Sipadan i nurkowanie z bumpheadami – nowy na film nurkowy

Podziel się informacją na:

Sipadan Island, nurkowanie z bumpheadami

Wyprawy nurkowe, biologia morza, Malezja, Borneo, Sipadan, Morze Celebskie

Sipadan na Morzu Celebskim słynie z jednej z ostatnich dobrze zachowanych raf koralowych Ziemi. Nurkowanie na => Sipadanie znajduje się w górnej części listy rzeczy, które na pewno warto przeżyć w swej nurkowej karierze. Wielka Piątka Sipadanu: wirujące ławice ostroboków, wirujące ławice barrakud, liczne żółwie zielone, wymierające żółwie szylkretowe i ostatnie wielkie stado => bumpheadów (Bolbometopon muricatum) to wdzięczny temat do nurkowych filmów i podwodnych zdjęć. Nurkowanie z bumpheadami, podobnie jak z pozostałymi nurkowymi fenomenami Sipadanu wymaga jednak trochę doświadczenia od przewodnika grupy zaprawionego solidną szczyptą szczęścia – bumpheady przemieszczają się dookoła całkiem niemałej wyspy, wycofując się często w najpłytsze rejony korony => rafy koralowej, gdzie nurkowanie i snorkeling są zakazane, a technicznie mało możliwe tak, by nie niszczyć korali. W roku 2019 dopisało nam doświadczenie i szczęście. Nurkowanie z bumpheadami mieliśmy zatem codziennie (to doświadczenie), było nam również dane obserwować je w akcji, w trakcie uczty w koralowej stołówce (a to już szczęście 😉 )

Zobacz jak wyglądało nurkowanie ALPHA-DIVERS na Staghorn Crest, nieco rzadziej odwiedzanym miejscu po południowej stronie wyspy Sipadan. Dzięki zarejestrowanemu materiałowi możemy  teraz podzielić się tą wyjątkową chwilą. 

Zanurkuj na Sipadanie z bumpheadami – ostatnim wielkim stadem bizonów Oceanu. Wyrpawa nurkowa ALPHA-DIVERS Malezja 2020 to aż cztery dni gwarantowanego nurkowania na Sipadanie

Sipadan, wyprawa nurkowa, nurkowanie na Sipadanie

Sipadan, wyprawa nurkowa ALPHJA-DIVERS Malezja 2020, gwarantowane aż cztery dni nurkowania na Sipadanie

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz