Chamber of the Ancients – ślady życia sprzed 10-ciu tysięcy lat – film nurkowy

Podziel się informacją na:

Ślady życia sprzed 10-ciu tysięcy lat w Chamber of the Ancients, Sistema Carwash (ex Aktun Ha Siphon)

Meksyk, Jukatan, Riviera Maya, nurkowanie jaskiniowe

Nurkowanie jaskiniowe jest jak wehikuł czasu. Pozwala nam nie tylko docierać w miejsca, w które nie dotarł przed nami żaden człowiek. Pozwala nam również przenieść się w czasie, by zobaczyć przeszłość geologiczną planety, a w wyjątkowych przypadkach odwiedzić miejsca, w których mieszkali kiedyś ludzie.

Komnata Przodków – Chamber of the Ancients to jedno z takich miejsc. Jaskinia leży w systemie Carwash, dawnej części Aktun Ha Siphon, 120 m w głąb od znanej i lubianej cenoty Aktun Ha. Odkryto w niej ślady zamieszkiwania przez ludzi w okresie wczesnego holocenu, a mianowicie palenisko z resztkami węgla drzewnego i niedopalonego drewna, które wydatowane zostało na wiek około 10-cu tysięcy lat.

W Chamber of the Ancients uczestniczyliśmy w badaniach archeologicznych w sezonie 2016. Aby móc się pochwalić „badaniem śladów życia sprzed 10-ciu tysięcy lat” w mediach społecznościowych. nie trzeba jednak bynajmniej kończyć archeologii, czy też nawet zasadniczej szkoły podstawowej – wystarczy aparat lub kamera, bilet do Meksyku i certyfikat ukończenia kursu nurkowania IANTD Full Cave 😉

Tymczasem zapraszamy na film nurkowy z Chamber of the Ancients w wykonaniu ALPHA-DIVERS.

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz