PADI Recompression Chamber Awareness

Podziel się informacją na:

 

PADI Recompression Chamber Awareness

PADI Recompression Chamber Awareness – Kurs Znajomości Komory Dekompresyjnej

Komora dekompresyjna jawi nam się czasami niczym mityczny loch, w którym zamyka się za karę nieposłusznych nurków. Na kursach nurkowania dowiadujemy się o zagrożeniach płynących z nieprawidłowych profili nurkowania, oraz wypadkach nurkowych, których konsekwencją może być Zespół Chorób Dekompresyjnych (DCI) i konieczność kosztownego leczenia. W tle wypadkowych wątków, niczym widmo, nieuchronnie powraca komora hiperbaryczna… Czy na pewno powinniśmy się jej obawiać i traktować jako symbol nurkowej klęski?

Komora dekompresyjna to użyteczne narzędzie medyczne, służące do leczenia wielu różnych schorzeń, a problemy nurkowe stanowią jedynie promil wykonywanych sprężeń. Nurkowie korzystają zresztą z pomocy komory hiperbarycznej nie tylko na wypadek problemów. W niektórych ośrodkach medycyny hiperbarycznej możemy na własne żądanie sprężyć się przed planowanym lotem, po długiej serii nurkowań, aby z wykorzystaniem podwyższonenego stężenia tlenu szybciej odsycić organizm. To często przydaje się jeżeli korzystamy z lotów czarterowych, kiedy godzina wylotu na 24h przed terminem, może jeszcze ulec zmianie.

 

[imageflow id=47]

 

O faktach i mitach związanych z leczeniem hiperbarycznym i działaniu komory dekompresyjnej, najprościej dowiedzieć się w ramach kursu PADI Recompression Chamber Awareness. POLECAMY 🙂

Informacje na temat kursy PADI Recompression Chamber Awareness: kursy@alpha-divers.pl

 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz