FILIPINY 2016: Malapascua, Kalanggaman… – pierwsze fotki z X-tej Wyprawy

Podziel się informacją na:

Wyprawa Nurkowa Filipiny 2016: Malapascua, Kalanggaman, Gato, Cabilao, Bohol, Balicasag

Nurkowanie na Malapascua, Gato i Kalanggaman

nurkowanie-filipiny-malapascua-161104765115-kosogon-thresher-shark

Obraz 1 z 50

Rekin kosogon albo lis morski vel CosmoShark vel Cosmogon ;) Alopias Vulpinus na Monad Shoal, Visayan Sea, Philippines - Wypawa Nurkowa ALPHA-DIVERS FILIPINY 2016 - http://filipiny.alpha-divers.pl/

FILIPINY i MALAPASCUA – nurkowa mekka poszukiwaczy mocnych wrażeń w trakcie bliskich spotkań z rekinami. Malapascua, a właściwie pobliski gujot Monad Shoal to jedyne miejsce na Ziemi, gdzie na głębokościach dostępnych nurkom rekreacyjnym regularnie widywane są lisy morskie, czyli rekiny => kosogonów (eng: Thresher shark). Nurkowanie z drapieżnikami pelagicznymi z pogranicza strefy fotycznej (180-200 m) to niewątpliwy nurkowy rarytas i pozycja, którą każdy nurek powinien mieć na swojej liście i przynajmniej raz w życiu zaliczyć.

Malapascua to jednak nie tylko Monad Shoal i rekiny kosogony. Filipiny, podobnie jak => Sipadan, => Komodo i => Raja Ampat należą do tzw. Koralowego Trójkąta – obszaru o największym zagęszczeniu i zróżnicowaniu życia na Ziemi. Na pobliskich Malapasce rafach widywane są orlenie, na Gato Island mieszkają żarłacze białopłetwe rafowe. Pośród ogrodów barwnych korali miękkich widujemy koniki morskie (seahorse, pipefish), antenice (frogfish) oraz różnorodne gatunki wspaniałych ślimaków nagoskrzelnych (nudibranches), jak choćby => Notodoris, a od zatrzęsienia makro na poziomie symbiotycznych krabów i krewetek, a nawet miniaturowych ośmiornic po prostu pęka głowa. Zapraszamy na pierwsze fotografie z jubileuszowej, 10-tej już wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS na => Filipiny.

 

Na Filipiny zapraszamy ponownie już w październiku 2019: http://alpha-divers.pl/wyprawy-nurkowe/filipiny-malapascua-cabilao-wyprawa-2019/. W ramach XIV-tej wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS na Filipiny ponownie odwiedzimy nasze ulubione wyspy Cabilao i Malapascua.

Filipiny, nurkowanie na Filipinach, wyjazdy i wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS

Najbliższa, XIV-ta wyprawa ALPHA-DIVERS na Filipiny już w październiku 2019. Jak zawsze w kameralnej grupie co zapewnia najlepsze nurkowanie – ograniczona ilość miejsc.

 

Zapraszamy na nurkowanie z kosogonami na wyspie Malapascua, na Filipinach. Podzielimy się wiedzą i najlepszymi doświadczeniami. Wspólnie z ALPHA-DIVERS być może odkryjemy kolejne podwodne tajemnice Filipin 🙂

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz