Petra – El-Khazneh

Podziel się informacją na:

 

Petra – El-Khazneh – śladami świętego Gralla

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS EGIPT – JORDANIA 2011 z archeologiem

Petra, na końcu wąwozu As-Sik, skalne kotary rozsuwają się na boki, niczym poruszone czarodziejskim zaklęciem, otwierając się na jeden z najbardziej niesamowitych widoków na Ziemi, stworzonych ręką człowieka.

Gigantyczne, wykute w skale mauzoleum… Dobrze oddały temu miejscu sprawiedliwość szkice Williama Johna Bankesa (1786–1855), który śladami Burckhardta, dotarł tu w dziesięcioosobowej grupie w 1818 roku i akwarele Leona de Laborde (1807-1869), który wraz z Louis-Mauricem Linant de Bellefonds (1799-1883) i dużą karawaną dotarł tu w 1828 roku. Była to pierwsza poważna ekspedycja archeologiczna do ruin Petry. Wspaniała budowla zwana obecnie El Khazneh – Skarbcem Faraona, znalazła się również na planie filmowym „Indiana Jones – Ostatnia Krucjata”.

 

Zapraszamy do pozostałych galerii z wyprawy nurkowej i krajoznawczej ALPHA-DIVERS do Egiptu i Jordanii:

 
Petra, Jordania
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO Z ALPHA-DIVERS. Na najbliższą wyprawę nurkową do Meksyku, na półwysep Jukatan i nurkowanie rekreacyjne w Cenotach i na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize zapraszamy w styczniu 2018, w ramach => wyprawy nurkowej CENOTY 2018: Meksyk – Belize – Gwatemala, również z archeologiem

Cenoty, wyprawa do Meksyku, nurkowanie jaskiniowe 2018

Cenoty, plaża w Tulum na Riviera Maya, wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS do Meksyku, Belize i Gwatemali – CENOTY 2018

 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz