Wyprawy nurkowe: Menjangan, wyspa jeleni – zapraszamy na film

Podziel się informacją na:

Menjangan – wyprawa nurkowa Indonezja 2016:

Jawa – Bali – Gili – Lombok

Safari nurkowe po najlepszych nurkowiskach wokół Bali i Lombok

 

 

MENJANGAN ISLAND to niewielka wysepka położona na północnym zachodzie => Bali. Jest to mniej znane wśród odwiedzających Bali turystów, niemniej jednak przepiękne sanktuarium zarówno morskie, jak i lądowe. Wyspa Menjangan leży na terenie Parku Narodowego Bali Zachodniej (Taman Nasional Bali Barat), dla zamieszkujących Bali wyznawców hinduizmu, położone na wyspie świątynie hindu są celem pielgrzymek. Ogromne wrażenie wywiera morska świątynia Ganeszy, z ogromnym posągiem boga z głową słonia, spoglądającego na Bali przez morze. Ale wyspa Menjangan słynie przede wszystkim z jeleni – menjangan w bahasa indonesia znaczy właśnie jeleń. Mimo iż Menjangan od wyspy Bali oddziela morska cieśnina jelenie rokrocznie przepływają z Bali na Menjangan przez morze. Na wyspie Menjangan cieszą się estymą pielgrzymów, spokojnie przechadzając się wśród tamtejszych świątyń i bez przeszkód wyjadając wota ofiarne. Polecamy krótki film z Menjangan Island.

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS wokół Bali i Lombok, w ramach wyprawy nurkowej Indonezja 2016: Jawa – Bali – Gili – Lombok, było rejsem przez dwa oceany: Indyjski i Pacyfik zachodni oraz wyprawą przed dwie krainy zoogeograficzne, wskroś Linii Wallace’a oddzielającej strefę przyrody azjatyckiej i australijskiej. W rejonie Lombok nurkowaliśmy zarówno po pięknych rafach północnej strony wyspy, z podwodną przyrodą Oceanu Spokojnego, jak i po słynącej z rwących oceanicznych prądów i wysokiej fali części południowej na Oceanie Indyjskim, w tym na słynnym nurkowisku Magnet. Wokół Bali nurkowaliśmy oczywiście przy Nusa Penida, Nusa Dua i Nusa Lembongan (to Ocean Indyjski), jak również w okolicach Ambon, ale największe wrażenie wywarły na nas właśnie położone najdalej na północ i odległe od dużych centrów turystycznych koralowe rafy Menjangan. Zdecydowanie najlepiej zachowane koralowe rafy wokół całej Bali.

Na najbliższe safari nurkowe ALPHA-DIVERS i wyprawę nurkową do Indonezji zapraszamy już we wrześniu 2017. Ponownie odwiedzimy Jawę i Bali w ramach wyprawy nurkowej INDONEZJA 2017: Jawa – Bali – Komodo – Banta oraz wypłyniemy na emocjonujące safari nurkowe INDONEZJA 2017: Komodo i Banta Island.

Komodo, nurkowanie, wyjazdy i wyprawy nurkowe, safari, Indonezja, Alpha-Divers

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS KOMODO 2017

 

Podziel się informacją na:

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz