Nowy komputer nurkowy Shearwater Perdix

Podziel się informacją na:

Shearwater Perdix – komputer nurkowy z wyświetlaczem OLED

Sprzęt nurkowy, komputery nurkowe, nurkowanie techniczne

Komputer nurkowy to podstawowy element nurkowego ekwipunku, choć przecież nie było tak zawsze… W  2016 roku coraz trudniej jest już wyobrazić sobie dobry, a nawet średniej klasy komputer nurkowy bez wyświetlacza OLED. Dziś to nie tylko kwestia luksusu i extra funkcjonalność, ułatwiająca niesamowicie nurkowanie nocne, jaskiniowe, kawernowe, czy wrakowe, ale powszechnie przyjęty standard podnoszący wygodę i stopień naszego bezpieczeństwa w trakcie nurkowania dzięki temu, że wszystkie niezbędne informacje są wyraźnie dostępne i w sposób przejrzysty rozmieszczone na wystarczająco dużym i wyraźnym ekranie komputera nurkowego.

Komputer nurkowy Shearwater Perdix

Komputer nurkowy Shearwater Perdix

SHEARWATER Perdix to komputer będący najnowszym etapem ewolucji linii produktowej kanadyjskiej firmy Shearwater. Ewolucji będącej konsekwentnym zwieńczeniem linii słynnych komputerów technicznych: Predator > Petrel > Petrel 2. Po swoich przodkach Perdix odziedziczył sprawdzony hardware i software, czyli sprzęt i oprogramowanie. Dodajmy sprzęt i oprogramowane sprawdzone w dziesiątkach tysięcy nurkowań technicznych, w tym rebreatehrowych, bowiem wymienione wcześniej komputery Shearwater posiadają wersje EXT umożliwiające ich bezpośrednie połączenie z rebreatherem. Nowa w Perdixie jest obudowa: mniejsza, znacznie lżejsza, o interesującej linii i futurystycznym kształcie. Nowy jest również wyświetlacz, minimalnie mniejszy niż w komputerach nurkowych Shearwater Petrel 2, za to z polepszonym kontrastem i nasyceniem kolorów. Ulepszono również osiągi związane z zapotrzebowaniem komputera na energię, przedłużając w ten sposób możliwość wykonania serii nurkowań na jednej i tej samej baterii. Shearwater Perdix to niewątpliwie komputer nurkowy nowej generacji, który wyznaczy standardy i kierunek rozwoju sprzętu nurkowego w swojej klasie.

Komputer nurkowy Shearwater Perdix

Komputer nurkowy Shearwater Perdix

Dobra wiadomość dla nurków rekreacyjnych, którzy chcieliby wzbogacić swoje nurkowanie komputerem z prawdziwego zdarzenia – w odróżnieniu od typowych komputerów technicznych, komputer nurkowy Shearwater Perdix ma możliwość działania w trybie w pełni rekreacyjnym, z uwzględnieniem przystanku bezpieczeństwa 3 min / 5 m, czego brak zwykle w komputerach wykorzystujących czyste algorytmy dekompresyjne. Dla nurków rekreacyjnych jest to z pewnością lepsza opcja niż korzystanie z komputerów rekreacyjnych z niepewnymi algorytmami, udających nurkowy sprzęt techniczny, a przy przystępnej cenie komputera Shearwater Perdix przy okazji też tańsza. Zresztą najlepiej sami sprawdźcie, jak Perdix leży na ręce 😉

Więcej informacji oraz specyfikacja techniczna komputera nurkowego Shearwater Perdix: => http://alpha-divers.pl/sprzet-nurkowy/shearwater-perdix-komputer-nurkowy/. Komputery nurkowe Shearwater, w tym Shearwater Perdix dostępne są u instruktorów nurkowania ALPHA-DIVERS.

W ALPHA-DIVERS polecamy wyłącznie najwyższej jakości sprzęt nurkowy, którego sami używamy 🙂

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz