Dżibuti 2018 – agregacja rekinów wielorybich

Podziel się informacją na:

Dżibuti i kolejna agregacja rekinów wielorybich

Afryka, wyprawy, safari nurkowe z rekinami wielorybimi

dzibuti-nurkowanie-181211GH01782507

Obraz 1 z 15

Rekin wielorybi (Rhincodon typus). Dżibuti (Djibouti), Horn of Africa, The Afar Triangle, Afryka, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS Dżibuti 2018

Dżibuti, najmniejsze państwo w Afryce, z tych oficjalnie uznawanych to tradycyjnie kierunek ostatniej wyprawy w roku w kalendarzu wyjazdów nurkowych ALPHA-DIVERS. Na Rogu Afryki (Horn of Africa) bierzemy rokrocznie udział w monitorowaniu populacji => rekinów wielorybich uczestniczących w tutejszej agregacji, a w wolnym czasie zwiedzamy => Trójkąt Afarski (The Afar Triagle), objeżdżając Zatokę Tadżura w drodze do słonego jeziora => Lac Assal.

Agregacja rekinów wielorybich to niesamowite wydarzenie, które rokrocznie przyciąga do => Dżibuti (Djibouti) naukowców (elasmobranchiologów), filmowców, fotografów podwodnych i nas – zwykłych nurków z zacięciem, by pod wodą zaznać czegoś więcej niż tylko nurkowanie na cyfrę. Agregacja rekinów wielorybich w Dżibuti (Djbouti) jest również wielką atrakcją turystyczną, a w rejon Arta z Djibouti City przypływają w weekendy łódki uginające się od snorkelerów. Nurkowie ALPHA-DIVERS, dzięki kilku sezonom współpracy z naukowcami mogą przeżyć i zobaczyć w Zatoce znacznie więcej niż zwykli nurkowi czy snorkelowi turyści. Rok 2018 okazał się rekordowy pod względem ilości spotkań z rekinami wielorybimi w trakcie zwykłych nurkowań w pełnym sprzęcie. Były to zatem spotkania zupełnie przypadkowe, nie jak podczas sharkingów, kiedy to wypływamy specjalnie na spotkania z rekinami wielorybimi. Kilka bardzo ciekawych spotkań zaliczyliśmy również nocą. Jeden rekin wielorybi dołączył na nasze nocne nurkowanie na Finger, kilka kręciło się każdej nocy pod łodzią na Ras Eiro i Ras Korali.

Nurkowanie z rekinem wielorybim. Safari nurkowe Dzibuti (Djibouti)

Nurkowanie z rekinem wielorybim. Safari nurkowe Dżibuti (Djibouti) 2019

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze Informacje:

  • Sharks 3D

   Podziel się informacją na: Rekiny 3D, Sharks 3D Film nurkowy, filmy nurkowe,...

  • planet ocean
   Planet Ocean

   Podziel się informacją na: Planet Ocean Film nurkowy, filmy nurkowe   „Australia,...

  • manta rafowa (mobula alfredi) komodo, nocne nurkowanie, banta island
   Nocne nurkowanie z mantami na Komodo

   Podziel się informacją na: Nocne nurkowanie z mantą rafową (Mobula birostris) na...

 • Ubezpieczenia Nurkowe DAN: