Nurkowanie w DAHAB

Podziel się informacją na:

 

Nurkowanie w Dahab

Nurkowanie w Egipcie, północ Morza Czerwonego


 
Nurkowanie w Dahab, The Arch

Nurkowanie w Dahab, The Arch

Nurkowanie w Egipcie to rozsądna alternatywa dla nurkowań w warunkach ciemnych i zimnych polskich wód. Wyjazdy nurkowe do Egiptu to również atrakcyjna ekonomicznie opcja realizacji kursów nurkowania, w porównaniu ze szkoleniami realizowanymi w trakcie wypraw nurkowych na bardzo dalekie kierunki, podczas których wolelibyśmy już raczej korzystać z nabytych wcześniej umiejętności, mając czas na spokojne podziwianie wspaniałości podwodnego świata, oraz zwiedzanie legendarnych miejsc na odległych lądach. Egipt jest wreszcie odległy o tylko kilka godzin lotu z Polski, co ma niebagatelne znaczenie przy krótszych nurkowych wyjazdach, organizowanych tylko na tydzień – jeśli wylecimy rano, w wodzie, na tropikalnej koralowej rafie możemy zanurkować jeszcze tego samego dnia.

Dahab to doskonały akwen szkoleniowy, pozwalający na spokojne rozwijanie nurkowych umiejętności, bez względu na poziom nurkowego zaawansowania. Można tu z powodzeniem realizować podstawowe kursy nurkowania PADI Open Water Diver, kontynuować edukację w ramach bardziej zaawansowanych kursów nurkowania, jak PADI AOWD (Advanced Open Water Diver), PADI Deep Diver, czy też Rescue Diver, wreszcie porywać się na jeszcze bardziej ambitne nurkowe wyzwania, jak kursy nurkowania technicznego, od IANTD Deep Diver i Advanced Nitrox Diver począwszy, po kursy trimixowe i rebreatherowe na dowolnym poziomie, oraz realizować naprawdę długie i głębokie nurkowania. W podwodnym Dahabie pełno jest niesamowitych miejsc, które po stokroć spłacą nam każdy nurkowo-szkoleniowy wysiłek.

Wyjazdy nurkowe do Dahab, Egipt

Wyjazdy nurkowe do Dahab, Synaj, Egipt

Dahab to również miejsce bardzo atrakcyjne turystycznie i przyrodniczo. Pod wodą mamy tu wciąż całkiem nieźle zachowaną rafę koralową, tym bogatszą w życie niestety im dalej odpłyniemy od miejsc o największej dostępności. Dlatego też w trakcie wyjazdów nurkowych ALPHA-DIVERS zachęcamy również do nurkowań w trudniej dostępnych nurkowiskach, jak Ras Mamlach, Gabr El Bint, Fan Forest, Islands czy Ras Abu Gallum. Na lądzie Dahab to miejsce o unikalnym beduińskim klimacie, tak bardzo różnym od popularnych kurortów turystycznych w Egipcie. W beduińskiej części miasta znajdziemy też najlepsze, a przy okazji i najtańsze jedzenie i atmosferę dawnego Lewantu. Miasteczko jest otoczone górami, pełnymi stromych i tajemniczych wąwozów, po jego uliczkach przechadzają się wszędobylskie kozy, a najbardziej popularnymi środkami transportu są tu nadal konie i wielbłądy.

Wyjazdy nurkowe do Dahab organizujemy w ALPHA-DIVERS regularnie raz – dwa razy do roku. Idealną porą na wyjazdy nurkowe, ze względu na pogodę, zarówno w Polsce jak i w Egipcie, jest późna zima i jesień. Proponujemy wyjazdy zarówno na tydzień jak i na dwa tygodnie, a w zależności od Państwa potrzeb i zainteresowań, ofertę nurkowań oraz kursów nurkowania w Dahab, wzbogacamy o możliwość wycieczki do Jordanii i zwiedzenia jednego z najbardziej niesamowitych miejsc starożytności, a zarazem pereł starożytnej architektury, znanej szerszej publiczności m.in. z filmów Indiana Jones: „Poszukiwacze Zaginiononej Arki” czy „Ostatnia Krucjata” – wykutego w skale nabatejskiego miasta => Petra.

 


 

Lista naszych ulubionych nurkowisk w okolicach Dahab:

Na jeden wyjazd nurkowy aż nadto 😉

 

Oprócz nurkowań stacjonarnych w Dahab, zapraszamy w Egipcie na safari nurkowe. Safari takie odbywają się nawet 10 razy do roku. Lista dostępnych tras, wraz z terminami rejsów dostępna jest na stronie: http://alpha-divers.pl/wyprawy-nurkowe/safari-nurkowe-w-egipcie/. Więcej informacji pod adresem safari@alpha-divers.pl lub telefonem +48 694 693 983.

ZAPRASZAMY NA SAFARI NURKOWE I NURKOWANIE W MORZU CZERWONYM

 

Podziel się informacją na: