Kurs Nurka Ratownika – PADI Rescue Diver

Podziel się informacją na:

 

PADI RESCUE DIVER

KURS NURKA RATOWNIKA

 

Kurs Nurka-Ratownika PADI Rescue Diver Warszawa

Kurs nurka ratownika PADI Rescue Diver to jeden z ważniejszych kroków i poważniejszych wyzwań w Twojej nurkowej karierze. Na szlaku nurkowej Przygody spotykasz ludzi o bardzo różnym poziomie doświadczenia i nurkowych umiejętności, różnej konfiguracji sprzętowej i różnym, często wyraźnie niewystarczającym podejściu do podstawowych kwestii bezpieczeństwa.
Wraz ze wzrostem nurkowego doświadczenia przychodzi wzrost świadomości i potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa własnego, nurkowych partnerów i dalszego rozwoju własnych umiejętności. Ludzie, z którymi nurkujemy stają się nam bliscy, a często i nasi bliscy wspólnie z nami wkraczają na szlak nurkowej Przygody. Wtedy najczęściej zmienia się nasza perspektywa odnośnie kwestii bezpieczeństwa, a „jakoś to będzie”, „ktośtam organizuje/prowadzi nurkowanie”, albo „w bazie przecież na pewno mają tlen” przestaje nam wystarczać. Zadajemy coraz więcej pytań odnośnie sprzętu, fizjologii, medycyny nurkowej i otrzymujemy różne, często niespójne odpowiedzi. Rośnie potrzeba weryfikacji i uporządkowania wiedzy, a kurs nurkowego ratownika PADI Rescue Diver idealnie odpowiada na te właśnie potrzeby.

Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver Warszawa

Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver

Kurs PADI Rescue Diver słada się z pięciu obszernych sesji teoretycznych, dziesięciu sesji praktycznych na wodach basenowych lub basenopodobnych, oraz co najmniej dwóch nurkowań na wodach otwartych. W ramach kursu nurka ratownika PADI Rescue Diver dowiesz się w jaki sposób zaplanować i przygotować bezpieczne nurkowanie, jak rozpoznawać stres i w jaki sposób radzić sobie ze stresem. Dowiesz się więcej o problemach jakie może sprawiać niewłaściwie użytkowany sprzęt nurkowy, jak sobie radzić w przypadku sprzętowych problemów i jak takim kłopotom zapobiegać. Opanujesz procedury przygotowywania planów awaryjnych, zarządzania akcją ratowniczą i postępowania w trakcie wypadków nurkowych, ale przede wszystkim dowiesz się w jaki sposób im zapobiegać, dzięki nauce wczesnego rozpoznawania i zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym. Zapoznasz się też ze sprzętem ratowniczym i metodami transportowania poszkodowanych pod wodą, na powierzchni wody i z wody (w szczególności na łódź lub wysokie nabrzeże).

Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver Warszawa

Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver

W Centrum Nurkowym ALPHA-DIVERS, kwestie bezpieczeństwa w trakcie organizacji wyjazdów nurkowych, zarówno w kraju jak i za granicą są dla nas absolutnie podstawowe, w skład zespołu ALPHA-DIVERS wchodzą zatem ratownicy DAN (Divers Alert Network), ze stopniami DAN DFR (Diving First Responder) i DAN DES (Diving Emergency Specialist). Nasza edukacja w zakresie ratownictwa nurkowego nie kończy się na kursie nurkowym PADI Rescue Diver. Oferujemy bardzo szeroką gamę zaawansowanych kursów ratownictwa nurkowego DAN (Divers Alert Network). Oprócz podstawowych kursów pierwszej pomocy DAN Basic Life Support & First Aid (DAN BLS + FA), których odpowiednikiem w PADI jest kurs EFR, oferujemy zaawansowne kursy ratownictwa wodnego i nurkowego DAN: kurs ratownika tlenowego (DAN O2P), kurs zaawansowanego ratownika tlenowego (DAN ADV), kurs zaawansowanej obsługi defibrylatora (DAN AED), kurs postępowania w wypadku kontaktów z niebezpiecznymi gatunkami morskimi (DAN HMLI), kurs badania neurologicznego na miejscu zdarzenia (DAN NEUR), oraz najbardziej zaawansowany – kurs medycyny nurkowej dla nurków (DAN DMFD #1).

Kurs nurka ratownika PADI Rescue Diver można realizować zarówno w Polsce jak i w trakcie zagranicznych wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS 🙂

Cena kursu nurka ratownika PADI Rescue Diver obejmuje:

 • Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver

  Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver

  materiały dydaktyczne (polskojęzyczny podręcznik, tabela postępowania w razie wypadku nurkowego)

 • szkolenie teoretyczne, w ramach pięciu sesji teoretycznych
 • szkolenie praktyczne, w ramach sesji praktycznych, oraz co najmniej dwóch nurkowań na wodach otwartych
 • wypożyczenie specjalistycznego sprzętu do realizacji ćwiczeń, jak lornetka, krótkofalówka, zestaw tlenowy, apteczki, światło alarmowe (błyskacz), bojka ratownicza

Cena nie obejmuje:

 • opłaty certyfikacyjnej PADI (160 PLN)
 • kosztów podstawowego sprzętu nurkowego nurka ratownika, jak maska resuscytacyjna, zapasowa maska nurkowa
 • kosztów kursu Pierwszej Pomocy (DAN BLS + FE lub PADI EFR), wymaganego do rozpoczęcia zajęć na wodach otwartych, lub aktualizacji certyfikatu (kursy pierwszej pomocy należy aktualizować co 24 miesiące)
 • kosztów dojazdu na zajęcia, wstępu na akweny i zakwaterowania w trakcie zajęć na wodach otwartych, lub kosztów wyjazdu zagranicznego, w przypadku wyboru tej formy realizacji kursu
Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver Warszawa

Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver

Absolwentom kursu nurka ratownika PADI Rescue Diver oferujemy zniżkę na kursy specjalizacji ratowniczych DAN, realizowanych w trakcie tego samego nurkowego safari lub wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS. 😉

Kursy PADI Rescue Diver, pierwszej pomocy i ratownictwa nurkowego w ALPHA-DIVERS prowadzą doświadczeni Instruktorzy ratownictwa nurkowego DAN (Divers Alert Network), a zarazem Instruktorzy nurkowania z wysokimi stopniami PADI Staff Instructor. W razie jakichkolwiek pytań związanych z kursami nurkowania, ratownictwa nurkowego, bądź w też celu zarezerwowania terminu szkolenia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem kursy@alpha-divers.pl lub o telefon pod numer +48 694 693 983.

 

ZAPRASZAMY NA KURS NURKA RATOWNIKA PADI RESCUE DIVER I INNE KURSY NURKOWANIA Z ALPHA-DIVERS 🙂

Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver Warszawa

Kurs nurka-ratownika PADI Rescue Diver

 

Podziel się informacją na: