Kurs nurkowania IANTD Advanced Recreational Trimix Diver

Podziel się informacją na:

IANTD Advanced Rectreational Trimix Diver

Kursy nurkowania technicznego IANTD

 

Kursy Nurkowania IANTD - International Association of Nitrox & Technical Divers

 

Kiedy 42 m robi się za mało, zmiana gazów na odpowiedniej głębokości staje się drugą naturą, zaś nurkowanie z akcelerowaną dekompresją zdaje się nie mieć już tajemnic, czas dodać lekko dreszczyka emocji podnosząc stopień komplikacji poprzez dodanie jednego z najbardziej „magicznych” gazów używanych w nurkowaniu – trimixu, mieszaniny tlenu, azotu i …helu. Być może słyszałeś kiedyś zniekształcony głos osób oddychających helem, być może widziałeś lżejsze do powietrza baloniki z dużą prędkością unoszące się w przestworza – tak, to ten gaz. Jeżeli jesteś gotów, aby wykonać kolejny krok kurs nurkowania IANTD Advanced Recreational Trimix Diver jest odpowiedzią na Twoją potrzebę.

 

Zaawansowane nurkowanie wrakowe w Morzu Bałtyckim

Zaawansowane nurkowanie wrakowe w Morzu Bałtyckim

IANTD Advanced Recreational Trimix Diver (IANTD Adv. EANx Diver) to kurs, po którym będziesz mógł planować i realizować bezpieczne nurkowania dekompresyjne do głębokości 51 m, z użyciem trimixów z END do 24 msw i dekompresją do 15 minut, akcelerowaną gorącymi niktroksami do 1,5 PO2 z czystym tlenem włącznie.

Dzięki zastosowaniu helu w mieszance oddechowej możemy sobie pozwolić na znaczną eliminację tak groźnego w związku ze zjawiskiem narkozy gazów obojętnych azotu, jednocześnie nie zwiększając zawartości zabójczego na większych głębokściach tlenu. Trimix pozwala nam jasno myśleć na głębokościach, na których normalnie narkoza gazów obojętnych sprawia, że ledwie pamiętamy swoje nurkowanie.

Cenote Cristalino Siren

Dzięki zminimalizowaniu zjawiska narkozy gazów obojętnych trimix umożliwia zachowanie trzeźwego umysłu przez całe nurkowanie 😉

Hel jest jednocześnie gazem bardzo wymagającym jeśli chodzi o dekompresję, w związku z tym jeszcze bardziej rygorystycznie trzeba pilnować profili nurkowania i prędkości wynurzania. Dyscyplina i umiejętności niezbędne do nurkowania na trimiksie, a przede wszystkim właściwa prędkość wynurzania i doskonała pływalność w miejscu na przystankach dekompresyjnych nie są możliwe do wyuczenia w ciągu jednego kursu nurkowania. IANTD Advanced Recreational Trimix Diver jest, więc łańcuchem w ogniwie kolejnych kursów nurkowania IANTD, w trakcie których krok za krokiem konsekwentnie rozwijamy swoje umiejetności pod okiem dobrego instruktora nurkowania. Warunkiem niezbędnym przystąpienia do kursu IANTD Advanced Recreational Trimix Diver jest posiadanie certyfikatów => IANTD Deep Diver i IANTD Recreational Trimix Diver lub => IANTD Advanced Nitrox Diver (IANTD EANx Diver).

Arch, Blue Hole, Dahab, nurkowanie trimiskowe w Egipcie

Słynny The Arch w Blue Hole, Dahab – marzenie większości nurków, realizowane na trimiskie jest nie tylko bezpieczne, ale i naprawdę …proste 😉

Kurs nurkowania IANTD Advanced Recreational Trimix Diver obejmuje minimum 120 minut czasu dennego z instruktorem w ramach co najmniej czterech nurkowań, z których co najmniej dwa muszą odbywać się na głębokościach w przedziale 30-48 m. W ramach ćwiczeń praktycznych na wodzie nieco płytszej powtarzamy ćwiczenia umiejętności, dobrze już znanych z kursów nurkowania IANTD Deep Diver, czy IANTD Advanced Nitrox Diver, znowu poszerzając ich zakres i przesuwając dalej znaną granicę swoich nurkowych możliwości 😉

Sprzęt nurkowy niezbędny na kursie IANTD Advanced Recreational Trimix Diver to pełna konfiguracja hogarthian: twinset z manifoldem i podstawowym automatem nurkowym na długim wężu oraz backupowym automatem na krótkim, stage z uprzężą i automatem z czystością tlenową (dostosowane do użytkowania z nitroksem powyżej 40%), kołowrotek, szpulka, bojka sygnalizacyjna, boja dekompresyjna, dwie maski nurkowe, dwa narzędzia tnące (rekomendowany jeden eezy-cut), tabliczka do pisania lub wetnotes, dobry kompas i narzędzie do pomiaru głębokości i czasu (spokojnie, może to być komputer nurkowy ;)). Kurs nurkowania IANTD Advanced Recreational Trimix Diver można również realizować w konfiguracji sidemount. Reasumując wymagania sprzętowe są tu takie same jak dla IANTD Advanced Nitrox Diver.

Minimalne warunki wiekowe przystąpienia do kursu IANTD Advanced Recreational Trimix Diver, jakie spełniać musi kandydat, to ukończone 15 lat i zgoda rodziców lub opiekunów, lub też ukończone 18 lat bez niej.

 

Szczegółowe informacje odnośnie kursów nurkowania z ALPHA-DIVERS i rezerwacja terminów: kursy@alpha-divers.pl lub tel: +48 694 693 983

Zapraszamy na kursy nurkowania technicznego w ramach federacji IANTD z ALPHA-DIVERS

 

Podziel się informacją na: