IANTD Advanced Open Water Diver – średniozaawansowany kurs nurkowania IANTD AOWD

Podziel się informacją na:

IANTD Advanced Open Water Diver – średniozaawansowany kurs nurkowania

Kursy nurkowania rekreacyjnego IANTD

„Pinta potu wyciśniętego na ćwiczeniach pozwoli oszczędzić galon przelanej w boju krwi „

George Smith Patton Junior

Kursy Nurkowania IANTD - International Association of Nitrox & Technical Divers

  Kursy Nurkowania IANTD – International Association of Nitrox & Technical Divers

 

kurs nurkowania zaawanowany AOWD IANTD Jezioro Tarnobrzeskie

Im trudniejsze warunki, w których realizujemy kursy nurkowania, tym większą przyjemność sprawia nam później samo nurkowanie.

Średniozaawansowany kurs nurkowania IANTD Advanced Open Water Diver (IANTD AOWD) to kurs na kolejny stopień nurkowy po kursie podstawowym => IANTD OWD. IANTD AOWD znacznie poszerza horyzonty nurka rekreacyjnego, na początku jego nurkowej drogi. W federacjach rekreacyjnych stopień ten bywa określany jako „zaawansowany”. W IANTD, jako federacji zrzeszającej nurków i instruktorów technicznych, mamy świadomość, że ścieżka rozwoju nurka jest znacznie dłuższa, znacznie głębsza i znacznie ciekawsza 😉

kurs nurkowania zaawanowany AOWD IANTD Jezioro Tarnobrzeskie

Dobry trym i pływalność to absolutna podstawa w nurkowaniu i punkt wyjścia do wszystkich bardziej złożonych ćwiczeń. Dlatego pływalność piłujemy już od podstawowych kursów nurkowania IANTD OWD.

Kurs nurkowania IANTD AOWD to coś więcej niż zwykłe AOWD ponieważ w ramach kursu nurkowania IANTD AOWD oferujemy nurkom więcej niż federacje czysto rekreacyjne. Skupiamy się na rzeczywistym ćwiczeniu i rozwijaniu nurkowych umiejętności, a nie tylko na zainteresowaniu nurka kolejnymi kursami na specjalizacje nurkowe. Jednocześnie jest to dla nas nadal stopień poświadczający średni stopień zaawansowania w nurkowaniu rekreacyjnym, zaś tym naprawdę zaawansowanym jest dopiero kurs na stopień => IANTD Deep Diver, który można traktować jako ukoronowanie kariery w nurkowaniu rekreacyjnym, albo przepustkę do kursów nurkowania technicznego, jak => IANTD Essentials Diver i wreszcie => IANTD Advanced Nitrox Diver.

kurs nurkowania zaawanowany AOWD IANTD Jezioro Tarnobrzeskie

Umiejętność bezpiecznego strzelania bojki umożliwia komfortowe zakończenie nurkowania w niemal każdych warunkach, jak wyjście w toni z dużych głębokości bez referencji do rafy lub liny opustowej, czy też w warunkach zerowej widoczności.

Kurs nurkowania na stopień IANTD AOWD daje nurkom możliwość bezpiecznego planowania i realizacji samodzielnych nurkowań do głębokości 30 m. Samodzielnych w tym wypadku nie oznacza jeszcze nurkowania solo – nurkujemy oczywiście w dobrze przygotowanym i przeszkolonym zespole, jednak stopień przygotowania nurka IANTD AOWD pozwala na nurkowanie bez nadzoru instruktora, czy divemastera. Warunkiem przystąpienia do średniozaawansowanego kursu nurkowania IANTD AOWD jest posiadanie certyfikatu na stopień podstawowy => IANTD Open Water Diver. Ze względu na różnice szkoleniowe w ALPHA-DIVERS nie honorujemy w tym wypadku certyfikatów innych federacji bez nurkowania sprawdzającego.

kurs nurkowania zaawanowany AOWD IANTD Jezioro Tarnobrzeskie

Poszukiwanie i wydobywanie (Search & Rescue), jedna z praktycznych umiejętności w dodatku do dobrze wyćwiczonej nawigacji podwodnej.

Kurs nurkowania na stopień IANTD AOWD to minimum 120 minut czasu dennego, zrealizowanego w ramach 5 do 7 nurkowań. Co najmniej jedno nurkowanie odbywa się na głębokości pomiędzy 27 a 30 m. W ramach średniozaawansowanego kursu nurkowania IANTD AOWD ćwiczymy takie umiejętności nurkowe jak:

  • bezpieczne wchodzenie do wody i wychodzenie z wody, z łodzi i z brzegu,
  • s-drill: kontrola poprawności działania sprzętu nurkowego oraz gotowości do pomocy partnerskiej na powierzchni i pod powierzchnią wody, na początku każdego nurkowania,
  • nurkowanie zespołowe: zanurzanie partnerskie, prawidłowe utrzymywanie formacji oraz sprawna komunikacja w zespole (znaki nurkowe, kontakt dotykowy i komunikacja światłem),
  • kontrola pływalności: precyzyjne zawisanie w miejscu oraz zachowanie poprawnej prędkości wynurzania,
  • zaawansowana nawigacja podwodna (nawigacja naturalna, nawigacja na kompas)
  • poszukiwanie i wydobywanie (wzory przeszukiwania dna, podnoszenie znalezionych przedmiotów przy użyciu worków wypornościowych)
  • nurkowanie wrakowe niepenetracyjne (oględziny, orientacja i szkicowanie wraku)
  • nurkowanie głębokie (30 m)
kurs nurkowania zaawanowany AOWD IANTD Jezioro Tarnobrzeskie

Praca z kołowrotkiem – umiejętność, która towarzyszy później na co dzień nurkom technicznym i jaskiniowym, od początku przydatna kiedy coś nam zginie 😉

Średniozaawansowany kurs nurkowania IANTD Advanced Open Water Diver w ALPHA-DIVERS prowadzony jest przez instruktorów IANTD będących równocześnie doświadczonymi instruktorami nurkowania technicznego oraz doświadczonymi nurkami jaskiniowymi i ekspedycyjnymi. Dobrze jest wkroczyć z nami na naprawdę długą i pełną nie tylko podwodnych przygód ścieżkę 🙂 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami pod adresem: kursy@alpha-divers.pl lub zadzwoń na numer +48 694 693 983.

kurs nurkowania Deep Diver IANTD

Kurs nurkowania IANTD Deep Diver to ostatni kurs nurkowania rekreacyjnego, który można zrealizować z pojedynczą butlą, lub pierwszy kurs, który można zrealizować w twinsecie

Umiejętności nurkowe zdobyte w ramach średniozaawansowanego kursu nurkowania IANTD Advanced Open Water Diver warto później rozwijać w ramach kursów nurkowania => IANTD Nitrox Diver (IANTD EANx Diver) oraz kursu zaawansowanego na stopień => IANTD Deep Diver. Zapraszamy na wspólne bezpieczne nurkowanie z klubem nurkowym ALPHA-DIVERS.

 

Podziel się informacją na: