KOMODO 2018 – drugi termin w październiku

Podziel się informacją na:

KOMODO 2018 – safari nurkowe

Safari: Bali – Nusa Penida – Moyo (Sumbawa) – Banta Island – Komodo

 

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS na Komodo i Banta Island, drugi termin w 2018

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS na Komodo i Banta Island, drugi termin w 2018

 

Komodo to jedno z najwspanialszych nurkowisk Koralowego Trójkąta, a archipelag i tamtejsze rafy to jedne z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Miło nam, iż nasze trasy autorskie ALPHA-DIVERS w rejonie Komodo cieszą się takim powodzeniem, dlatego w roku 2018 uruchamiamy drugi termin na safari nurkowe w rejonie => Komodo i Banta Island.

Październik na Bali to przypadkiem również szansa na => mola-mola. Tym razem wypłyniemy więc z => Bali i jeśli mola-mola w tym sezonie dopiszą (będziemy mieć wcześniej takie informacje) postaramy się umówić z nimi na wspólne nurkowanie przy wyspie Nusa Penida. Następnie zanurkujemy na Moyo, nieopodal wyspy Sumbawa – to mało komu znane rafy i nurkowanie tam będzie na pewno interesującym wpisem w logbooku. A potem już Banta Island, Komodo Centralne i Południowe. Rejs po wspaniałych rafach dwóch oceanów: Indyjskiego i Pacyfiku 🙂

Banta Island to jedno z naszych odkryć w rejonie Komodo. Wyspa nie leży na terenie samego Parku Narodowego Komodo, jest tutaj również nieco dalej z Labuan Bajo, więc większość łodzi nurkowych nie jest tu w stanie w rozsądnym czasie dotrzeć. Dziewicze rafy i bogate życie, które sięga na ponad 60 m sprawia, że Banta Island to jedno z ostatnich takich miejsc na Ziemi.

Komodo Centralne to klasyka gatunku: Crystal i Castle Rock, Cauldron, Golden Passage i Batu Bolong – absolutna światowa czołówka, jeśli chodzi o nurkowanie. Możemy spotkać tutaj nawet 6 gatunków rekinów, z rekinami dywanowymi (wobbegong) i bambusowymi włącznie.

Komodo Południowe to znowuż miejsca rzadziej odwiedzane, bo bardziej odległe od portu w Labuan Bajo, ale to właśnie tutaj przypływamy na manty. Archipelag Komodo leży na granicy dwóch oceanów, a południe jest oblewane wodami Oceanu Indyjskiego. Na słynnej Manta Alley czeka nas nurkowanie z gigantycznymi mantami oceanicznymi, ale zdarzają się tutaj również => bumpheady, a granica oceanów jest wyraźnie widoczna, koralowa rafa na południu jest bowiem zupełnie inna niż ta zachodnio-pacyficzna na Komodo Centralnym.

ZAPRASZAMY

Safari nurkowe na Komodo – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2018: Bali – Nusa Penida – Moyo – Banta – Komodo: http://alpha-divers.pl/wyprawy-nurkowe/komodo-safari-nurkowe-2018x/

Safari nurkowe na Komodo - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2018: BALI - MOYO - BANTA - KOMODO

Safari nurkowe na Komodo – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2018: BALI – MOYO – BANTA – KOMODO

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *