Filipiny 2019 – Malapascua i Cabilao

Podziel się informacją na:

FILIPINY 2019 – Malapascua i Cabilao

XIII-ta wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS na Filipiny. Nurkowanie na pięknych rafach Koralowego Trójkąta

30 Marca – 14 Kwietnia 2019

Filipiny to jeden ze stałych kierunków wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS i jedno z tych miejsc na Ziemi, gdzie czujemy się już trochę jak u siebie, witani i goszczeni przez sprawdzonych filipińskich przyjaciół. Wiosną 2019 po raz trzynasty wróciliśmy => Filipiny i na nurkowanie na wspaniałych rafach Koralowego Trójkąta, na rajskich wyspach Malapascua, Cabilao, Gato, Kalanggaman i Panganggan. Filipiny i Archipelag Wizajski słyną z rekinów => kosogonów, zwanych również lisami morskimi, => żółwi zielonych, morskich węży – => wiosłogonów, groteskowych antenic, barwnych ślimaków nagoskrzelnych, a także miniaturowych koników morskich o wielkości do 4 mm, które chowają się w gorgoniach. Zdarzają się również manty, orlenie i => bumpheady. Przede wszystkim jednak Filipiny słyną z rajskich plaż i cudownych tropikalnych pejzaży. Trzynasta wyprawa ALPHA-DIVERS na Filipiny zbiegła się z jubileuszem 10-lecia wyjazdów nurkowych klubu nurkowego ALPHA-DIVERS na Filipny.

W trakcie trzynastej wyprawy ALPHA-DIVERS na => Filipiny mieszkaliśmy na dwóch rajskich wyspach: Cabilao i Malapascua oraz w mieście Cebu na wyspie Cebu, gdzie znajdują się najlepsze na Filipinach salony masażu. W ramach wyprawy zwiedzaliśmy również wspaniałą wyspę Bohol z jej słynnymi Czekoladowymi Wzgórzami i rzeką Loboc. Każda z wysp archipelagu Filipin posiada swój własny unikalny klimat, każda była okazją do wypoczynku, zbierania wrażeń i wspaniałych nurkowych doświadczeń. Tych ostatnich było na trzynastej wyprawie rzeczywiście sporo. Krótkie podsumowanie trzynastej wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS na Filipiny to:

  • Alpha-Divers Cleaning Station – nowe miejsce nurkowe na spotkania z rekinami kosogonami na płytszych głębokościach, gdzie jest więcej światła i panują znacznie lepsze warunki do robienia zdjęć, dwa łuki skalne odkryte na tym nurkowisku na większych głębokościach
  • => 50 spotkań z rekinami kosogonami na pierwszym, jubileuszowym nurkowaniu na Monad Shoal – coś takiego może zdarzać się chyba tylko raz, albo raz na jubileusz 😉
  • => Nowy gatunek rekina na Gato Island! Ze zdumieniem zaliczyliśmy na znanej z żarłaczy białopłetwych rafowych Gato nurkowanie z koralowym rekinem marmurkowym (Atelomycterus marmoratus / Coral catshark)
  • => Powrót igliczni-duchów (Solenostomus paradoxus) na Filipiny. Zarówno na Monad Shoal, Malapascua, Cabilao i Panganggan spotykaliśmy na nurkowaniach sporo potężnych i różnie wybarwionych igliczni-duchów – najbardziej groteskowej odmiany koników morskich.
  • Ponad trzydzieści nurkowań w trakcie nieco przedłużonego, jubileuszowego wyjazdu nurkowego ALPHA-DIVERS

ZAPRASZAMY NA EKSCYTUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE NA FILIPINACH Z ALPHA-DIVERS

Podziel się informacją na: