WENEZUELA 2013

Podziel się informacją na:

Wyprawa WENEZUELA 2013

Canaima – Orinoko – Los Roques

17 LISTOPADA – 01 GRUDNIA 2013

WENEZUELA 2013: Orinoko, Los Roques, Salto Angel, Canaima
WENEZUELA 2013: Orinoko, Los Roques, Salto Angel, Canaima

 

NURKOWANIE NA ARCHIPELAGU LOS ROQUES

ZWIEDZANIE: CIUDAD BOLIVAR * DELTA ORINOKO * WODOSPAD SALTO ANGEL * PARK NARODOWY CANAIMA

 

Venezuela - Wyprawa Nurkowo-Trekkingowa ALPHA-DIVERS 2013

WENEZUELA 2013 – Wyprawa Nurkowo-Trekkingowa ALPHA-DIVERS

PLAN WPRAWY WENEZUELA 2013:

17/11 – Spotkanie na lotnisku „Okęcie”, przelot liniami „Lufthansa” na trasie Warszawa – Frankfurt – Caracas, następnie przelot do Ciudad Bolivar i transfer do posada Don Carlos http://posada-doncarlos.com/en, zakwaterowanie i nocleg.

18/11 – Śniadanie w posada Don Carlos, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Parku Narodowego Canaima, ponad gigantyczną sawanną Gran Sabana, pod koniec na horyzoncie ukażą się pierwsze góry stołowe – tepui. Jeśli szczęście dopisze, tuż po przebiciu się samolotu przez chmury, ukaże się w pełnej krasie najwyższy wodospad świata – Salto Angel. Czas na zdjęcia i podziwianie widoku, a następnie ponowne nurkowanie w chmurach. UWAGA !!! – widok na wodospad jest uzależniony od pokrywy i pułapu chmur. Pilot robi wszystko żeby zobaczyć wodospad ale może się zdarzyć, że będzie bezsilny :(. Lądowanie w Parku Narodowym Canaima. Przejście do campu Kavac Excursiones (standard turystyczny) i zakwaterowanie. Czas na przebranie się i krótki rejs łodzią, a dalej równie krótki trekking do wodospadu Salto Sapo i przejście za wodną kurtyną :). Powrót do campu na lunch. Czas wolny, odpoczynek nad malowniczą laguną. Kolacja w campie i nocleg w hamakach z moskitierami :).

19/11 – Śniadanie w campie Kavac Excursiones. Wykwaterowanie i rejs canoe z silnikiem, do wodospadu Angela (około 4 h). Krótki trekking do obozowiska naprzeciwko wodospadu. Dla chętnych – kąpiel w zbiorniku pod 1000-metrowym „prysznicem” :). Lunch i kolacja w trakcie wycieczki. Nocleg w hamakach z moskitierami :).

20/11 – Śniadanie w campie. Następnie powrót do Canaima i przelot do Ciudad Bolivar. Transfer do posada Don Carlos. Reszta dnia – czas wolny na zwiedzanie tego kolonialnego miasteczka. Kolacja i nocleg w posada Don Carlos.

21/11 – po śniadaniu w Don Carlos około 1,5 h transfer do miejscowości San Jose de Buja. Początek wyprawy do Delty Orinoko :). Podróż rzeką do Orinoco Eco Camp (około 40 minut). Zapoznanie z obozowiskiem i zakwaterowanie w domkach. Lunch, odpoczynek – czas wolny lub łapanie piranii;) Po południu wycieczka łodziami i wizyta w wiosce Indian Warao. Kolacja i nocleg w campie.

22/11 – Wczesna pobudka ( wyjce ! :)). Jeszcze przed śniadaniem wycieczka canoe odnogami rzeki, camp jest idealnym miejscem do obserwowania dziewiczej dżungli. ¾ powierzchni Delty Orinoko stanowi sawanna i dżungla wtórna. Po śniadaniu wycieczka na niewielką farmę na sawannie, możliwość obserwacji czarnych ibisów, skrzydłoszponów, bawołów. Lunch. Odpoczynek. Wycieczka w głąb dżungli (pieszo) z przewodnikiem Warao. , obcowanie ze środowiskiem dżungli. Powrót do campu (niezbędna kąpiel ;)). Czas wolny – np. łowienie piranii. Po kolacji, dla chętnych – nocna wycieczka łodzią na fotograficzną pogoń za kajmanem, wężami i innymi nocnymi stworzeniami. Nocleg w campie. UWAGA !!! – kolejność atrakcji i zwiedzania zależy od pływów Rio Orinoko. Powyższy program jest umowny i może ulegać modyfikacjom.

23/11 – Po śniadaniu w campie transfer łodziami do San Jose de Buja i na lotnisko w Maturin, Puerto Ordaz lub Barcelona. Przelot przez Caracas na Los Roques. Transfer do Posada Roquelusa (bardzo podstawowy standard) http://www.los-roques.com/roquelusa.htm. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Kolacja i nocleg w posada.

24/11 – Dwa nurkowania w Parku Narowodym na Archipelagu Los Roques. Śniadanie i kolacja w posada.

25/11 – Dwa nurkowania w Parku Narowodym na Archipelagu Los Roques. Śniadanie i kolacja w posada.

26/11 – Dwa nurkowania w Parku Narowodym na Archipelagu Los Roques. Śniadanie i kolacja w posada.

27/11 – Dwa nurkowania w Parku Narowodym na Archipelagu Los Roques. Śniadanie i kolacja w posada.

28/11 – Dwa nurkowania w Parku Narowodym na Archipelagu Los Roques. Śniadanie i kolacja w posada.

29/11 – Śniadanie i kolacja w posada. Dzień wolny przed wylotem. Plażowanie, wycieczki fakultatywne.

30/11 – Po śniadaniu wymeldowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski, przez Caracas, Bogotę i Frankfurt.

01/12 – Lądowanie w Kraju, pożegnanie na lotnisku, smutek i nostalgia, ustawka na pierwszą imprezę podsumowującą Wyprawę ;).

CENA WYPRAWY:

11900 PLN Z PRZELOTEM!!! 🙂

OSOBA NIENURKUJACA -500 PLN

Cena może ulegać zmianom, w miarę wzrostu cen przelotów.

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Caracas – Warszawa, samolotem rejsowym linii „Lufthansa” 🙂
 • przeloty wewnętrzne (w ilości hurtowej ;))
 • transfery wewnętrzne
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej, campach w modułach Orinoko i Canaima
 • wyżywienie według programu części trekkingowej oznaczone w programie
 • 7 noclegów w posada Roquelusa na Los Roques z wyżywieniem 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje)
 • pakiet 10-ciu nurkowań w Parku Narodowym Archipelagu Los Roques (!)
 • opiekę anglojęzycznych przewodników w części trekkingowej, oraz przewodnika i tłumacza ALPHA-DIVERS
 • opiekę ratownika DAN (Divers Alert Network) w części nurkowej
 • ubezpieczenie turystyczne AXA

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • podatków lotniskowych przy przelotach wewnętrznych – ok. 5-10 USD /osoba/przelot
 • opłaty za wstęp do Parku Narodowego Canaima – ok. 40,00 USD/osoba
 • opłaty za wstep do Parku Narodowego Los Roques – ok. 15,00 USD/osoba
 • posiłków niewymienionych w programie
 • napojów do posiłków i innych osobistych wydatków
 • zwyczajowych napiwków, w każdym punkcie zwiedzania
 • 50 USD napiwku dla przewodników nurkowych
 • wypożyczenia jakiejkolwiek części ekwipunku nurkowego
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN, które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN)

 

KONTAKT W SPRAWIE WPŁAT I WYPRAWY: wenezuela@alpha-divers.pl

 

UWAGA – WYPRAWA WENEZUELA 2013 MA CHARAKTER NURKOWO-TREKKINGOWY. JEJ CELEM JEST, PRZEDE WSZYSTKIM, PODRÓŻ DO DZIKICH REJONÓW AMERYKI POŁUDNIOWEJ, STĄD NOCLEGI W POSADACH – RODZINNYCH HOTELIKACH O PODSTAWOWYM STANDARDZIE, ORAZ W OBOZOWISKACH TURYSTYCZNYCH, W LASACH TROPIKALNYCH. NIE SĄ TO LUKSUSOWE WCZASY I PROSIMY WZIĄĆ TO POD UWAGĘ PRZY PODEJMOWANIU DECYZJI, JEDNAKŻE Z TAKĄ FORMĄ PODRÓŻOWANIA DOSKONALE DAJĄ SOBIE RADĘ AMERYKAŃSCY EMERYCI W ROZMIARZE XXL… 😉 TO NIE JEST SURVIVAL, A NAGRODĄ ZA NIEWYGODY JEST JAK NAJBLIŻSZE OBCOWANIE Z PRZYRODĄ 🙂

 

—————————————————————————————————————————————————–
MODUŁ DODATKOWY – RORAIMA : Istnieje możliwość połączenia wyprawy WENEZUELA 2013 z ekspedycją WENEZUELA-RORAIMA 2013, na szczyt najwyższej z posród tepui. Czas trwania wraz z transferami dojściem i wejściem na szczyt – 8 dni. Niezbędny ekwipunek trekkingowy i kondycja konieczna do wyczerpującej górskiej wędrówki, w klimacie tropikalnym. Zgłoszenia, informacje i kwalifikacja na Wyprawę – roraima@alpha-divers.pl
—————————————————————————————————————————————————–

Wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą doświadczeni przewodnicy i ratownicy nurkowi DAN:

Wyprawę nurkową WENEZUELA 2013 prowadzi Mario Ćwieluch, przewodnik ALPHA-DIVERS, płetwonurek P4 CMAS i ratownik DFR DAN.

ZAPRASZAMY NA BEZPIECZNE NURKOWANIA Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

Podziel się informacją na: