Zwiedzanie półwyspu Jukatan – wyprawa nurkowa Cenoty 2019

Podziel się informacją na:

Cenoty 2019 – Mundo Maya – XXV wyprawa ALPHA-DIVERS do Mezoameryki

Meksyk, Riviera Maya, Jukatan, Campeche, Quintana Roo

Wyprawy do Meksyku, Belize, Gwatemali, odkrywanie tajemnic półwyspu Jukatan i cywilizacji Majów, spotkania z dziką przyrodą Ameryki Środkowej i egotyczną kulturą Meozameryki to domena ALPHA-DIVERS od 2010. Tym razem tematem naszego rajdu przez Jukatan było Drugie Królestwo Węża (Kaanul Ajawle), ze stolicami kolejno w Dzibanche i => Calakmul (Uxtetun). W trakcie wyprawy przyjrzeliśmy się również z bliska stylom architektonicznym południa meksykańskiej części Jukatanu: Rio Bec i Chenes oraz stylom Puuc, Wschodniego Wybrzeża i Peten. Odwiedziliśmy również kolonialne miasta: Valladolid (Zaca), Campeche, Merida (T’ho) i Felippe Carillo Puerto (Chan Santa Cruz) oraz Rezerwaty Biosfery Sian Kaan, Calakmul i Ria Celestun. Nad Zatoką Wniebowstąpienia odnaleźliśmy porzucone miasto Vigia Chico. W selvie spotkaliśmy krokodyle, wyjce, jelenie, oposy (coati), lisy, boa dusiciele, olbrzymie dzięcioły jasnodziobe. Nad wodą pelikany, fregaty, kormorany i kondory. Przejechaliśmy wszystkie trzy meksykańskie stany Jukatanu: Yucatan, Campeche i Quintana Roo, odwiedzając liczne stanowiska archeologiczne:

Przede wszystkim była to dla nas niezapomniana i wielka Przygoda 🙂

Zdjęcia prezentujące nurkowanie jaskiniowe i kawernowe (rekreacyjne) zrealizowane w ramach wypraw nurkowych klubu nurkowego ALPHA-DIVERS do Meksyku, na Riviera Maya w roku 2019 znajdują się pod tym adresem: http://alpha-divers.pl/nurkowanie-jaskiniowe-meksyk-wyprawa-nurkowa-cenoty-2019/.

Dołącz do eksploratorów Mezoameryki i weź udział w wyprawach do Meksyku oraz zwiedzaniu Jukatanu (w Meksyku, w Belize i w Gwatemali) i Mezoameryki.

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz