Cieśnina Sundajska – wyprawa na stratowulkan Krakatau

Podziel się informacją na:

Jawa, Cieśnina Sundajska – Anak Krakatau

Anak Krakatau, Cieśnina Sundajska, Jawa, Indonezja – Indonezja słynie z wulkanów. Leżący na Pacyficznym Perścieniu Ognia archipelag mieści kilka spośród tych najsłynniejszych. Zdobywanie kolejnych wulkanów Indonezji i nie tylko Indonezji stało się właściwie nie wiadomo kiedy nowym hobby nurków z ALPHA-DIVERS, ale fakt, że mamy na koncie już kilka, jak Tengger, Bromo, Ijen, Wawamudo, Kelimutu, Rinjani, a każda wyprawa dodaje do tej listy kolejne. 🙂

 

Krakatau to najsłynniejszy chyba spośród ziemskich wulkanów. Jego erupcja w 1883 roku pochłonęła kilkadziesiąt tysięcy istnień ludzkich, jej bezpośrednie efekty obserwowano aż u wybrzeży Afryki, a pośrednie to zmiana koloru Słońca i Księżyca obserwowana przez kilka kolejnych lat w Europie. Po wubuchu Krakatu zostały tylko resztki wystającej z odmętów Cieśniny Sundajskiej kaldery… Aż do 1927 roku, kiedy z jej centrum wyłonił się nowy stratowulkan. Anak Krakatau – Dziecko Krakatau rośnie z prędkością kilku metrów na rok, grożąc pobliskiej stukilkudziesięciumilionowej Jawie i kilkunastomilionowej Jakarcie.

Zapraszamy na wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i nurkowanie w Indonezji
 
Polecamy pozostałe galerie multimediów z wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2015:

=> Lombok, Gunung Rinjani – ekspedycja na wulkan
=> Jawa, Cieśnina Sundajska, Park Narodowy Ujung Kulon

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS, wspólne poznawanie świata i nurkowanie w Indonezji 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. We wrześniu 2016 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Indonezji w ramach Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – INDONEZJA: JAWA – BALI – KOMODO 2016.

 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *