Komputer nurkowy Perdix AI, sprzęt nurkowy

Podziel się informacją na:

Komputer nurkowy SHEARWATER Perdix AI

Sprzęt nurkowy, komputery nurkowe

komputer-nurkowy-shearwater-perdix-ai

Nowy komputer nurkowy Perdix AI, ze stajni SHEARWATER, z czujnikiem pomiaru ciśnienia i bezprzewodowym trasmiterem Optional Air Integration

komputer-nurkowy-shearwater-perdix-ai

Komputer nurkowy SHEARWATER Perdix AI z odczytem ciśnienia oraz wartości GTR w środkowym rzędie

W ubiegłym roku z zainteresowaniem pisaliśmy o nowym komputerze nurkowym firmy SHEARWATER, modelu => SHEARWATER Perdix, który, obok Petrel 2, stał się szybko jednym z najwyżej cenionych i najbardziej popularnych komputerów nurkowych na rynku. Cztery tryby pracy, od rekreacyjnego, przez gauge, po techniczny otwarty i obiegi zamknięte (CCR), doskonały wyświetlacz o wysokim kontraście i możliwości elastycznego dostosowywania zawartości ekranu oraz ergonomiczny kształt i nowoczesny wygląd szybko przyniosły Perdixowi rzeszę zwolenników. Komputery Perdix szybko stały jednymi z naszych podstawowych elementów sprzętu nurkowego, towarzysząc nam zarówno w trakcie rekreacyjnych nurkowań na rafach Koralowego Trójkąta, nurkowaniach jaskiniowych na Riviera Maya w Meksyku, jak też i w trakcie poważnych nurkowań ekspedycyjnych w peruwiańskich Andach, na wysokości powyżej 4000 metrów, gdzie, jak sprawdziliśmy, pomimo znacznie niższego ciśnienia atmosferycznego polegać możemy na podawanych przez Perdixy odczytach głębokości.

komputer-nurkowy-shearwater-perdix-ai

Komputer nurkowy SHEARWATER Perdix AI połączony bezprzewodowo z dwoma czujnikami konfiguracji sidemount

W tym roku SHEARWATER rozpoczął sprzedaż wersji rozwojowej Perdixa, modelu Perdix AI. Nowy komputer nurkowy SHEARWATER Perdix AI, oprócz wszystkich funkcji realizowanych przez komputer nurkowy Perdix ma również dodatkowo możliwość komunikacji z bezprzewodowymi transmiterami czujników ciśnienia gazu, montowanych bezpośrednio do butli nurkowych. Komputer nurkowy Perdix AI może komunikować się aż z dwoma takimi czujnikami równocześnie. Pozwala to zatem na stosowanie komputera Perdix AI nie tylko z twinsetami, ale i z zestawami sidemount. Dodatkowo, dla danej butli komputer Perdix AI wylicza na bieżąco wartość GTR (Gas Time Remaining), aproksymując czas pozostały do zużycia gazu w butli na podstawie prędkości jego dotychczasowego zużycia w ramach aktualnego profilu nurkowego.

komputer-nurkowy-shearwater-perdix-ai

Komputer nurkowy SHEARWATER Perdix AI z odczytem ciśnienia w butli w trybie rekreacyjnym

Cena katalogowa nowego komputera nurkowego SHEARWATER Perdix AI to 3950 PLN, obecna cena modelu SHEARWATER Perdix to 3800 PLN. Cena ta obejmuje wyłącznie sam komputer nurkowy SHEARWATER Perdix AI bez nadajników. Cena pojedynczego transmitera kompatybilnego z komputerem nurkowym Perdix AI 1065 PLN.
O komputery nurkowe SHEARWATER Petrel 2, Petrel 2 Fisher, Perdix, Perdix AI i NERD, ich parametery, funkcjonalność, rezerwacje i zakup pytajcie => instruktorów ALPHA-DIVERS.

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz