Kurs nurkowania IANTD Deep Diver

Podziel się informacją na:

IANTD Deep Diver – kurs świadomego nurkowania głębokiego

Kursy nurkowania rekreacyjnego i technicznego IANTD

 

Kursy Nurkowania IANTD - International Association of Nitrox & Technical Divers

 

Kiedy znajomi dowiadują się, że jesteś nurkiem, pierwsze pytanie jakie z reguły zadają to „Jak głęboko nurkowałeś?”. Na wyjazdach nurkowych często padają w związku z tym kolejne rekordy głębokości, graniczące często z rekordami głupoty, czy wręcz nieudanymi próbami samobójstw. Nieświadomi niebezpieczeństw, wynikających z teorii dekompresji jakiej nie wykłada się na zwyklych rekreacyjnych kursach, bohaterowie tekiej przedostatniej akcji „klepią swoją życiówkę”, a następnie tak szybko jak się da uciekają w górę unikając, jak im się wydaje zjawiska, którego nie rozumieją. Jeśli po nurkowaniu często boli cię głowa, prawdopodobnie masz do czynienia właśnie z subklinicznymi objawami choroby dekompresyjnej. A nurkować głęboko można naprawdę bezpiecznie. Trzeba jednak w tym celu opanować pewien zestaw umiejętności i wiedzy niezbędnej do planowania takich nurkowań i ich świadomej realizacji. Temu właśnie służy kurs nurkowania IANTD Deep Diver.

 

Kurs Nurkowania IANTD Essential Diver - wprowadzenie do nurkowania technicznego

Kursy Nurkowania IANTD – szkolimy na Jeziorze Tarnobrzeskim, Jeziorze Czarnogłowy, Kamieniołomie Koparki, Jeziorze Maróz i w Bałtyku

Deep Diver IANTD to kurs nurkowania, który w zależności od perspektywy, może stanowić kulminacyjny punkt rozwoju w karierze nurka rekreacyjnego (kurs nurkowania zrealizowany na pojedynczej butli, ale w konfiguracji z podstawowym automatem na długim wężu), lub też stanowić kolejny stopień nurkowej ewolucji, otwierając dostęp do bardziej zaawansowanych kursów nurkowania, jak => IANTD Advanced Nitrox Diver, czy => IANTD Advanced Recreational Trimix Diver, a później kursy nurkowanie jaskiniowego, wrakowego i rebreatherowego (kurs realizowany jest wtedy w pełnej konfiguracji hogarthian lub bogarthian, w przypadku kursów nurkowania realizowanych w konfiguracji sidemount).

Kurs nurkowania IANTD Deep Diver, Jezioro Tarnobrzeskie

Kurs nurkowania IANTD Deep Diver, Jezioro Tarnobrzeskie

Deep Diver IANTD to nie specjalizacja, a stopień wymagający gruntownego przygotowania, nabycia wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, który stanowi istotny punkt na ścieżce nurkowego rozwoju. Na kursie nurkowania Deep Diver IANTD omawiamy szczegółowo tematy związane z fizjologią i właściwym przygotowaniem psychiki i organizmu do głębokiego nurkowania na powietrzu tak, aby było ono bezpieczne i zdrowe. Uczymy się planowania bezpiecznych nurkowań, dzięki znajomości swoich podstawowych parametrów, jak np. zużycie powietrza oraz bezpiecznych strategii planowania gazów. Wreszcie nabywamy wielu cennych umiejętności, jakie przydać się mogą w przypadku sytuacji awaryjnych, jak choćby nurkowanie i dzielenie się powietrzem w przypadku utraty maski nurkowej, lub też utraty widoczności, kontrola zaworów w przypadku awarii automatów, wykonywanie różnych operacji zawisając w miejscu, czy też szybkie i bezpieczne strzelanie bojki.

Kurs Nurkowania IANTD Essential Diver - wprowadzenie do nurkowania technicznego

Kurs Nurkowania IANTD Deep Diver realizowany na pojedynczej butli z dwoma zaworami (układ V) – nauka odruchowego opanowywania konfiguracji

Kurs nurkowania Deep Diver IANTD to poważna sesja praktycznego rozwoju umiejętności na wodach kontrolowanych, a na, a następnie co najmniej 100 minut ćwiczeń pod wodą w ramach czterech nurkowań na głębokości 27-39 m. Warunki wstępne do zakwalifikowania się na kurs nurkowania IANTD Deep Diver to posiadanie stopnia nurkowego IANTD Advanced Open Water Diver (AOWD) lub jego równoważnika w innej organizacji. Minimum 10 zalogowanych nurkowań po kursie nurkowania na stopień AOWD i ukończone 15 lat ze zgodą rodziców lub opiekunów, albo 18 lat bez niej. Udział w kursie wymaga również odpowiedniego przygotowania sprzętowego. Kursant powinien posiadać dwie maski nurkowe, automat podstawowy na długim wężu, dwa narzędzia tnące, bojkę, kołowrotek i szpulkę. Naszym kursantom oferujemy atrakcyjne zniżki na sprzęt nurkowy.

Deep Diver IANTD był pierwszym międzynarodowym programem oferującym możliwość bezpiecznego odbywania głębokich (do 39 msw) nurkowań na powietrzu, dzięki nauce świadomego planowania i przygotowywania takich nurkowań oraz umiejętności niezbędnych do ich bezpiecznej realizacji. Jako istotny element przemyślanej ścieżki nurkowego rozwoju, w ramach kolejnych kursów nurkowania IANTD, bywa często łączony z kursami IANTD Nitrox Diver, => IANTD Essential Diver, => IANTD Advanced Nitrox Diver i => IANTD Advanced Recreational Trimix Diver. Certyfikat ukończenia kursu nurkowania Deep Diver IANTD jest jednym z warunków wymaganych do przystąpienia do kursu IANTD Advanced Nitrox Diver.

Kursantów i absolwentów kursów nurkowania IANTD Deep Diver z ALPHA-DIVERS zapraszamy do pobierania materiałów dydaktycznych z kursu: http://alpha-divers.pl/kursy-nurkowania/materialy-dydaktyczne-i-tabele-nurkowe-do-kursu-deep-diver-iantd/.

Szczegółowe informacje odnośnie kursów nurkowania z ALPHA-DIVERS i rezerwacja terminów: kursy@alpha-divers.pl lub tel: +48 694 693 983

 

Zapraszamy na kursy nurkowania rekreacyjnego i technicznego

w ramach federacji IANTD z ALPHA-DIVERS

 

Podziel się informacją na: