Filipiny 2015 – Malapascua i Cabilao

Podziel się informacją na:

FILIPINY 2015 – Malapascua i Cabilao

IX-ta wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS na Filipiny. Nurkowanie na przepięknych rafach Koralowego Trójkąta, zwiedzanie Hong Kongu

 

Wyprawa nurkowa na Filipiny. Nurkowanie na wyspach Malapascua i Cabilao

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS FILIPINY 2015. Nurkowanie na wyspach Malapascua, Cabilao, Gato, Balicasag i Kalanggaman

 

Filipiny to archipelag ponad siedmiu tysięcy wysp, wchodzący w skład Archipelagu Malajaskiego – największego łańcucha wysp na Ziemi, który ciągnie się od Indochin aż po Australię, rozgraniczając dwa potężne oceany: Indyjski i Pacyfik. Jako część Archipelagu Malajskiego => Filipiny są również częścią Koralowego Trójkąta, obszaru o największej dywersyfikacji i zagęszczeniu życia na Ziemi. To specyficzne położenie sprawia, że koralowe rafy Filipin cenimy jako najwyżej punktowane nurkowiska obok  => Sipadanu, => Komodo i =>Raja Ampat. Złaknieni podwodnych wrażeń powróciliśmy na Filipiny po rocznej nieobecności. W załączonym poniżej logbooku znajdziecie spis naszych nurkowych dokonań:

Nurkowanie_Filipiny_logbook_wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS_2015-11

Filipiny, z okazji powrotu poczęstowały nas czymś naprawdę niesamowitym. Na wyspie Balicasag, jednym z najwspanialszych miejsc nurkowych na Ziemi, gdzieś pomiędzy Cathedral a Divers Heaven trafiło nam się podwodne tornado złożone z ławicy kilku tysięcy młodych ostroboków. Ławicę ostroboków obserwowaliśmy na głębokości 30-40 m. Popatrzcie tylko:

Filipiny to nie tylko nurkowanie, to przede wszystkim archipelag rajskich wysp zamieszkanych przez wspaniałych ludzi. Rajskie wyspy to rajskie plaże jakich na Filipinach niemało. Znajdziecie tu również dobry lokalny rum i świeże i zdrowe owoce, jak kokosy, pomelo i mango. Poniżej galerie zdjęć:

Na Filipiny i Archipelag Wizajski zapraszamy ponownie w październiku 2019: http://alpha-divers.pl/wyprawy-nurkowe/filipiny-malapascua-cabilao-wyprawa-2019/. W ramach XIV-tej wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS na Filipiny ponownie odwiedzimy nasze ulubione wyspy Cabilao i Malapascua.

Filipiny, nurkowanie na Filipinach, wyjazdy i wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS

Najbliższa, XIV-ta wyprawa ALPHA-DIVERS na Filipiny już w październiku 2019. Jak zawsze w kameralnej grupie co zapewnia najlepsze nurkowanie – ograniczona ilość miejsc.

ZAPRASZAMY NA EKSCYTUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE NA FILIPINACH Z ALPHA-DIVERS

 

Podziel się informacją na: