Bali i Lombok 2018

Podziel się informacją na:

Indonezja 2018: Bali i Lombok

Indonezja, zwiedzanie Indonezji, Bali, Lombok

Bali – Wyspa Bogów. W roku 2018 oba jesienne safari klubu nurkowego ALPHA-DIVERS po wspaniałym archipelagu => Komodo kończyły się na => Bali, gdzie chętni na coś więcej mogli zapoznać się z unikalnym klimatem, przyrodą i egzotyczną architekturą wyspy. W ramach wypraw na Bali odwiedziliśmy nasze ulubione miejsca, tysiącletnie świątynie: => Pura Luhur Uluwatu i => Pura Tirta Empul, tysiącletni kompleks sakralny => Goa Gajah, tysiącletnie grobowce => Gunung Kawi nad świętą rzeką Pakerisan, średniowieczne świątynie morskie => Batu Bolong i => Tanah Lot oraz Mandala Suci Wenara Wana, kompleks świątynno-leśny => Ubud Monkey Forest. Egzotycznym kolorytem i zapachami Bali zaciągaliśmy się śpiąc w domach z bali wśród drzew i kwiatów, krytych strzechami z liści palm, jedząc dobre i tanie balijskie potrawy w lokalnych warungach, spacerując po targu i malowniczych uliczkach Ubud oraz podziwiając wspaniałe zachody Słońca na najpiękniejszych spośród balijskich plaż. To był prawdziwy duch Bali – Wyspy Bogów, niedostępny amatorom komercyjnych wyjazdów do hoteli all inclusive. Zapraszamy do galerii zdjęć:

Lombok zasługuje na szczególną uwagę w planach wakacyjnych wyjazdów nurkowych i nie tylko nurkowych do => Indonezji i Azji Południowo-Wschodniej. Bliski sąsiad Bali leży już po drugiej stronie Linii Wallace’a, będącej granicą między strefami przyrodniczymi Azji Południowo-Wschodniej (zoogeograficzna strefa malajska – dawny kontynent Sunda) i Australii z Oceanią (strefa australijaka – dawny kontynent Sahul). Poza tym najpiękniejsze balijskie plaże znajdują się przecież na Lombok 😉

Najbliższa wyprawa krajoznawcza klubu nurkowo-podróżniczego ALPHA-DIVERS do Indonezji już we wrześniu 2019. Tym razem po nurkowaniach na Komodo będziemy zwiedzać Bali i Jawę: http://alpha-divers.pl/wyprawy-nurkowe/bali-i-jawa-indonezja-2019/ Zapraszamy na wspólne zwiedzanie Indonezji i Azji Południowo-Wschodniej.

 

Nurkowanie na Bali, wyjazdy na Bali, Indonezja

Wyjazd krajoznawczy na Bali i Jawę – Indonezja 2019

Zapraszamy na wyjazdy na Bali, Lombok i Komodo, na nurkowanie na jednych z najwspanialszych raf Koralowego Trójkąta

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz