Nurkowanie na Nitroksie – specjalizacja PADI EANx – Nitrox Diver

Podziel się informacją na:

 

KURS NURKOWANIA NA

NITROKSIE

PADI EANx NITROX DIVER

 

Kurs nurkowania na wzbogaconym powietrzu - specjalizacja PADI EANx Nitrox Diver

Kurs nurkowania na wzbogaconym powietrzu – specjalizacja PADI EANx Nitrox Diver

Kurs Nurkowania na Wbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver to jedna z najbardziej popularnych nurkowych specjalizacji PADI. Trudno dziś wyobrazić sobie zaawansowanego nurka, który nie używał nigdy wzbogaconego powietrza (nitroksu), aby przedłużyć sobie przyjemność jaką daje nurkowanie. Szczególnie, że coraz więcej profesjonalnych baz nurkowych oferuje nitrox w tej samej cenie co zwykłe powietrze. Nurkowanie na wzbogaconym powietrzu (nitroksie) wydłuża czas jaki możemy spędzić na danej głębokości pod wodą. Nitrox skraca również czas jaki musimy odczekać na lądzie przed powrotnym przelotem do domu, co może mieć niebagatelne znaczenie przy planowaniu nurkowych wyjazdów, szczególnie w dobie niestabilnych godzinowo lotów czarterowych na najbardziej obleganych turystycznych kierunkach, jak np. Egipt.

Kurs Nurkowania na Wbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver to przepustka do najciekawszych nurkowań w strefie tropikalnej, polegających na obserwacji dużego podwodnego życia w pobliżu tzw. cleaning stations, jak np. obserwacja płochliwych rekinów => kosogonów na Filipinach, wspaniałych mant na Bali lub Malediwach, czy też dziesiątek i setek mant, orleni i rekinów młotów w mocnych prądach Galapagos i Komodo – przykładów z pewnością jest wiele. Kurs nurkowania na wzbogaconym powietrzu (nitroksie) PADI EANx Diver to narzędzie niezbędne dla wszystkich podwodnych fotografów i filmowców. Te kilka – kilkanaście minut więcej, jakie na danej głębokości daje nam wtedy nitrox może mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia naszego nurkowania i decydować o jego sukcesie lub nie, czyli o tym czy zobaczyliśmy to czego chcieliśmy, bądź też czy starczyło nam czasu na zarejestrowanie najciekawszych momentów. W trakcie wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS przekonywaliśmy się o tym niejednokrotnie 🙂

Kurs Nurkowania na Wbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver wreszcie otwiera drzwi w kierunku stosowania w przyszłości bardziej złożonych mieszanek oddechowych, wykorzystywanych szeroko w coraz bardziej popularnym nurkowaniu technicznym. Czas byś i Ty zdobył to prestiżowe wtajemniczenie , a nasze doświadczenie w nurkowaniu technicznym pozwoli sprawnie wprowadzić Cię w temat i wyposażyć w najlepszą i najbardziej aktualną wiedzę. Po kursie nurkowania na wzbogaconym powietrzu (nitroksie) PADI EANx Diver będziesz lepiej rozumiał zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty wpływu tlenu i azotu pod wysokim ciśnieniem na organizm płetwonurka. Zaznajomisz się z problematyką prawidłowego testowania składu chemicznego gazów nurkowych, sposobami ich uzyskiwania, stosowania i konserwacji właściwego sprzętu do tego rodzaju nurkowań, a także jego prawidłowego oznaczania. Przede wszystkim jednak zdobędziesz licencję na bezpieczne wykorzystanie tej użytecznej mieszanki gazów w nurkowaniu rekreacyjnym.

Kurs Nurkowania na Wbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver składa się z dwóch sesji teoretycznych, wprowadzających w tematykę nurkowania na wzbogaconym powietrzu (nitroksie), odpowiedniego znakowania sprzętu, jego doboru i konserwacji, procedur bezpieczeństwa i sposobów mieszania gazów, wreszcie wiedzy pozwalającej na planowanie nurkowania z nitroksem (ekwiwalenty powietrzne, maksymalna i awaryjna głębokość operacyjna, zegar tlenowy, plus pojęcie best mixu – czyli optymalnej mieszanki dla nurkowania na danej głębokości) oraz sesji praktycznej, polegającej na zaplanowaniu i przygotowaniu nurkowania na wzbogaconym powietrzu (nitroksie), analizie mieszanki i oznakowaniu butli nurkowej. Kurs Nurkowania na Wzbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver kończy się prostym egzaminem teoretycznym.

Cena kursu nie obejmuje:

  • opłaty certyfikacyjnej PADI (160 PLN) – certyfikat specjalizacji Nurkowanie na Wzbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx Diver może liczyć się do puli wymaganej na zaszczytny stopień PADI Master Scuba Diver.
  • kosztów ewentualnych nurkowań (w ramach tej specjalizacji można zrobić dwa nurkowania, jednak nie są one konieczne), wstępu na akweny, oraz zakwaterowania w trakcie zajęć na wodach otwartych, lub też kosztów wyjazdu zagranicznego, w trakcie którego realizowany będzie kurs nurkowania – PADI EANx (Nitrox) Diver, w przypadku wyboru takiej formy jego realizacji

 

Dlaczego warto zrobić Kurs Nurkowanie na Wbogaconym Powietrzu PADI EANx (Nitrox) Diver właśnie z ALPHA-DIVERS?

 

IANTD - International Association of Nitrox & Technical Divers

IANTD – International Association of Nitrox & Technical Divers

Kurs Nurkowania na Wbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver to mocna porcja wiedzy z dziedziny nurkowania na mieszankach innych niż powietrze, oraz teorii dekompresji. Instruktorzy nurkowania prowadzący zajęcia ze specjalizacji Nurkowanie na Wbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver w ALPHA-DIVERS, są równocześnie Instruktorami w prestiżowej federacji technicznej IANTD (International Association of Nitrox & Technical Divers), która jako pierwsza na świecie wprowadziła Nitrox w nurkowanie rekreacyjne. Nasza wiedza w tej dziedzinie wykracza więc znacznie ponad „średnią rynkową”. Jeśli zainteresuje Cię nurkowanie na wbogaconym powietrzu i innych mieszankach, możemy zaproponować Ci znaczne poszerzenie nurkowych umiejętności i wiedzy, poprzez kontynuację tej ścieżki nurkowego rozwoju w federacji technicznej IANTD.

Kurs Nurkowania na Wbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver w ALPHA-DIVERS, prowadzimy szkoląc zawsze w małych, maksymalnie czteroosobowych grupach. Warunkiem przystąpienia do Kursu Nurkowanie na Wzbogaconym Powietrzu (Nitroksie) PADI EANx (Nitrox) Diver jest posiadanie stopnia PADI Open Water Diver.

Kursy nurkowania w Centrum Nurkowym ALPHA-DIVERS, prowadzimy używając odpowiednio dobranego i regularnie serwisowanego sprzętu, a nasze nurkowanie na wodach otwartych ma zawsze odpowiednie zabezpieczenie w apteczkę DAN i zestaw tlenowy DAN (Divers Alert Network).

Umiejętności nabyte przez Państwa w ramach kursów nurkowania w ALPHA-DIVERS, z pewnością również staną się powodem do dumy i polecania innym! W razie jakichkolwiek pytań związanych z kursami nurkowania, bądź w też celu zarezerwowania terminu szkolenia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem kursy@alpha-divers.pl lub o telefon pod numer +48 694 693 983.

 

ZAPRASZAMY NA KURS NURKOWANIE NA WZBOGACONYM POWIETRZU (NITROKSIE) PADI EANx (NITROX) DIVER I INNE KURSY NURKOWANIA Z ALPHA-DIVERS

 

Podziel się informacją na: