Safari Nurkowe w Egipcie – nurkowanie w Morzu Czerwonym

Podziel się informacją na:

 

Safari Nurkowe w Egipcie

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

 

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS St. Johns - Abu Fandera 2013

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS St. Johns – Abu Fandera 2013

Safari nurkowe to najbardziej optymalna forma szybkich, tygodniowych wyjazdów nurkowych. Safari nurkowe w Egipcie umożliwiają nurkowanie w strefie tropikalnej oraz wykonywanie maksymalnie dużej ilości takich nurkowań pod okiem doświadczonej kadry polskich instruktorów nurkowania, kosztem jak najmniejszej ilości dni jakże cennego urlopu 😉 W trakcie safari nurkowych możemy realizować nawet cztery nurkowania dziennie 🙂 Safari nurkowe z polskimi grupami pozwalają również na kursy nurkowania, jak np. zaawansowany kurs nurkowania => PADI AOWD, czy kurs specjalizacji => PADI Deep Diver – nurkowanie głębokie, realizowane w sprzyjających warunkach ciepłych i przejrzystych wód Morza Czerwonego.

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Brothers Islands 2015

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Brothers Islands 2015

Nurkowanie w Morzu Czerwonym i wyjazdy nurkowe do Egiptu to swojego rodzaju nurkowa „klasyka gatunku”. Setki znanych i cenionych od dziesięcioleci nurkowisk, wymienianych w nurkowych atlasach i przewodnikach, jak koralowe rafy w okolicach => Dahab, St. John’s, Brothers Islands, Fury Shoals i => Daedalus, czy wraków, jak „Thistlegorm”, => „Salem Express” i wiele, wiele innych, stanowią cel wciąż popularnych wyjazdów nurkowych, ze względu na krótki czas dolotu z Polski i rozmaitość podwodnego życia, zaś safari nurkowe to wciąż najdoskonalszy sposób na odwiedzenie w ciągu tygodnia jak największej ilości podwodnych miejsc, znanych z czołówek licznych list najatrakcyjniejszych nurkowisk na Ziemi.

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Daedalus 2014

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Daedalus 2014

Safari nurkowe, dzięki formule pełnego nurkowych wrażeń tygodnia spędzonego na łodzi, odwiedzającej najciekawsze miejsca i atrakcyjnym cenom czarterowych przelotów do Egiptu oraz niskim cenom samych nurkowych safari pozwalają na korzystanie z tej formy wyjazdów nurkowych nawet kilka razy do roku – taką właśnie ofertę, dzięki kilkuletniej współpracy ALPHA-DIVERS ze sprawdzonymi armatorami w Egipcie, pozwalającej na korzystanie w przystępnych cenach z nowoczesnych łodzi nurkowych o wysokim sześciogwiazdkowym standardzie, mamy do zaproponowania uczestnikom i sympatykom naszego klubu nurkowego.

Safari nurkowe w Egipcie realizowane są zwykle na poniższych, sprawdzonych trasach rejsów łodziami nurkowymi po Morzu Czerwonym:

  • Dalekie Południe: to nurkowanie na trudniej dostępnych, ze względu na odległość od dużych i zadeptanych egipskich ośrodków turystycznych, jak Sharm el-Sheikh, Hurghada, Safaga i Marsa Alam, koralowych rafach St. Johns, Rocky, Zabargad lub nawet położonych już poniżej granicy spornego terytorium Egiptu z Sudanem rafach => Abu Fandera. Nurkowanie na dalekim południu to duża szansa na spotkanie rekinów. Po drodze na dalekie południe odwiedza się zwykle najatrakcyjniejsze nurkowiska koralowych raf Fury Shoals, jak => Claudia i Malahy.
  • Brothers Islands: to para odległych od egipskich brzegów wysp, wyłaniających się z odmętów Morza Czerwonego. Nurkowanie na Brothers Islands to, oprócz koralowych ogrodów i lasu gigantycznych gorgonii, bardzo wysoka szansa na spotkanie rekinów, zarówno z gatunków rafowych, jak i oceanicznych. Zdarzają się tu nawet => kosogony i rekiny młoty. Dla tych, którzy cenią sobie nieco głębsze nurkowanie oraz nurkowanie wrakowe dwa legendarne wraki „Numidia” i „Aida”, po drodze na Brothers Islands wrak => „Salem Express”.
  • Trasa północna – wrakowa: to oprócz koralowych ogrodów morskiego rezerwatu Ras Mohhamad nurkowanie na kilku najbardziej atrakcyjnych wrakach Morza Czerwonego, jak: „Thistlegorm”, wraki „żelaznej rafy” Abu Nuhas, a dla bardziej doświadczonych nurków wraki „Dunraven”, czy „Rosallie Moller”. Safari wrakowe to oczywiście idealny sposób na realizacją kursu nurkowania ze specjalizacji PADI Wreck Diver – nurkowanie wrakowe.
  • Daedalus: to samotna wyspa położona mniej więcej na samym środku Morza Czerwonego, w połowie odległości pomiędzy wybrzeżami Egiptu i Arabii Saudyjskiej. Nurkowanie na => Daedalusie należy do najwspanialszych nurkowych przeżyć w Morzu Czerwonym. Oprócz wspaniałych koralowych ogrodów, zdominowanych przez anemony i korale miękkie, morskie prądy przynoszą tu dość pożywienia, które przywabia duże ilości rekinów młotów, a nawet manty. 🙂

Zarówno ALPHA-DIVERS jak i nasi partnerzy nie trzymają się tylko i wyłącznie utartych nurkowych schematów, dlatego też trasy zdarza nam się dla urozmaicenia modyfikować i mieszać tak, aby zawsze było ciekawie i bogato w nurkowe przyjemności 🙂

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Brothers Islands 2015

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Brothers Islands 2015

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Brothers Islands 2015

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Brothers Islands 2015


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na nurkowe safari w Egipcie zapraszamy nawet 10 razy do roku. Lista dostępnych tras, wraz z terminami rejsów dostępna jest na stronie: http://alpha-divers.pl/wyprawy-nurkowe/safari-nurkowe-w-egipcie/. Więcej informacji pod adresem safari@alpha-divers.pl lub telefonem +48 694 693 983.

ZAPRASZAMY NA SAFARI NURKOWE I NURKOWANIE W MORZU CZERWONYM

Podziel się informacją na: