Daedalus Reef, Egipt, Morze Czerwone

Podziel się informacją na:

 

Daedalus Reef (Abu Kisan)

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

 

Nurkowanie w Egipcie, Morze Czerwone, safari nurkowe na Dedalus Reef

Nurkowanie w Egipcie, Morze Czerwone, safari nurkowe na Dedalus Reef

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS, na południe Morza Czerwonego, zbliża się już wielkimi krokami. Najwyższy czas, więc aby przedstawić cel naszego rejsu, jakim jest słynna rafa Daedalus. Daedalus, znana także jako Abu Kisan, to samotna skalna iglica, zwieńczona, a jakże, piękną latarnią morską. Daedalus Reef leży na samym środku Morza Czerwonego, mniej więcej w połowie drogi między Egiptem a Arabią Saudyjską (ponad 50 mil morskich od Marsa Alam).

Nurkowanie na Daedalusie to gwarancja niezapomnianych wrażeń – w ALPHA-DIVERS zawsze wybieramy najlepsze trasy, a na safari nurkowe w Egipcie zapewniamy też łodzie nurkowe i obsługę z najwyższej półki. Do piękniejszych miejsc na Daedalusie, zaliczane jest Anemone City, porośnięte gęsto ukwiałami, które aż roi się od kolorowych amphiprionów, ale samotna iglica stojąca na samym środku morza i omiatające ją prądy, przyciągają niczym magnes, licznych przedstawicieli gatunków pelagicznych. Płynąc na safari nurkowe z ALPHA-DIVERS mamy, więc szansę na spotkanie z naprawdę dużą rybą! Nurkowanie na Daedalusie to gwarancja spotkania rekinów. Mamy tu przede wszystkim szare rekiny rafowe i żarłacze białopłetwe rafowe, które są stałymi rezydentami okolicy, ale Daedalusa odwiedzają też licznie rekiny młoty, żarłacze białopłetwe oceaniczne, a nawet rekiny => kosogony! Nie obiecujemy cudów, ale na Daedalusie widywane są również rekiny wielorybie i manty… 🙂

Strome ściany Daedalusa, porośnięte wspaniałymi formacjami koralowców twardych i miękkich, opadają na głębokość 500m, ale mamy tu i plateau, na głębokościach od 30 do 45m. Safari nurkowe na Daedalusie, kierowane jest zatem do nurków o różnym, również podstawowym poziomie zaawansowania. Na łodzi mamy aż dwóch instruktorów nurkowania i kilku nurkowych przewodników zapewniamy, więc tradycyjnie wspaniałe nurkowanie w kameralnych grupach, a dla chętnych kursy nurkowania IANTD i PADI.

Daedalus był głównym celem naszego safari w 2014, ale w drodze powrotnej zaliczyliśmy również nurkowanie na Fury Shoals. Zalogowaliśmy zatem kolejne nurkowania w takich miejscach jak El-Malahy i Claudia. Safari zaczynamy w klimatycznym Port Ghalib, będzie więc szansa zapolować na Dugonga. 😉 Zapraszamy na nurkowanie i kolejne safari nurkowe z ALPHA-DIVERS.

 

SAFARI NURKOWE DAEDALUS 2014

Nurkowanie w Egipcie, Morze Czerwone, safari nurkowe na Dedalus Reef

Nurkowanie w Egipcie, Morze Czerwone, safari nurkowe na Dedalus Reef

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz