Kurs Doskonałej Pływalności – specjalizacja PADI Peak Performance Buoyancy

Podziel się informacją na:

 

KURS DOSKONAŁEJ PŁYWALNOŚCI

PADI PEAK PERFORMANCE BUOYANCY

 

Doskonała pływalność punktem wyjścia do kolejnych kursów nurkowania

Doskonała pływalność punktem wyjścia do kolejnych kursów nurkowania

Kurs Doskonałej Pływalności PADI Peak Performance Buoyancy to oferta dla wszystkich, którzy pragną potraktować nurkowanie poważnie. Doskonała pływalność bowiem to absolutnie najbardziej podstawowa nurkowa umiejętność, pozwalająca z jednej strony na nurkowanie bezpieczniejsze dla zdrowia nurków i wrażliwego podwodnego życia, z drugiej na dalszy nurkowy rozwój, szczególnie w tych najbardziej ambitnych kierunkach, jak nurkowanie jaskiniowe, rebreatherowe i techniczne. Niestety niewielka ilość czasu, w porównaniu do dużej ilości zadań na podstawowym kursie nurkowania, nie pozwala zwykle na opanowanie pływalności na zadowalającym poziomie. Poza kursami OWD realizowanymi w formule indywidualnej, ten najważniejszy w nurkowaniu temat jest więc zaledwie sygnalizowany, a w trakcie wieloosobowych kursów, realizowanych w formule grupowo przeklęczanej na dnie, pomijany absolutnie. Wyprostowanie złych nawyków zabiera później znacznie więcej wysiłku, finansów i czasu. Dlatego nie tak robimy to w trakcie podstawowego kursu nurkowania w ALPHA-DIVERS. Pozostałym pozostaje specjalizacja PADI Peak Performance Buoyancy na poziomie podstawowym 😉

Kurs Doskonałej Pływalności PADI Peak Performance Buoyancy to najważniejszy krok dla tych, którzy zdobyli pierwsze nurkowe szlify i zakończyli podstawowy kurs nurkowania OWD. Tutaj dowiedzą się jak prawidłowo wyważać się w różnych konfiguracjach i w jaki sposób najbardziej optymalnie rozłożyć obciążenie, po to by z łatwością utrzymywać pod wodą idealną sylwetkę. Dzięki umiejętnościom doskonałej pływalności zredukują ilość powietrza zużywanego podczas nurkowania – największą bolączkę świeżo upieczonych nurków. W ramach zajęć ze specjalizacji Doskonała Pływalność PADI Peak Performance Buoyancy przekazujemy też wiedzę na temat bardziej optymalnego stylu nurkowania jakim jest frog kick – wykorzystywany jako absolutna podstawa w nurkowaniach technicznych i jaskiniowych. Optymalizacja sposobu wykorzystania płetw redukuje również ilość powietrza zużywanego przez nurka, a przede wszystkim, pomaga uchronić się przed zmącaniem wody poprzez niezamierzone podnoszenie osadu z dna.

Kurs Doskonałej Pływalności PADI Peak Performance Buoyancy to oferta na dwóch różnych poziomach zaawansowania. Bardziej zaawansowani nurkowie i absolwenci dobrze przeprowadzonych podstawowych kursów, również znajdą tu coś dla siebie, odkrywając nowe techniki nurkowania jak back kick i flatter kick – techniki niezbędne nie tylko we wrakach i jaskiniach ale choćby i w węższych przejściach w rafie. Zaawansowanych uczymy również bardziej oszczędnego gospodarowania oddechem, oraz zgrania oddychania z podstawowymi manewrami.

Kurs Doskonałej Pływalności PADI Peak Performance Buoyancy na poziomie podstawowym obejmuje naukę:

 • poprawnego wyważenia, czyli doboru właściwej ilości i rozłożenia balastu – skutecznie walczymy z ołowicą 😉
 • poprawnego wytrymowania, czyli właściwej konfiguracji i rozmieszczenia nurkowego ekwipunku,
 • poprawnego zanurzania z miminalną potrzebną ilością balastu,
 • właściwej pozycji pod wodą w trakcie nurkowania i poprawnej pracy płetwami frog kick, shovel kick,
 • właściwego inicjowania zmian głębokości
 • kompensacji zmian obciążenia oddechem
 • poprawnego wynurzania z bezpieczną prędkością

w ramach minimum dwóch nurkowań z łącznym czasem dennym co najmniej 80 minut.

Kurs Doskonałej Pływalności na poziomie zaawansowanym obejmuje naukę:

 • zaawansowanych stylów pracy płetwami, jak flatter kick, modified dolphin kick, modified shovel kick
 • minimalnego oddychania i zgrania oddechu z takimi manewrami jak nurkowanie do tyłu i helikopter,
 • umiejętności zakręcania i zawracania w miejscu, tzw. helikopter,
 • nurkowanie do tyłu back kick,
 • tzw. nurkowanie na płucach, czyli sterowanie zmianami głębokości oddechem

Cena kursu nie obejmuje:

 • opłaty certyfikacyjnej PADI (160 PLN) – certyfikat specjalizacji PADI Peak Performance Buoyancy może liczyć się do puli wymaganej na zaszczytny stopień PADI Master Scuba Diver, jednakże zajęcia można realizować również w formule warsztatowej, czyli bez konieczności wnoszenia opłaty certyfikacyjnej 😉
 • kosztów dojazdu na zajęcia, wstępu na akweny, oraz zakwaterowania w trakcie zajęć na wodach otwartych, lub też kosztów wyjazdu zagranicznego, w trakcie którego realizowany będzie kurs nurkowania – PADI Peak Performance Buoyancy, w przypadku wyboru takiej formy jego realizacji

 

Dlaczego warto zrobić dobry kurs Doskonałej Pływalności PADI
Peak Performance Buoyancy właśnie z ALPHA-DIVERS?

 

Kurs Doskonałej Pływalności PADI Peak Performance Buoyancy to najlepszy sposób na 1) wygodne i bezpieczne nurkowanie, 2) otwarcie sobie szerokiej drogi do dalszego nurkowego rozwoju w ramach kursów nurkowania jaskiniowego, rebreatherowego i technicznego, lub też po prostu na 3) wyrównanie braków po nienajlepiej przeprowadzonym podstawowym kursie nurkowania. W ALPHA-DIVERS mamy bogate doświadczenie najbardziej zaawansowanej i wymagającej formie nurkowania, jaką jest nurkowanie jaskiniowe, gdzie po prostu nie ma marginesu na błąd. Nieobce jest nam również nurkowanie rebreatherowe i techniczne. Wykonywaliśmy niestety również sporo poprawek po słabo przeprowadzonych kursach nurkowania w tzw. hurtowniach certyfikatów.

Skutecznie walczymy z ołowicą – w zależności od płci i wagi, wyporności skafandra, oraz zasolenia wody, nurkowanie w konfiguracji rekreacyjnej wymaga użycia zwykle jakichś 5-8 kg balastu. Trafiają do nas nurkowie, którym na podstawowym kursie nurkowania nakazano używać 10-18 kg (!) Ta choroba nazywa się ołowicą i jest wynikiem braku czasu instruktora dla kursanta, przy grupowo przeprowadzanych kursach – ponieważ czas to pieniądz, szczególnie przy pozornie tanich kursach nurkowania, łatwiej jest dołożyć wszystkim balastu niż każdego po kolei nauczyć prawidłowego sposobu wyważania i zanurzania. Jest to niestety bardzo powszechna choroba, więc jeśli tak wyglądał Wasz podstawowy kurs nurkowania, będziecie Państwo zdumieni, że zamiast 12 kg wystarczy Wam 5 kg, a zamiast 18 kg tylko 7 kg…

Kursy Doskonałej Pływalności PADI Peak Performance Buoyancy w ALPHA-DIVERS, prowadzimy szkoląc zawsze w małych, maksymalnie trzyosobowych grupach, optymalnie wykorzystując dzięki temu czas na szlifowanie jednych z najważniejszych nurkowych umiejętności.

Kursy nurkowania w Centrum Nurkowym ALPHA-DIVERS, prowadzimy używając odpowiednio dobranego i regularnie serwisowanego sprzętu, a nasze nurkowanie na wodach otwartych ma zawsze odpowiednie zabezpieczenie w apteczkę DAN i zestaw tlenowy DAN (Divers Alert Network).

Umiejętności nabyte przez Państwa w ramach kursów nurkowania w ALPHA-DIVERS, z pewnością również staną się powodem do dumy i polecania innym! W razie jakichkolwiek pytań związanych z kursami nurkowania, bądź w też celu zarezerwowania terminu szkolenia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem kursy@alpha-divers.pl lub o telefon pod numer +48 694 693 983.

ZAPRASZAMY NA KURS DOSKONAŁEJ PŁYWALNOŚCI
PADI PEAK PERFORMANCE BUOYANCY
I INNE KURSY NURKOWANIA Z ALPHA-DIVERS

 

Podziel się informacją na: