Sipadan, Malezja

Podziel się informacją na:

 

Nurkowanie na Sipadanie, Malezja

Sipadan – Borneo – Kuala Lumpur

 

Sipadan Borneo Kuala Lumpur - MALEZJA 2013

Sipadan Borneo Kuala Lumpur – Wyprawy ALPHA-DIVERS do Malezji od 2012

 
 

NURKOWANIE NA SIPADANIE

Borneo,Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012

Borneo, Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012

Nurkowanie na Sipadanie to jedno z największych przeżyć jakie możecie Państwo wpisać do swojego nurkowego logbooka. Sipadan Island to miejsce bezsprzecznie należące do pierwszej trójki nurkowisk => Koralowego Trójkąta i pierwszej dziesiątki nurkowisk Ziemi. Wulkaniczna iglica Sipadanu, wznosząc się z ponad kilometrowej głębi do powierzchni morza, stanowi schronienie dla niezliczonej ilości wspaniałych stworzeń morskich. Morski rezerwat – Sipadan Island Marine Reserve, którego bezpieczeństwa strzeże malezyjska armia, to jedno z ostatnich miejsc na świecie, gdzie możemy spotkać, liczące po kilkaset sztuk stada gigantycznych => bumpheadów. Ryby te, niczym stada bizonów przemierzających niegdyś amerykańskie prerie, zapewniają bioróżnorodność koralowców budujących rafę Sipadanu, pozwalając na rozrost również tych wolniej rosnących, a to niestety już rzadkość w oceanach Ziemi. Limitowana do 120-tu nurkujących dziennie, dostępność wyspy, poprawia jeszcze i tak doskonałą kondycję podwodnych atrakcji. Tu każdy nurek czuje, że znalazł się naprawdę w nurkowej elicie!!!

 

Tak wygląda praktycznie każde nurkowanie na Sipadanie z klubem nurkowym ALPHA-DIVERS. Po kilku latach praktyki dobrze wiemy, gdzie wejść do wody i nie zdajemy się w tej sprawie na los 🙂
 

Sipadan słynie z morskich => żółwi zielonych (Chelonia mydas). W rejonie północnego Borneo, żółwie te mają liczne legowiska, a na jednej z wysp – Selingan, działa instytucja zajmująca się czynnie zabezpieczaniem ich wylęgu. W ramach wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS na Borneo często odwiedzamy wyspę Selingan i jeśli będzie po temu okazja obserwujemy składanie jaj oraz wylęg żółwi, biorąc udział w misterium nocnego wypuszczania maluchów do wody. Oprócz Sipadanu, nurkujemy również na wyspach Kapalai i Mabul, które podobnie jak Sipadan, nie skąpią gigantycznych okazów morskich żółwi zielonych. Nurkowanie na Mabul Island to praktycznie gwarancja napotkania potężnych okazów żółwi zielonych, pewnego razu trafił nam się również gigantyczny okaz rzadko spotykanego żółwia skórzastego.

 

DŻUNGLA BORNEO
 

Orangutan w dżungli Borneo,Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012

Orangutan w dżungli Borneo,Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012

Nurkowanie na Sipadanie, Kapalai i Mabul to jedynie część programu wypraw nurkowych, jakie organizujemy w ten rejon świata. Oprócz nurkowań wokół wspomnianych trzech legendarnych wysp, zapraszamy na spotkanie z przygodą i przyrodą w dżungli Borneo oraz zwiedzanie Kuala Lumpur – jednego z miast-pereł Azji Południowo-Wschodniej!!!

Borneo – niewiele już miejsc na Ziemi może poszczycić się dziewiczym, pierwotnym lasem tropikalnym. Jednym z nich jest wyspa Borneo, na której żyją jeszcze ostatnie => orangutany. I chociaż plantacje palmy oleistej niemal wytrzebiły już pierwotną roślinność, to jednak udało się jeszcze ocalić skrawki nietkniętej natury. Inne przyrodnicze skarby Borneo, oprócz orangutanów to => nosacze malezyjskie, karłowate słoniki i gigantyczne orchidee. Będąc w Malezji nie możemy pominąć okazji zobaczenia endemicznej fauny i flory, która niedługo może stać się już tylko wspomnieniem. Programy wypraw wzbogacamy zatem o bogatą wycieczkę przez fragmenty => dżungli Borneo. Będziemy jechać, wędrować, płynąć łodzią i nocować w ukrytych w dżungli resortach, dzięki czemu będziemu mogli nasycić się widokami fauny i flory Borneo.
 
 

KUALA LUMPUR – MIASTO-PERŁA AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ
 

Petronas Towers, Kuala Lumpur, Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012

Petronas Towers, Kuala Lumpur, Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012

Kuala Lumpur – stolica Malezji to nie tylko potężne, nowoczesne miasto, słynące z => Petronas Towers. To również zaskakujący klimat eklektycznego połączenia, ultranowoczesnego miejskiego molocha z zaułkami => Chinatown, czy rezerwatem ptaków, który mieści się w środku miasta pod olbrzymią siatką.

Chinatown, Kuala Lumpur, Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012

Chinatown, Kuala Lumpur, Malezja, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS SIPADAN-BORNEO 2012


 
KURSY NURKOWANIA na SIPADAN, KAPALAI oraz MABUL ISLAND:

Wyprawy nurkowe do Malezji i na Sipadan to idealna okazja do rozwijania nurkowych umiejętności. Sipadan Island to perfekcyjne miejsce do zdobywania certyfikatów takich jak: => PADI Deep Diver (wspaniałe, strome ściany), Drift Diver (wygodne, wartkie prądy) i Underwater Naturalist (nietknięty ekosystem, którego różnorodności pilnują rekiny rafowe i humpheady-bolbometopony), czy wreszcie AWARE Shark Conservation Diver (Sipadan roi się od rekinów, zapewniających rafie zdrowie). Lokalne nurkowania na Mabul Island, pozwolą na zaznajomienie się z tajnikami bezpiecznego nurkowania w nocy, w ramach specjalizacji PADI Night Diver. W trakcie wypraw ALPHA-DIVERS, na kursy nurkowania oferujemy specjalne, atrakcyjne pakiety cenowe.

Wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS do Azji Południowo-Wschodniej i nurkowania w przebogatych ekosystemach Koralowego Trójkąta to również dobra okazja do odbycia prestiżowego => kursu ratownictwa DAN HMLI (Hazardous Marine Life Injuries). Wiedza na temat potencjalnych zagrożeń, wynikających z kontaktu z niebezpiecznymi gatunkami morskimi, pozwala nam na bezpieczne nurkowanie, dzięki umiejętności unikania rozpoznawalnych niebezpieczeństw, oraz sprawego radzenia sobie w sytuacji zagrożeń. Nie bez powodu wszystkim wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani ratownicy DAN.

 
KONTAKT W SPRAWIE NURKOWANIA NA SIPADANIE, WYPRAW DO MALEZJI, ZWIEDZANIA BORNEO I KURSÓW NURKOWANIA NA SIPADANIE: sipadan@alpha-divers.pl

Najbliższa wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS do Malezji: => MALEZJA 2018: SIPADAN – BORNEO – KUALA LUMPUR już w listopadzie 2018. Zapraszamy na nurkowanie na Sipadanie, spotkanie z najdzikszą przyrodą w parkach narodowych Borneo i wspólne zwiedzanie Kuala Lumpur.

Sipadan, wyprawa nurkowa, nurkowanie na Sipadanie

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS MALEZJA 2018: SIPADAN – BORNEO – KUALA LUMPUR

 

ZAPRASZAMY NA BEZPIECZNE I EMOCJONUJĄCE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

 

Podziel się informacją na: