Gwatemala 2013 – Rio Dulce, Lago de Izabal

Podziel się informacją na:

 

Gwatemala – Rio Dulce (Frontera)

GWATEMALA, Departament Izabal

 

Lago de Izabal to największe jezioro w Gwatemali. Miejscowość Rio Dulce na większości map, wciąż jeszcze nazywa się Frontera (Granica). Znajduje się tu prawdopodobnie najwyższy most w Ameryce Środkowej, a na północ stąd były już tylko i wyłącznie nieprzebyte ostępy dżungli Peten, z ruinami Majów, ukrytymi w najbardziej niedostępnych miejcach.

Dziś sytuacja bardzo się zmieniła, w Peten są nowe, zapraszające drogi, a selva znika w zastraszającym tempie, pod ciosami farmerskich maczet. Uboga gleba wytrzymuje zaledwie parę sezonów, farma, metodą spalonej ziemi, posuwa się więc dalej w dżunglę. Rio Dulce zachowało jednak charakter pogranicza, o czym świadczy choćby dość powszechnie widoczna tu broń. W nasiąkaniu miejscowym klimatem pomógł rzęsisty, tropikalny deszcz. Uważnie przyglądajcie się zdjęciom 😉
Zapraszamy na wyprawy nurkowe i nie tylko nurkowe z ALPHA-DIVERS do Mezoameryki i nurkowanie w Meksyku, Belize i Hondurasie.

 


[sG_imagesSolo id=33 diashowDelay=5 speed=0]
 
Galeria: Gwatemala – Sierra Madre =>

Galeria: Gwatemala – Flores, Lago del Peten-Itza =>

Galeria: Gwatemala – Chiquimula, „La Perla de Oriente” =>
 

ZAPRASZAMY NA WYPRAWY DO MEZOAMERYKI: MEKSYKU, BELIZE, GWATEMALI I HONDURASU, NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

 

Podziel się informacją na:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz