Komputery nurkowe Shearwater – instrukcja zmiany ekranu powitalnego

Podziel się informacją na:

Komputery nurkowe Shearwater – instrukcja zmiany ekranu powitalnego

Sprzęt nurkowy, komputery nurkowe, nurkowanie techniczne

Shearwater Perdix i aktualizacja oprogramowania przez Shearwater Desktop

Shearwater Perdix i aktualizacja oprogramowania przez Shearwater Desktop

SHEARWATER, w wersji oprogramowania systemowego => firmware v. 34 wprowadził możliwość podmiany ekranu powitalnego w komputerach nurkowych => Shearwater Perdix. Wymiana ekranu wymaga również aplikacji Shearwater Desktop w wersji co najmniej 2.5.4  Poniżej zamieszczamy instrukcję postępowania:

1. W dowolnym oprogramowaniu graficznym, od MS-Paint po Adobe Photoshop przygotuj plik graficzny w formacie .JPG lub .PNG i rozmiarach 320 x 240 z grafiką, którą chciałbyś oglądać na ekranie swojego komputera nurkowego Shearwater Perdix. Nurkom ALPHA polecamy skorzystanie z gotowego wzoru przygotowanego w pliku poniżej 🙂

Logo ALPHA-DIVERS

Logo ALPHA-DIVERS w formacie 320 x 240 PNG

2. Uruchom aplikację => Shearwater Desktop, zainstalowaną w twoim komputerze osobistym lub laptopie.

3. Jeżeli twój komputer osobisty nie posiada nadajnika Bluetooth, użyj nadajnika dostarczonego wraz z zakupionym komputerem Shearwater Perdix. Jeżeli korzystasz z laptopa, najprawdopodobniej ma on już wbudowany nadajnik Bluetooth, w tym wypadku należy zawsze korzystać z nadajnika wbudowanego.

Komputer nurkowy Shearwater Perdix - aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop

Komputer nurkowy Shearwater Perdix – aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop – wybór opcji z menu

4. W aplikacji Shearwater Desktop wybierz z menu: [Dive Computer] > [Update Start-Up Image…], jak na ekranie powyżej. Otworzy się okienko [Update Start-Up Image]. Następnie naciśnij przycisk [Browse] i odszukaj przygotowany przez siebie wcześniej plik z grafiką. Po wyborze pliku na ekranie [Update Start-Up Image] wyświetli się nazwa twojego pliku, jak na ekranie poniżej.

Komputer nurkowy Shearwater Perdix - aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop

Komputer nurkowy Shearwater Perdix – aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop – załawodanie pliku z własną grafiką

5. Na ekranie [Update Start-Up Image] w aplikacji Shearwater Desktop naciśnij przycisk [Start], w dolnej części ekranu. Aplikacja przejdzie w tryb wyszukiwania twojego komputera nurkowego, jak na ekranie poniżej.

Komputer nurkowy Shearwater Perdix - aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop

Komputer nurkowy Shearwater Perdix – aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop – próba połączenia z komputerem nurkowym

6. Włącz swój komputer nurkowy Shearwater Perdix, postępując podobnie, jak w ramach procedury => Aktualizacja Oprogramowania Systemowego Shearwater Firmware (kroki 7-10) kliknij pięć razy z lewej strony, w dolnej części ekranu pojawi się opcja: Start Bluetooth. Zatwierdź ją klikając raz z prawej strony.

7. W komputerze nurkowym Shearwater Perdix wybierz opcję [System Configuration] (6 kliknięć lewym przyciskiem + dla zatwierdzenia jedno kliknięcie prawym).

8. Komputer nurkowy wyświetli ekran [Mode Setup]. Kolejnymi sześcioma kliknięciami lewego przycisku przejdź przez ekrany: [Deco Setup], [Center Row], [OC Gases], [Display Setup], [Compass], aż do [System Setup]. Zatwierdź wybór ekranu jednym kliknięciem prawego przycisku.

9. Kursor menu komputera nurkowego przejdzie automatycznie do pozycji [Date]. Kolejnymi trzema kliknięciami lewego przycisku przejdź przez wiersze [Clock] i [Unlock] do [Load Upgrade]. Zatwierdź wybór opcji prawym przyciskiem komputera nurkowego.

10. 7. Komputer nurkowy zainicjuje połączenie Bluetooth, a następnie rozpocznie wyszukiwanie twojego komputera osobistego. Gdy oba twoje komputery się połączą zobaczysz ekrany podobne do poniższych:

Shearwater Perdix i aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop

Shearwater Perdix i aktualizacja ekranu startowego przez Shearwater Desktop

11. 8. Gdy w aplikacji Shearwater Desktop wyświetli się informacja o sukcesie operacji możesz zrestartować swój komputer nurkowy Shearwater Perdix, aby zobaczyć wprowadzone zmiany 🙂

Jak widać od wersji firmware v.44 firma Shearwater znacznie uprościła korzystanie z połączenia bezprzewodowego Bluetooth, wyciągając inicjalizację tego typu połączenia na ekran główny i proste uruchamianie sześcioma kliknięciami (z procedury podmiany ekranu wypadły dzięki temu kroki 7-9). Jeżeli posiadasz starszą wersję firmware w komputerze nurkowym Perdix korzystaj ze starszej wersji procedury.

W ALPHA-DIVERS polecamy wyłącznie najwyższej jakości sprzęt nurkowy, którego sami używamy 🙂

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz