Podróże Spełniające Marzenia – Kawernowa Korona Jukatanu

Podziel się informacją na:

Nurkowanie w Cenotach, Kawernowa Korona Jukatanu

Podróże Spełniające Marzenia

Spotkanie podróżników w pałacu Zdunowo.

Cudowna Indonezja, Bali i Raja Ampat, wspomnienia ojca Stanisława Ograbka – dzielnego misjonarza, który spędził ponad pół wieku na wyspach Flores i Borneo (między innymi wśród Dajaków, byłych łowców głów…), Piotrka Gąsiorowskiego – instruktora, który od lat mieszka i nurkuje na Bali, Mietka Motylińskiego z jego magicznej podróży po Raja Ampat, oraz Weroniki Milczewskiej – odważnej antropolog, która przez siedem miesięcy wędrowała wśród Majów w Hondurasie, Gwatemali i Chiapas w => Meksyku, starając się ich poznać i jak najlepiej zrozumieć.

Na zaproszenie Mietka Motylińskiego – organizatora przedsięwzięcia „Podróże Spełniające Marzenia”, wzięliśmy udział w tej wspaniale zorganizowanej konferencji, poświęconej podróżom, wyprawom i poznawaniu świata, opowiadając o tym co najbardziej kochamy, czyli nurkowaniu, a konkretnie o nurkowaniu w najwspanialszych meksykańskich => Cenotach – Kawernowej Koronie Jukatanu.

Kawernowa Korona Jukatanu to zestawienie najpiękniejszych nurkowań w meksykańskich => Cenotach na Riviera Maya, dostępnych dla nurków rekreacyjnych. Nurkujemy w nich regularnie, w miarę rozwoju sytuacji modyfikując listę 12-tu najwspanialszych tras kawernowych, która stała się wyznacznikiem standardu i podstawą do naśladowania dla innych.

Konferencję „Podróże Spełniające Marzenia” w pałacu Zdunowo, uświetnił swą obecnością między innymi ambasador Indonezji Darmansjah Djumala. Uczestnicy spotkania malowali bombki ze swymi podróżniczymi marzeniami, które zawieszone zostały następnie na drzewku marzeń – miłorzębie japońskim, posadzonym wreszcie w pałacowym parku. Przy tylu porywających prelekcjach powstał oczywiście plan na kolejną wspaniałą wyprawę ALPHA-DIVERS, o czym zapewne poinformujemy niebawem 😉 Prawdziwe spotkanie ludzi z Pasją. Nurkowanie, Wyprawy, Pasja, Podróże, Przygoda…

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz