TAJLANDIA – Morze Andamańskie – Archipelag Similanów

Podziel się informacją na:

TAJLANDIA – Morze Andamańskie – Similany

Nurkowanie i Wyprawy Nurkowe do Tajlandii, Kambodży i Birmy

Tajlandia, Morze Andamańskie, Similany

Tajlandia, Morze Andamańskie, Similany

Tajlandia to jeden z napopularniejszych nurkowych kierunków w Azji Południowo-Wschodniej, a jednym ze zdecydowanie najwspanialszych miejsc, w które możemy się tu wybrać na pamiętne nurkowanie są Richelieu Rock i Archipelag Similanów.

Similany (Similan Islands) – należacy do Królestwa Tajlandii archipelag, będący morskim parkiem narodowym. Similany leżą na Morzu Andamańskim i wraz z Richelieu Rock należą do najbardziej urokliwych nurkowisk Oceanu Indyjskiego.

Tajlandia, Morze Andamańskie, Similany

Tajlandia, Morze Andamańskie, Similany

Nurkowanie na Similanach to najrozsądniejszy wybór w trakcie wypraw nurkowych do Tajlandii, ze względu na znacznie bogatszy ekosystem morski w stosunku do lokalnych nurkowisk w Zatoce Tajlandzkiej. Ponieważ na Similany wybrać się musimy w kilkudniowy rejs liveaboardem, mamy tu również nieco mniejszy tlok pod woda, aniżeli w nurkowiskach położonych w pobliżu Patongu. Niezła zabawa w atmosferze rajskiej przygody może być również na samych wyspach 😉

Na nurkowanie na Similanach, Richelieu Rock i Morzu Andamańskim zapraszamy od października do marca, kiedy pogododa jest łaskawa, a morze w miarę spokojne. Łodzie nurkowe, w kilkudniowe rejsy, wypływają z => Phuket. Nurkowanie w Tajlandii łączyć można ze zwiedzaniem niesamowitych ruin Angkor w Kambodży.

Informacje o wyprawach nurkowych do Azji Południowo-Wschodniej i nurkowanie w Tajlandi: info@alpha-divers.pl lub +48 694 693 983

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz