Nurkowe Podróże Małe i Duże – Centralna Biblioteka PTTK

Podziel się informacją na:
Centralna Biblioteka PTTK

Centralna Biblioteka PTTK

NURKOWE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Meksyk, wyprawy na Półwysep Jukatan i nurkowanie w Cenotach – spotkanie w Centralnej Bibliotece PTTK

Tematem podróży na Półwysep Jukatan i nurkowania w meksykańskich Cenotach, zainaugurowaliśmy pierwsze z serii nurkowo-podróżniczych Spotkań Czwartkowych w Centralnej Bibliotece PTTK, przy ulicy Senatorskiej 11, w Warszawie. Celem cyklu ma być popularyzacja nurkowych wypraw z polskim akcentem, w miejsca „odkryte” przez polskich nurkowych podróżników, niekoniecznie położone na głównych szlakach turystycznych, czy też promowane przez biura podróży.

[imageflow id=”13″]

W ramach pierwszego z cyklu czwartkowych spotkań, Przemek Trześniowski opowiedział o geologicznej i historycznej przeszłości Półwyspu Jukatan, która zaowocowała jego kulturowym zróżnicowaniem w stosunku do pozostałych części Meksyku, oraz wspaniałymi zjawiskami krasowymi, które możemy dzisiaj podziwiać nurkując w Cenotach na Riviera Maya. Regularne podróże Przemka na Półwysep Jukatan, zaowocowały listą rekomendacji najwspanialszych pozostałości po cywilizacji Majów, rozrzuconych wzdłuż i wszerz Półwyspu, oraz listą najpiękniejszych Cenot Kawernowej Korony Jukatanu – dostępnych do nurkowania dla wszystkich nurków nie posiadających jeszcze uprawnień w nurkowaniu jaskiniowym. Wśród licznie zgromadzonych gości, spotkanie zaszczyciła między innymi Elżbieta Benducka – autorka ostatniego rekordu Polski w nurkowaniu kobiet.

Nurkowanie w różnych zakątkach świata, nasuwa tematy kolejnych spotkań, już dziś zapraszamy Pańśtwa na kolejne spotkanie czwartkowe w Centralnej Bibliotece PTTK. 7-go marca zabierzemy Państwa w magiczną podróż pod tytułem „Filipiny – Archipelag Visayów – perły Koralowego Trójkąta”. Aktualne informacje o kolejnych  spotkaniach http://centralnabibliotekapttk.pl

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

2 komentarze to “Nurkowe Podróże Małe i Duże – Centralna Biblioteka PTTK”

Dodaj komentarz