Kurs nurkowania IANTD Nitrox Diver (EANx Diver)

Podziel się informacją na:

IANTD Nitrox Diver (EANx)

Kursy nurkowania IANTD

 

Kursy Nurkowania IANTD - International Association of Nitrox & Technical Divers

 

Jest siódma rano, Słońce już wstało rozświetlając morskie głębiny wokół Monad Shoal. Przyczajeni na skalnym klifie, tuż na skraju gujotu na głębokości 25 m wbijamy oczy w toń. Wypatrujemy rekinów, bo Monad Shoal to jedyne miejsce, gdzie kosogony przypływają regularnie. W miarę regularnie, bo rekiny nie są przypięte do rafy i zdarza się nurkowanie, kiedy ich nie ma. Z napięciem obserwujemy zatem głębiny, co jakiś czas rzucając okiem na wskazania komputera – limit bezdekompresyjny i manometr, którego wskazówka nieubłaganie odchyla się coraz bardziej w lewo, na swój sposób również mierząc upływający czas. A kosogonów nie ma… W 25-tej minucie dwójka niefortunnych kolegów macha nam na pożegnanie i z jednym z divemasterów wraca skwaszona na łódź. Pedro i Fred mają w butlach powietrze, a ich NDL minął. My mamy jeszcze całe 10 minut… jak sądzicie, pomogło?

(Filipiny 2009)

Nurkowanie z rekinem kosogonem, Monad Shoal, Malapascua, Morze Vizajskie.

Nurkowanie z rekinem kosogonem, Monad Shoal, Malapascua, Morze Vizajskie, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS FILIPINY 2009

 

Kurs nurkowania IANTD Nitrox Diver (IANTD EANx Diver) to pierwszy kurs, po którym będziesz mógł zacząć nurkować na innych gazach niż zwykłe powietrze. To niesamowite narzędzie, poszerzające horyzonty wspaniałego nurkowania rekreacyjnego, dzięki wydłużeniu limitów bezdekompresyjnych, a także skróceniu czasu jaki trzeba odczekać przed powrotnym lotem do domu. Kurs nurkowania IANTD Nitrox Diver (IANTD EANx Diver) to jednak także wstęp do ewentualnych przyszłych kursów nurkowania technicznego, jak => IANTD Advanced Nitrox Diver, który dla najbardziej zaawansowanych nurków rekreacyjnych jest otwarciem kolejnej bramy i przepustką do skarbów kolejnego poziomu głębin.

Kurs nurkowania IANTD Nitrox Diver (IANTD EANx Diver) daje wiedzę pozwalającą na nurkowanie bezdekompresyjne na mieszankach tlenu i azotu, zawierających od 21 do 40% tlenu, czyli na wzbogaconych nitroxach (Enriched Air Nitrox), a także nieco podstawowych informacji o historii wprowadzenia mieszanek gazowych do nurkowania generalnie oraz do nurkowania rekreacyjnego. IANTD (International Assicuation of Nitrox $ Technical Divers) była pierwszą organizacją wprowadzającą wzbogacony Nitrox w nurkowaniu rekreacyjnym. Kurs nurkowania IANTD Nitrox Diver (IANTD EANx Diver) obejmuje zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne z analizy gazu oraz wyliczania parametrów bezpieczeństwa w nurkowaniu, jak Maksymalna Głębokość Operacyjna (MOD) i BestMix.

=> Materiały do kursu IANTD Nitrox Diver (IANTD EANx Diver), dla zarejestrowanych uczestników.

Szczegółowe informacje odnośnie kursów nurkowania z ALPHA-DIVERS i rezerwacja terminów: kursy@alpha-divers.pl lub tel: +48 694 693 983

 
 

Zapraszamy na kursy nurkowania technicznego w ramach federacji IANTD z ALPHA-DIVERS

 

Podziel się informacją na: