Bali – Wyspa Bogów, zwiedzanie wyspy

Podziel się informacją na:

Bali – Wyspa Bogów

Wypoczynek na najsłynniejszej turystycznej perle Azji Południowo-Wschodniej. Zwiedzanie wyspy Bali. Nurkowanie na Nusa Penida i Tulamben

30 Września – 15 Października

Nurkowanie na Bali, wyjazdy na Bali, Indonezja

 

Pura Tanah Lot - jedna z morskich świątyń hindu, chroniących Bali przed złymi mocami.

Pura Tanah Lot – jedna z morskich świątyń hindu, chroniących Bali przed złymi mocami.

BALI – Wyspa Bogówwyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS do Indonezji przelatują zwykle w pośpiechu przez tą najsłynniejszą południowo-wschodnio-azjatycką perłę, w drodze z Jawy na Komodo skupiając się raczej na tych mniej znanych indonezyjskich skarbach, jak dzikie wioski na Flores, czy świątynie i wulkany na Jawie. Jednakże tajemnice => Bali poznaliśmy bardzo dobrze w ciągu ostatnich sześciu lat, a w pierwszej połowie października wybieramy się tam specjalnie, aby wszystko sobie uporządkować i gruntownie wyspę pozwiedzać, a przy okazji odpocząć w orientalnych klimatach Azji Południowo-Wschodniej. Plan jest prosty i raczej wypoczynkowo-turystyczny, ale dla koneserów podwodnej przygody znajdą się również i okazje na nurkowanie.

Kuta, najbardziej rozrywkowe miasto na Bali

Kuta, najbardziej rozrywkowe miasto na Bali i basen ba dachu jednego z naszych stałych hoteli

Bali pełna jest turystycznych atrakcji, czy to wzniesionych ręką ludzką i związanych z religią hindu, jak słynne na cały świat, w szczególności morskie balijskie świątynie, czy to związanych z jej nie do końca ujarzmioną naturą – na Bali, jak na indonezyjską wyspę przystało mamy wulkany. Wulkany nie tak do końca wygasłe… W planie gruntownego zwiedzania, bądź wypoczynku na Bali zakładamy trzy miejsca-bazy, w których możemy wypoczywać w przepięknym egzotycznym otoczeniu, lub wyprawiać się na wycieczki w celu poznania tajemnic wyspy: Kuta, Ubud i Tulamben. Program skonstruowany jest tak, że można wyjazd w całości potraktować jako wypoczynkowo-plażowy, można po brzegi wypakować go turystyką, wreszcie można wymieszać te dwa sposoby na spędzanie czasu w proporcjach dowolnych i dla każdego zadowalających. Dlatego też cena wyjazdu oparta jest o koszty transferów i pobytu, natomiast wszystkie wycieczki oraz ewentualne nurkowanie potraktowane zostały jako opcje dodatkowe.

Pura Batu Bolong - jedna ze świątyń morskich, chroniących Bali przed złymi mocami

Pura Batu Bolong – jedna z malowniczo położonych świątyń morskich, chroniących Bali przed złymi mocami

Na zwiedzanie Bali nigdy nie starcza czasu, tyle jest tutaj tego wszystkiego. Postaramy się obejrzeć malowniczo położone świątynie morskie: => Tanah Lot, Uluwatu i => Batu Bolong. Postaramy się obejrzeć słynny balijski teatr kecak. Spróbujemy odwiedzić przepiękne świątynie => Mengwi, => Ulun Danu Bratan, wodną śwątynię Tirtha Gangga i wodny królewski pałac w Ujung, pałac i slynne targowisko w Ubud, wodną świątynię => Tirtha Empul, tajemniczne tysiącletnie grobowce => Gunung Kawi i Goa Gajah – Jaskinię Słoni. Świątynie hindu to jednak nie wszystko, choć egzotyczna architektura i religia towarzyszyć nam będą na Bali na każdym kroku. Zapach kadzideł, ofiary canang sari, składane na ulicach i parapetach, wszechobecne kapliczki i aromatyczne, relaksujące masaże. Egzotyką Bali zdążymy się na pewno nasycić. Spróbujemy też dotrzeć do kilku spośród urokliwych balijskich wodospadów, wreszcie na sam koniec wyjazdu spróbujemy zaatakować wulkan Gunung Agung – najwyższą górę Bali i powitać na niej wschód Słońca.

Basen, kafejka i stoły do masażu w jednym z naszych ulubionych balijskich hoteli

Basen, kafejka i stoły do masażu w jednym z naszych ulubionych balijskich hoteli

Nurkowanie na Bali to temat dość szeroki, skupmy się zatem na dwóch-trzech podstawowych atrakcjach. Pierwszą jest Nusa Penida – wyspa pobliska Bali i słynne => mola-mola. Te największe ryby kostnoszkieletowe niełatwo jest spotkać pod wodą. Niby obecne są wszędzie w strefie umiarkowanej, jako gatunek pelagiczny mało jednak kto z nas tak „pelagicznie” nurkuje. Nusa Penida słynie z tego, że mola-mola bywają tu jesienią. Bywają to oznacza, że nie zawsze zatem przed przyjazdem na Bali będziemy wiedzieć, czy są i czy warto porywać się na kosztowne nurkowanie na Crystal. Jeżeli nie, na Nusa Penida możemy umówić się na spotkanie z mantami. Drugą nurkową atrakcją Bali jest słynny wrak amerykańskiego transportowca z II-giej Wojny Światowej USAT „Liberty”. Tylko w 2011 roku biolodzy morscy odkryli na nim nowy gatunek ryby i pięć nowych gatunków korala. Wrak „Liberty” to przepiękna sztuczna rafa koralowa. Spotykamy tu ryby niezwykle rzadkich gatunków. Do niezwykle emocjonujących należy tu nurkowanie nocne – we wraku „Liberty” mieszka stado demonicznych => bumheadów (Bolbometopon muricatum). Ich zęby w nocy są jeszcze większe niż w dzień! Tak, więc będąc w Kuta mamy opcję wyprawy na nurkowanie na z mola-mola lub mantami na Nusa Penida. Będąc w Tulamben mieszkamy na plaży nieopodal miejsca spoczynku wraku USAT „Liberty”.

Program wyjazdu na Bali:

DZIEŃ 1 (30/09) – wylot z dowolnego lotniska w Europie, w Polsce lub na Wyspach

DZIEŃ 2 (01/10) – lądowanie w Denpasar na Bali, transfer do położonego blisko plaży resortu w Kuta, najbardziej rozrywkowej części wyspy. W hotelu czekają na nas m.in. relaksujące masaże. Dla chętnych wieczorny spacer po Kuta. Niedaleko mieszczą się dobre restauracje z pysznym azjatyckim jedzeniem, nocne kluby i salony masażu (polecamy szczególnie po podróży).

DZIEŃ 3 (02/10) – pobyt w Kuta. Możliwe plażowanie, spacery lub wycieczka do morskiej świątyni Uluwatu na zachód Słońca i wieczorny spektakl teatralny kecak. Jeżeli dostaniemy sygnał o obecności => mola-mola, polecamy wyjazd na nurkowanie na Nusa Penida.

DZIEŃ 4 (03/10) – pobyt w Kuta. Możliwe plażowanie, spacery lub wycieczka do morskich świątyń => Pura Tanah Lot i => Pura Batu Bolong. Tam malowniczy zachód Słońca, na plaży w Kuta w sumie również…

DZIEŃ 5 (04/10) – po śniadaniu transfer do Ubud. Możliwe leżakowanie w orientalnym ogrodzie przy basenie, spacery po miasteczku lub wycieczka do pałacu i na słynne targowisko w Ubud.

DZIEŃ 6 (05/10) – pobyt w Ubud. Możliwe leżakowanie w orientalnym ogrodzie przy basenie, ale ze swej strony polecamy spacery do słynnego małpiego gaju i Goa Gajah – naturalnej świątyni hindu umiejscowionej w jaskini.

DZIEŃ 7 (06/10) – pobyt w Ubud. Możliwe leżakowanie w orientalnym ogrodzie przy basenie, albo całodniowa wycieczka do świątyni => Pura Tirtha Empul ze świętymi źródłami i tysiącletnich grobowców => Gunung Kawi położonych w rzecznej dolinie pośród tarasowych pól.

DZIEŃ 8 (07/10) – pobyt w Ubud. Możliwe leżakowanie w orientalnym ogrodzie przy basenie. Możliwa też nieco dłuższa wycieczka do malowniczego balijskiego wodospadu Nungnung i pięknie położonej nad jeziorem świątyni => Pura Ulun Danu Beratan.

DZIEŃ 9 (08/10) – pobyt w Ubud. Możliwe leżakowanie w orientalnym ogrodzie przy basenie. Chętnych zapraszamy też na wycieczkę do Besakih, zwanej Matką Wszystkich Świątyń. Hinduistycznego kompleksu zespołów sakralnych, położonego u podnóża wulkanu Gunung Agung.

DZIEŃ 10 (09/10) – po śniadaniu transfer do Tulamben, zakwaterowanie w resorcie na plaży. Możliwe spacery lub nurkowanie na wraku USAT „Liberty”. Polecamy szczególnie nurkowanie nocne.

DZIEŃ 11 (10/10) – pobyt w nadmorskim resorcie w Tulamben. Możliwe plażowanie, nurkowanie na wraku USAT „Liberty”.

DZIEŃ 12 (11/10) – pobyt w nadmorskim resorcie w Tulamben. Możliwe plażowanie, nurkowanie lub wycieczka do położonego na wodzie pałacu królewskiego w Ujung i wodnej świątyni Pura Tirta Gangga.

DZIEŃ 13 (12/10) – pobyt w nadmorskim resorcie w Tulamben. Możliwe plażowanie, nurkowanie. Chętni w środku nocy zaatakują wulkan Gunung Agung, aby powitać wschód Słońca z jego szczytu.

DZIEŃ 14 (13/10) – po śniadaniu transfer do resortu w Kuta. Pożegnalny wieczór na Bali

DZIEŃ 15 (14/10) – wylot do Polski

DZIEŃ 16 (15/10) – lądowanie w Kraju

 

Koszty wyjazdu:

Promocyjnie do 24/06 1080 USD + przelot z Europy (w tej chwili najwygodniejszy przelot z Polski luksusowymi liniami Emirates już od 3033 PLN, lub ze stopoverem w Singapurze już od 2985 PLN, wygodny przelot liniami Emirates z Londynu już od 557 GBP), później 1200 USD, w zależności od dostępności miejsc w hotelach.

Wycena obejmuje:

 • 13 noclegów na Bali w klimatycznych resortach w Kuta, Ubud, Tulamben
 • transfer z lotniska w Denpasar i na lotnisko
 • transfery pomiędzy hotelami w Kuta, Ubud i Tulamben
 • śniadania

Wycena nie obejmuje:

 • pozostałych posiłków poza śniadaniami w hotelach
 • wycieczek fakultatywnych, ani nurkowania
 • transferów do miejsc atrakcji turystycznych oraz biletów wstępu
 • ubezpieczeń nurkowych DAN i innych (we własnym zakresie)

 

Wycieczki fakultatywne na Bali:

 • Świątynia morska Pura Uluwatu, zachód Słońca i balijski teatr tańca kecak
 • Świątynie morskie: Pura Tanah Lot i Pura Batu Bolong
 • Pałac i targowisko w Ubud
 • Goa Gajah – Jaskinia Słoni
 • Świątynia Pura Tirtha Empul i tysiącletnie królewskie grobowce Gunung Kawi
 • Świątynia Pura Taman Ayun (Mengwi)
 • Wodospad Nungnung i świątynia Pura Ulun Danu Beratan
 • Wodospad Tegenungan
 • Wejście na wulkan Gunung Agung

Opcjonalne nurkowanie na Bali i Nusa Penida:

 • Nurkowanie na Nusa Penida (Crystal i Manta Point) 150 USD + dojazd
 • Nurkowanie na wraku USAT „Liberty” dzienne 400 000 IDR, nocne 450 000 IDR, oferta unlimited diving 1100000 IDR (nielimitowana liczba nurkowań dziennych + jedno nocne)

Wyjazdy i wyprawy nurkowe klubu nurkowego ALPHA-DIVERS realizowane są zawsze w kameralnych grupach. Ilość miejsc na wyjeździe jest zatem mocno ograniczona. Aby zarezerwować miejsce na wyjeździe należy wpłacić pełną kwotę wskazaną w wycenie oraz zakupić bilet na wskazany lot. Informacje o wpłatach i biletach: indonezja@alpha-divers.pl lub telefon +48 694 693 983

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie Bali oraz nurkowanie w Indonezji z klubem nurowym ALPHA-DIVERS

 

bali_wyprawy_kuta_indonezja_20140806

 

Podziel się informacją na: