Kurs Instruktora Asystującego – PADI AI

Podziel się informacją na:

 

Instruktor Asystujący

PADI Assistant Instructor (PADI AI)

Kurs Instruktora Asystującego PADI

 

Instruktor Asystujący to kurs i stopień pośredni pomiędzy Divemasterem a Instruktorem Wód Otwartych (OWSI). Jest to po prostu stopień instruktorski, dający status i prestiż związany z pozycją zawodową Instruktora nurkowania, przy nieco węższych uprawnieniach, a co za tym idzie wielokrotnie niższych kosztach jego uzyskania 😉

 

Co daje stopień Instruktora Asystującego PADI?

Jako Instruktor Asystujący możesz samodzielnie prowadzić niektóre kursy nurkowania na wodach otwartych, oraz zajęcia teoretyczne w ramach innych. Niższa jest również opłata roczna nurkowego profesjonalisty w PADI, w porównaniu z np. Divemasterem. Dzięki zrozumieniu metodyki szkoleniowej prowadzenia kursów nurkowania, oraz standardów PADI, jako Instruktor Asystujący, będziesz mógł prowadzić zajęcia teoretyczne na kursach nurkowania na wszystkie stopnie rekreacyjne i specjalizacje nurkowe PADI. Będziesz mógł również prowadzić samodzielnie kursy nurkowania ze specjalizacji takich jak Peak Performance Buoyancy, czy AWARE Coral Reef Protection i certyfikować kursantów w ramach tych kursów, oraz prowadzić program Discover Scuba Diving.

Jako Divemaster PADI rozumiesz z pewnością o ile szersze uprawnienia i bogatsze narzędzia szkoleniowe, dzięki temu zyskasz. Stwarza to znacznie szersze pole do zatrudnienia w licznych centrach nurkowych i resortach PADI, rozsianych po całym świecie. Będzie też zarazem doskonałą formą przygotowania do kursu nurkowego na stopień OWSI.

 

Co daje kurs Instruktora Aystującego?

Dzięki udziałowi w kursie nurkowania na stopień Instruktora Asystującego, będziesz mógł nauczyć się efektywnego prowadzenia zajęć teoretycznych, oraz efektywnego i bezpiecznego prowadzenia zajęć praktycznych na kursach nurkowania, zarówno na basenie jak i na wodach otwartych, zgodnie z metodyką PADI. Nauczysz się oceniać umiejętności praktyczne kandydatów na kolejne stopnie w nurkowaniu rekreacyjnym i prawidłowo reagować i rozwiązywać problemy jakie mogą pojawić się w trakcie zajęć praktycznych, w trakcie kursów nurkowania. Poznasz i zrozumiesz Standardy PADI, które pozwolą na zapewnienie wysokiej jakości szkoleń, oraz maksymalnego bezpieczeństwa zarówno twojego jak i znajdujących się pod twoją opieką kursantów.

 

Jakie są minimalne wymagania do zakwalifikowania się na kurs Instruktora Asystującego?

Certyfikat Divemaster PADI lub IANTD, lub stopień nurka lidera z innej organizacji nurkowej jak NAUI czy DiveCon SSI. Akceptowany jest również stopień płetwonurka P3 lub P4 CMAS, choć w tym wypadku trzeba się liczyć z koniecznością uzupełnienia wiedzy. Minimum 60 zalogowanych nurkowań, w tym nawigacyjne, głębokie i nocne. Aktualne uprawnienia ratownicze DAN BLS/FA lub EFR PADI (nie starsze niż 24 miesiące). Aktualne badania lekarskie uprawniające do nurkowania (nie starsze niż 12 miesięcy). Ukończone 18 lat. Najważniejsze to skontaktować się z ALPHA-DIVERS i umówić na rozmowę kwalifikacyjną. 😉

Cena kursu Instruktora Asystującego PADI zaczyna się już od 2000 PLN. Obejmuje ona szkolenie teoretyczne, materiały dydaktyczne (polskojęzyczny Manual Instruktora PADI oraz Przewodnik do Nauczania) i opłatę rejestracyjną w PADI. Cena nie zawiera kosztów zajęć basenowych i wyjazdów na nurkowanie na wodach otwartych, czy też kosztów dodatkowych kursów nurkowania, pierwszej pomocy i kursów ratownictwa nurkowego DAN, o ile kursant będzie chciał uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności w nieco szerszym zakresie. Kandydatom na stopnie nurkowych profesjonalistów, oferujemy oczywiście specjalne pakiety zniżkowe na wszystkie kursy nurkowania i ratownictwa nurkowego, prowadzone w ALPHA-DIVERS, oraz na sprzęt nurkowy kupowany za naszym pośrednictwem.

Kursy nurkowania na stopnie nurkowych profesjonalistów PADI Divemaster i PADI Assistant Instructor, oraz kursy ratownictwa nurkowego DAN w ALPHA-DIVERS prowadzi doświadczony Instruktor nurkowania z wysokim stopniem PADI Staff Instructor, nurek jaskiniowy i techniczny. W razie jakichkolwiek pytań związanych z kursami nurkowania, bądź w też celu zarezerwowania terminu szkolenia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem kursy@alpha-divers.pl lub o telefon pod numer +48 694 693 983.

 

ZAPRASZAMY NA PROFESJONALNY KURS NURKOWANIA NA STOPIEŃ INSTRUKTORA ASYSTUJĄCEGO PADI I INNE KURSY NURKOWANIA Z ALPHA-DIVERS 🙂

 

Podziel się informacją na: