Nurkowanie na Raja Ampat: Misool – zapraszamy na film

Podziel się informacją na:

Wyprawa Nurkowa Raja Ampat 2017: Misool – Penemu – Dampier Strait

Safari nurkowe na Raja Ampat centralnym i południowym. Nurkowanie na Misool

 

 

RAJA AMPAT… nurkowanie na koralowych rafach rozrzuconych wzdłuż dwóch łańcuchów wysp na wschód oraz południowy-wschód od Misool, jednej z czterech królewskich wysp Raja Ampat. Miejsce to, położone na Morzu Seram zwane jest również Wrotami do Raja Ampat, zaś Raja Ampat to po indonezyjsku archipelag Czterech Króli. Nazwa pochodzi od czterech głównych wysp archipelagu, Misool jest jedną z nich.

Nurkowanie na koralowych rafach południowego Misool to przede wszystkim stada „baranich łbów => bumpheadów (Bolbmetopon muricatum) dzięki, którym struktura tutejszych raf koralowych ma wysoką bioróżnorodność (bumpheady niwelują nadmierny rozrost koralowców szybkorosnących z rodzaju Acroporidae). Wisienkami na torcie są gatunki pelagiczne jak => rekin wielorybi (Rhincodon typus), czy manta oceaniczna (Manta birostris), które często zdarzają się tutaj. Powszechne na koralowych rafach Wrót Raja Ampat są => żółwie szylkretowe (Eretmochelys imbricata).

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS na Raja Ampat, było rejsem przez dwa morza: Halmahera i Seram oraz cieśninę Dampier, wielokrotnie schodziliśmy również na wyspy, aby z bliska przyjrzeć się dzikiej przyrodzie Papui oraz Papuasom. Nurkowanie na Misool, we Wrotach do Raja Ampat to zaledwie pierwsza część i prelludium safari. Na trasie naszego rejsu znalazły się piękne koralowe rafy Wagmab, Farondi, Three Sisters, Wedding Cake, Four Kings, Barrakuda Rock, Nudi Rock, Shadow Reef, Boo Rock, Gus Ridge, Romeo i Yille.

 

Komodo, nurkowanie, wyjazdy i wyprawy nurkowe, safari, Indonezja, Alpha-Divers

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS KOMODO 2017

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz