Gwatemala 2013 – Flores, Lago del Peten-Itza

Podziel się informacją na:

 

Gwatemala – fiesta we Flores

GWATEMALA, Departament Peten

 

Lago del Peten-Itza to osławione miejsce ucieczki Itzów z Północnego Jukatanu i ostatnia twierdza Majów – Tayasal, której upadek, dopiero w 1697 roku, zaznaczył ostateczną zagładę cywilizacji Majów i zakończenie hiszpańskiej konkwisty w Mezoameryce.

Lago de Peten-Itza, to również piękne jezioro, którego kilka niewielkich wysepek jest zamieszkanych. Największą z nich – Flores, łączy z lądem stały most. To dobre miejsce by zaopatrzyć się w prowiant na wyprawę do ruin Nakbe, El Zotz czy El Mirador, ukrytych w dżungli Peten. Wąskie uliczki i kolorowe zabudowania nadają temu miasteczku szczególnego charakteru. Zapraszamy na fiestę we Flores 🙂
Zapraszamy na wyprawy nurkowe i nie tylko nurkowe z ALPHA-DIVERS do Mezoameryki i nurkowanie w Meksyku, Belize i Hondurasie.


[sG_imagesSolo id=32 diashowDelay=5 speed=0]
 
Galeria: Gwatemala – Sierra Madre =>

Galeria: Gwatemala – Rio Dulce, Lago de Izabal =>

Galeria: Gwatemala – Chiquimula, „La Perla de Oriente” =>
 

ZAPRASZAMY NA WYPRAWY DO MEZOAMERYKI: MEKSYKU, BELIZE, GWATEMALI I HONDURASU, NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

 

Podziel się informacją na:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz