagę na niesamowity okaz oceanicznej manty w chyba najrzadziej spotykanej formie kolorystycznej.

 

PLAN SAFARI NURKOWEGO BALI – KOMODO 2018:

 

Balijskie suknie wyróżnia bogactwo szczegółów - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali - Komodo

Balijskie suknie wyróżnia bogactwo szczegółów – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali – Komodo

14/10 – Wylot z Polski przez Doha do Denpasar na Bali. Wygodne przeloty oferują linie Quatar Airways, lub ewentualnie Emirates, a jeśli uda nam się trafić w promocję linii lotniczych możemy liczyć na ceny przelotów poniżej 3 tys. PLN.

15/10 – Lądowanie w Denpasar na Bali, gdzie zostajemy na noc. Transfer do hotelu w Jimbaran, do resortu położonego w pobliżu najsłynniejszych surferskich plaż, po zachodniej stronie wyspy. Dzięki położeniu geograficznemu mamy szanse na malownicze zachody Słońca 🙂 Dla chętnych spacer do hinduistycznej świątyni Uluwatu (trzeba uważać na małpy!), gdzie prócz pejzaży oceanu i świątyni położonej na wysokim skalnym klifie, będziemy mogli podziwiać miejscowy teatr tańca i ognia kecak, opowiadający historie z hinduskiego eposu Ramayana. Pierwsze i bardzo mocne spotkanie z egzotycznym klimatem Azji Południowo-Wschodniej.

16/10 – Śniadanie i poranek na Bali. Około południa transfer do portu, zaokrętowanie i wypłynięcie w malowniczy rejon Nusa Penida. Powitalna kolacja na łodzi.

Bali, Indonezja

Bali i świątynia Pura Taman Ayun w Mengwi – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS – INDONEZJA 2011

17/10 – Safari dzień drugi: rejs na Komodo rozpoczniemy od próby nurkowania z => Mola mola na Nusa Penida – uwaga na zimną wodę o temperaturze 17-19C. W nocy przepływamy na Lombok.

18/10 – Safari dzień trzeci: nurkowanie na słynnych Gili Islands w północnej części wyspy Lombok. Okazja do spotkania z gigantycznymi żółwiami zielonymi, czasami również trafia się tutaj żółw szylkretowy. W nocy przepływamy na Moyo w rejonie wyspy Sumbawa.

19/10 – Safari dzień czwarty: nurkowanie w rejonie wyspy Moyo: Long Reef, Tanjung Pasir, Satonda. Możliwa wizyta na wyspie i spacer do wodospadu przez lokalną wioskę. Nocne przepłynięcie w rejon wulkanu Sengyang i Banta Island

20/10 – Safari dzień piąty: nurkowanie na tajemniczej i prawie nikomu nieznanej Banta Island, nieosiągalnej dla większości łodzi operujących z Labuan Bajo. Tam nurkowanie na Rollercoaster, Star Wars i Lagoon. W sumie aż cztery nurkowania na najmniej znanych i najbardziej dziewiczych rafach koralowych rejonu Komodo. Nazwy mówią same za siebie…

21/10 – Safari dzień szósty: nurkowanie w północnej części archipelagu Komodo – słynne Castle Rock, Crystal Rock i Cauldron (zwany też Shotgun z racji na wartki prąd), popołudniowy trekking na Gili Lawah Darat, gdzie często spotykamy jelenie rusa (sambary sundajskie), które nie boją się ludzi. Na wyspie można wejść na szczyt i podziwiać przepiękną panoramę archipelagu Komodo i malowniczy zachód Słońca. Nocne nurkowanie na Gili Lawah Darat.

22/10 – Safari dzień siódmy: nurkowanie w centralnej części archipelagu Komodo: słynne Batu Bolong oraz Aleja Mant na Karang Makassar. Popołudniowy trekking na wyspę Rinca – spotkanie z => waranami olbrzymimi, czyli Smokami z Komodo. Pożegnalne barbecue na plaży z malowniczym widokiem na zachodzące Słońce.

23/10 – Safari dzień ósmy: Powrót do Labuan Bajo i wyokrętowanie. Popołudniowy przelot na Bali i zakwaterowanie w hotelu w pobliżu jednej z najpiękniejszych balijskich plaż.

24/10 – Transfer na lotnisko i wylot do Europy. Chętni na pozostanie na Bali mają czas na chillout, zakupy, lub też zwiedzanie magicznej wyspy. Tego dnia zapraszamy na magiczny zachód Słońca przy kolejnych świątyniach morskich: => Pura Tanah Lot i => Pura Batu Bolong. Powracający do Polski lądują wieczorem w Warszawie.

25/10 – Pora na coś więcej. Tego dnia wyruszamy na całodzienną wycieczkę po wyspie. W programie na dziś wodna świątynia => Pura Tirta Empul, gdzie można skorzystać z błogosławieństwa w świętych źródłach i niesamowite grobowce => Gunung Kawi, które przypominają klimatem awanturnicze filmy z Harissonem Fordem w roli Indiana Jonesa.

26/10 – To wreszcie czas na wypoczynek pasywny na Bali, plażowanie, surfing – co kto lubi. Chętnym na więcej zwiedzania zaoferujemy wycieczkę do Ubud, a tam wizytę w małpim gaju oraz jaskini słoni Goa Gajah.

27/10 – Po śniadaniu spokojne pakowanie, transfer na lotnisko i wylot do Europy. 

28/10 – Lądowanie w Kraju 🙂

Komodo, Indonezja - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA - BALI - KOMODO 2018

Komodo, Indonezja – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA – BALI – KOMODO 2018

 

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Komodo na Morzu Flores, to jedna z magicznych wysp znajdujących się w wulkanicznym archipelagu Nusa Tenggara – Małych Wysp Sundajskich. Archipelag Nusa Tenggara leży na granicy dwóch potężnych oceanów: Indyjskiego i Pacyfiku, rozgraniczając wody o różnicy poziomów sięgającej czasem nawet do kilku metrów. Różnica w poziomie, znajdujących się w ciągłym ruchu mas wód oceanicznych, wywołuje bardzo silne prądy, przepływające pomiędzy wyspami. To właśnie oraz fakt, że Morze Bali i Morze Flores należą do Koralowego Trójkąta – magicznego obszaru o największej dywersyfikacji życia na Ziemi sprawia, że nurkowanie w tym rejonie należy do największych nurkowych rarytasów, a tutejsze nurkowiska do niekwestionowanej światowej czołówki. Zapraszamy Państwa na ósmą wyprawę nurkową ALPHA-DIVERS do Indonezji i dwudziestą pierwszą do Azji Południowo-Wschodniej. Na Komodo, Bali, Rincę i Nusa Penida.

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Komodo słynie na całym świecie z waranów, słynnych smoków z Komodo (Varanus komodoensis). To obecnie największe jaszczury żyjące jeszcze na Ziemi. Przez kilkadziesiąt lat uważano, że najpotężniejszą bronią waranów są zabójcze bakterie żyjące w ich ślinie, jednak zaledwie parę lat temu, w 2009 roku odkryto w ich szczękach niewielkie torebki jadowe, zawierające kombinację toksyn. Dorastające do trzech i pół metra warany, to endemiczny gatunek, zamieszkujący kilka największych wysp, jak Komodo, Rinca, Flores, Padar i Gili Motang oraz wiele mniejszych w tym rejonie. Park Narodowy Komodo obejmuje tylko kilka z nich, a warany przepływając pomiędzy wyspami, padają często ofiarą kłusowników. W ramach wyprawy ALPHA-DIVERS KOMODO 2018, będziemy mieć niewątpliwą przyjemność spotkać się z waranami na wyspach Komodo lub Rinca. Postaramy się, jak zawsze spotkać warany w stanie dzikim, w ich naturalnym środowisku. Więcej informacji o waranach znaleźć można na stronie: http://alpha-divers.pl/nurkowanie/waran-komodo-varanus-komodoensis-dragon/

Wymierający żółw szylkretowy (Eretmochelys imbricata) na Batu Bolong - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Wymierający żółw szylkretowy (Eretmochelys imbricata) na Batu Bolong – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Dumne sformułowanie Koralowy Trójkąt również nie wzięło się znikąd. W rejonie Komodo napotkamy imponujący wachlarz przedstawicieli podmorskiej fauny, od skali makro jak barwne ślimaki nagoskrzelne, wszędobylskie krewetki i kraby żyjące jako symbionty ukwiałów i ślimaków, poprzez setki gatunków mniejszych i większych ryb koralowych, strzępieli, graników, pokolców, nadymek, rogatnic, aż po strzegące różnorodności i dobrej kondycji raf koralowych rekiny oraz gigantyczne manty, z rzadka spotykanymi odmianami: czarną melaniczną i białą albiniczną włącznie. Na Komodo spotykamy zarówno manty rafowe, jak i olbrzymie oceaniczne. Nurkowiska takie jak Crystal Rock i Castle Rock, Batu Bolong, Makasar Reef, Manta Alley, Golden Passage i Cauldron należą pod tym względem do absolutnej światowej czołówki miejsc nurkowych na Ziemi 🙂

Bliskie spoktanie z mantą (Manta birostris) w Aleji Mant - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Bliskie spoktanie z mantą (Manta birostris) w Aleji Mant – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Nurkowanie na Komodo, ze względu na silne prądy, nie należy do najłatwiejszych, jednak zgodnie z zasadą: „gdzie jest prąd tam jest ryba” – zalicza się je bezdyskusyjnie do najwspanialszych. Zaliczenie przejścia przez miejsca takie, jak Cauldron, czy Golden Passage porównać można do zdobycia rycerskich ostróg w nurkowaniu w prądzie. Oczywiście zawsze planujemy nurkowanie dostosowując poziom trudności do chęci i doświadczenia grupy. Po akwenie Morza Flores poruszać się będziemy wygodnym liveaboardem wyposażonym w windę nurkową i własną komorę dekompresyjną, poza tym darmowy nitrox, a dla chętnych nawet i trimix. Nurkowanie prowadzone będzie przez polskiego instruktora ALPHA-DIVERS z doświadczeniem w nurkowaniu w prądach Indonezji, w rejonach Jawy, Sumatry, Gili, Lomboku, Bali, Menjangan, Sumbawy, Moyo i Komodo oraz ze wsparciem lokalnych przewodników. Na pokładzie łodzi będziemy będziemy przede wszystkim wypoczywać, cieszyć się rejsem i smaczną azjatycką kuchnią.

Żarłacz białopłetwy rafowy (Trianodon obesus) na Batu Bolong - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Żarłacz białopłetwy rafowy (Trianodon obesus) na Batu Bolong – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Kursy nurkowania – w trakcie safari nurkowego na Komodo możliwe będą do zrealizowania kursy nurkowania na specjalizacje PADI Drift Diver, => PADI Deep Diver, => PADI Nitrox Diver i => PADI Peak Performance Buoyancy, oraz AWARE Shark Conservation Diver, AWARE Coral Reef Protection i Project AWARE. Dla nurków ze stopniami AOWD i Rescue Diver Komodo to dobre miejsce do uzyskania zaszczytnego stopnia => PADI Master Scuba Diver. Zdecydowanie minimalnym wymaganiem do wzięcia udziału w Wyprawie z nurkowaniem na Komodo jest stopień => AOWD, chętnych na nurkowanie z niższymi stopniami zapraszamy zatem na wcześniejsze => wyjazdy nurkowe ALPHA-DIVERS, celem nabrania nurkowego doświadczenia 😉

 

Upacara na Bali - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali - Komodo

Upacara na Bali – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali – Komodo

Indonezja to kraj liczący ponad 17,5 tys. wysp, leżących w Archipelagu Malajskim. Jest to największy archipelag Ziemi, rozciągający się pomiędzy kontynentami Azji i Australii. Archipelag Malajski, który powstał w wyniku rozpadu superkontynentu Gondwana, rozdziela dzisiaj dwa oceany: Ocean Indyjski i Pacyfik. Dzieli się on również na wiele mniejszych archipelagów jak: => Filipiny, Wielkie Wyspy Sundajskie (m.in. Borneo, Sumatra, Celebes i Jawa), Małe Wyspy Sundajskie (m.in. Timor, Flores, Bali), czy też Archipelag Moluki. Panuje tu ciepły wilgotny klimat równikowy.

Większość indonezyjskich wysp wciąż wykazuje znaczną aktywność wulkaniczną, zaś erupcje tutejszych wulkanów jak Rinjani, czy Krakatau niejednokrotnie wpływały na klimat Ziemi i losy milionów ludzi. Stolicą Indonezji jest Dżakarta, położona na wyspie Jawa. Islam jest religią dominującą, choć urzędowo legalnych jest aż sześć religii. W Indonezji zachowały się niewielkie enklawy hinduistów, czy chrześcijan, a na mniej ucywilizowanych wyspach panują adat – lokalne kulty animistyczne. Obowiązującą walutą są rupie indonezyjskie (IDR). W czasach kolonialnych, aż do II-giej Wojny Światowej, Indonezja była pod panowaniem Holandii, a dawne tereny holenderskich kolonii w tej części świata wyznaczają dzisiejsze granice tego wielokulturowego państwa. W Indonezji obowiązuje ruch lewostronny, co zostało tu przeniesione z Japonii.

 

Nurkowanie na Batu Bolong z olbrzymimi przedstawicielami wymierającego gatunku żółwi szylkretowych. Żółwie szylkretowe w rejonie raf koralowych Komodo są tak ogromne, że początkowo omyłkowo wzięliśmy je za znacznie częściej spotykane i zwykle większe od nich żółwie zielone 😉

 

Trekking po Parku Narodowym Komodo, nieco poza szlakami przeznaczonymi dla turystów, co pozwoliło na liczne i bliskie spotkania z dzikimi smokami z Komodo na wolności 🙂 To naprawdę całkiem inna klasa wrażeń niż fotografowanie się z oswojonymi waranami zalegającymi żałośnie okolice kuchni budynków straży Parku i taką właśnie opcję za każdym razem staramy się realizować 😉

Wszystkie zdjęcia i filmy na stronie pochodzą z wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS: INDONEZJA 2011: BALI i KOMODO, INDONEZJA 2014: JAWA – FLORES – KOMODO, INDONEZJA 2015: JAWA – BALI – KOMODO, INDONEZJA 2015: JAWA – KRAKATAU – LOMBOK, INDONEZJA 2016: JAWA – BALI – SUMBAWA – MOYO – KOMODO – LOMBOK, INDONEZJA 2016: JAWA – BALI – GILI i LOMBOK i INDONEZJA 2017: JAWA – BALI – SUMBAWA – BANTA – KOMODO

 

KOSZTY WYPRAWY:

 • 2350 USD + przelot na trasie Warszawa – Dżakarta – Warszawa

 

CENA ZAWIERA:

 • 8 dni i 7 noclegów (!) z pełnym wyżywieniem na łodzi
 • pakiet 16 nurkowań
 • wszystkie transfery wewnętrzne z lotnisk i na lotniska oraz z Jawy na Flores i z powrotem
 • pakiet nurkowy, balast, butle, opieka przewodnika
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania ALPHA-DIVERS i instruktora ratownictwa nurkowego DAN (Divers Alert Network)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • opłaty za wstęp do Parku Narodowego Komodo – ok. 150 USD/osoba
 • posiłków i napojów niewymienionych w programie (suto zastawiony barek na łodzi)
 • 100 USD napiwku dla załogi łodzi
 • wypożyczenia jakiejkolwiek części ekwipunku nurkowego
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN, które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN) i ubezpieczenia podróżnego (KL/NNW)

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2018: KOMODO – BANTA ISLAND można połączyć z wypoczynkiem na wyspach Flores i/lub Bali. To okazja do spotkania z lokalnymi kulturami i egzotyczną przyrodą strefy południowo-wschodnio-azjatyckiej (Bali) lub australijsko-oceanicznej (Flores).

 

BALI (moduł dodatkowy):

 • koszt 390 EUR obejmuje:
 • 4 noclegi ze śniadaniami na Bali
 • przelot z Labuan Bajo do Denpasar
 • transfery z lotnisk i na lotniska
 • nie obejmuje kosztów wycieczek opcjonalnych do świątyń na Bali – 50 USD/dzień.

 

 

KONTAKT W SPRAWIE WPŁAT I WYPRAWY: przemek@alpha-divers.pl lub telefon: +48 694 693 983.

UPRZEJMIE PROSIMY PAMIĘTAĆ O WYMAGANEJ DACIE WAŻNOŚCI PASZPORTU DO MINIMUM 2-go KWIETNIA 2019! UBEZPIECZENIA NURKOWE, KL I NNW SĄ OBOWIĄZKOWE

Wszystkim wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego.

Basen 6-te Piętro na szczycie naszego hotelu w Kuta na Bali

Pozdrowienia z Basenu 6-te Piętro na szczycie naszego hotelu w Kuta na Bali

ZAPRASZAMY NA PASJONUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

 

Komodo, Indonezja - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA - FLORES - BALI - KOMODO 2018

Komodo, Indonezja – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA – BALI – KOMODO 2018

 

Podziel się informacją na: