Papua, Sorong – wyprawy nurkowe do Koralowego Trojkąta 2017

Podziel się informacją na:

Sorong, brama do Nowej Gwinei

Papua, Nowa Gwinea, wyprawy nurkowe, PAPUA 2017

 

Papua (Nowa Gwinea) to niesamowita wyspa, znana niektórym od dziecka ze znakomitej książki „Tomek wśród Łowców Głów”. Któż nie marzył w dzieciństwie, aby zwiedzić kiedyś ten daleki i egzotyczny ląd, czytając barwne opisy pióra Alfreda Szklarskiego? W klubie nurkowym ALPHA-DIVERS, w trakcie kolejnych wypraw zawodowo realizujemy marzenia, a na odległą wyspę w kształcie zamieszkującego Papuę rajskiego ptaka ostrzyliśmy sobie pazury od dawna. Nic więc chyba dziwnego, że realizując kolejne z naszych nurkowych marzeń, jakim było nurkowanie na znamienitym archipelagu => Raja Ampat postanowiliśmy upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i rzucić okiem na jedną z wysp naszych marzeń. Teraz Wy rzućcie okiem na nasze pierwsze zdjęcia 😉

Sorong to dawne holenderskie miasto na Papui. Po II-giej Wojnie Światowej znalazło się ono w granicach nowo powstającej Indonezji, podobnie jak wszystkie inne terytoria należące w przeszłości do V.O.C. (Kompania Wschodnio-Indyjska), a następnie upadającej właśnie holenderskiej kolonii. Charakter miasta w zasadzie niewiele chyba się zmienił, jak wczoraj tak i dziś jest ono odległym posterunkiem rozległego imperium na wyspie, której rdzenna ludność od dawna marzy o wyzwoleniu się spod kolonialnego, tym razem indonezyjskiego buta. Sytuacji nie pomaga indonezyjski zwyczaj obsadzania wszystkich możliwych stanowisk, z parkingowymi i ochroniarzami włącznie przez Jawajczyków. W Sorong zatem nie tak łatwo jest spotkać prawdziwych Papuasów, jak np. w => Wamena, w dolinie Baliem. Niełatwo nie oznacza, że wcale ich tam nie ma, a wyprawy nurkowe są przecież m.in. właśnie po to żeby poznawać świat. Zwiedzając różne zakamarki miasta musieliśmy jednak dobrze ich poszukać. I znaleźliśmy, choćby w miejscach takich jak targowisko Pasar Boswesen.

Zapraszamy na wyprawy nurkowe, wyprawy krajoznawcze, nurkowanie i wspólne poznawanie świata z klubem nurkowym ALPHA-DIVERS ?

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz