Safari nurkowe Indonezja 2017: Komodo – Moyo – Banta Island

Podziel się informacją na:

Safari nurkowe KOMODO – MOYO

– SANGYANG – BANTA ISLAND 2017

Safari nurkowe na Komodo Centralnym i Południowym oraz Moyo i Banta Island, nurkowanie z mantami, żółwiami i rekinami – spotkanie z waranami na Komodo

21 WRZEŚNIA – 1 PAŹDZIERNIKA 2017

[ZOSTAŁO OSTATNIE MIEJSCE]

 

Film z safari nurkowego ALPHA-DIVERS 2016 na trasie Banta – Moyo – Komodo
 

Safari nurkowe INDONEZJA 2017: Komodo Moyo – Banta Island to wyjazd bardzo mocno nurkowy! Zapraszamy na nurkowanie na Komodo, jednym z najpiękniejszych zakątków Koralowego Trójkąta i jednym z najwyżej punktowanych akwenów na świecie. Zapraszamy też na spotkanie z dziką przyrodą Indonezji: => waranami, bawołami wodnymi, sambarami sundajskimi i => makakami. Komodo to akwen, który dzięki bogactwu życia uznawany jest ze jeden z najwspanialszych klejnotów Koralowego Trójkąta, obszaru o największym zagęszczeniu i zróżnicowaniu życia na Ziemi. Zapraszamy tutaj na nurkowanie z mantami, => żółwiami szylkretowymi i rekinami – pod wodą możemy tu spotkać aż sześć ich gatunków, w tym takie rarytasy, jak rekin rekin bambusowy, czy rekin dywanowy – wobbegong. Na bliskie spotkania z przyrodą schodzimy na ląd w odludnych miejscach Parku Narodowego Komodo, na wyspach Komodo, Gililawa, czy Rinca. Zapraszamy na doskonałe nurkowanie w dwóch największych oceanach Ziemi w ramach kolejnej wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS do Azji Południowo-Wschodniej 🙂

 

 
Słynna Aleja Mant na Makassar Reef i nurkowanie ze stadami majestatycznych morskich stworzeń. Na uwagę zasługują całkowicie czarne osobniki odmiany melanicznej. Aleja Mant to wspaniałe, ale bynajmniej nie najpiękniejsze z nurkowisk w przebogatym rejonie Komodo. Po kilku wyprawach nurkowych tutaj wciąż uważamy, że ten region to jedno z najwspanialszych nurkowisk Ziemi 😉

 

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS w rejonie Komodo nie mają sobie równych! Przez kilka lat regularnych wypraw dobrze poznaliśmy tutejsze wody. Udało nam się pary razy nurkować w miejscach, w których nie nurkował wcześniej nikt, albo prawie nikt oprócz nas. Za każdym razem staramy się pokazać zatem to co najlepsze, za każdym razem trasa naszego safari jest także nieco inna. Tym razem rejs zaczniemy wypływając z Bali, po wieczornej ceremonii kecak w morskiej świątyni Uluwatu, by po drodze w kierunku Komodo zahaczyć o rzadko odwiedzane nurkowiska przy wyspach Moyo i Satonda nieopodal Sumbawa. Tam zobaczymy spektakl latających lisów – potężnych nietoperzy Acerodon mackloti, korzystając z „lisiego” sezonu. Nietoperze takie wylatują wieczorami całymi stadami na łowy, zapewniając niezapomniane wrażenia obserwatorom. Spotkaliśmy je już kilkakrotnie w tym roku na Raja Ampat i ręczymy za ciekawe wspomnienia. Następnie popłyniemy zaliczyć nurkowanie na wulkanie Sangeang. Nurkowaliście kiedyś Państwo na wulkanie? No to jest okazja. Po Sangeang Banta Island – wyspa również nieznana, a najbardziej niesamowita, bogata chyba w najbardziej dziewiczą rafę w rejonie Komodo. Dopiero potem właściwe safari nurkowe na Komodo.

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS urządzamy na bogato. W cenie normalnego safari oferujemy Państwu aż siedem pełnych dni nurkowych!

 

 
Niesamowicie żywa i nie zadeptana jeszcze koralowa rafa na Banta Island. Dużą raję spotkaliśmy tam aż na 65 m (niektórzy z nas nurkują na safari technicznie, a nasza łódź daje pełne wsparcie ku temu), zwróćcie również uwagę na niesamowity okaz oceanicznej manty w chyba najrzadziej spotykanej formie kolorystycznej.

 

PLAN SAFARI NURKOWEGO KOMODO – MOYO – SANGEANG – BANTA ISLAND 2017:

 

Balijskie suknie wyróżnia bogactwo szczegółów - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali - Komodo

Balijskie suknie wyróżnia bogactwo szczegółów – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali – Komodo

21/09 – Wylot z Polski, Niemiec lub Anglii przez Abu Dabi, Dohę, lub => Dubaj do Denpasar na Bali lub do Jakarty na Jawie. Wygodne przeloty oferują linie Emirates, Etihad, Quatar Airways, a ceny są jeszcze teraz naprawdę bardzo przystępne (poniżej 3 tys. PLN)

22/09 – Lądowanie na lotnisku w Denpasar na Bali, a następnie transfer do portu w Benoa zaokrętowanie. Dla chętnych wycieczka do morskiej świątyni Pura Uluwatu, umieszczonej na wysokim skalnym klifie i wieczorny pokaz balijskiego teatru ceremonialnego tańca kecak. Tereny świątynne opanowane są przez małpy (makaki) 0 uwaga na okulary, czapki i telefony komórkowe! Makaki są znacznie szybsze od nas, a ich ostre zęby radzą sobie z dowolnymi hasłami najnowszego iphone’a. Powitalny wieczór na łodzi i nocne wypłynięcie na Sumbawa i Moyo.

23/09 – Safari dzień pierwszy: okolo 11-ej pierwsze nurkowanie na Moyo (Sumbawa), w sumie dwa nurkowania w tym pięknym i rzadko odwiedzanym, bo trudno osiągalnym miejscu. Trzecie nurkowanie na równie rzadko odwiedzanej Satonda oraz wieczorny spektakl „inwazja nietoperzy”. Nocne przepłynięcie w magiczny rejon => Komodo.

Bali, Indonezja

Bali i świątynia Pura Taman Ayun w Mengwi – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS – INDONEZJA 2011

24/09 – Safari dzień drugi: nurkowanie w północnej części rejonu Komodo: na podwodnym wulkanie Sangeang i dziewiczych rafach Banta Island – naprawdę bardzo rzadko odwiedzane miejsca :).

25/09 – Safari dzień trzeci: nurkowanie np. na Crystal Rock, Castle Rock, Golden Passage i Caudron – jednych z najwspanialszych nurkowisk na Ziemi. Dla nienasyconych nocne nurkowanie na Gililawa Darat, albo wieczór z grillem na plaży.

26/09 – Safari dzień czwarty: nurkowanie np. na Batu Bolong i Makasar Reef (Manta Alley) – szansa na nurkowanie z mantami, rekinami i coraz już rzadszymi żółwiami szylkretowymi.

27/09 – Safari dzień piąty: nurkowanie na wschodzie Komodo, m.in. przy rzadko odwiedzanym wraku przy Tanjung Loh.

28/09 – Safari dzień szósty: nurkowanie na południu Komodo, np. na Pink Beach i w słynnej Alei Mant na Komodo. Spotkanie z dzikimi waranami w Parku Narodowym Komodo.

29/09 – Safari dzień siódmy: ponowne nurkowanie na najsłynniejszych rafach koralowych Komodo: Crystal i Castle Rock oraz Cauldron albo Batu Bolong. Pożegnalna noc na łodzi.

30/09 – Po śniadaniu wyokrętowanie w Labuan Bajo, transfer na lotnisko i przelot na => Bali lub Jawę. Pożegnanie z magiczną Indonezją. Wyloty do Polski, Angli, Niemiec.

01/10 – Lądowanie w Kraju lub na Wyspach.

 

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS na Komodo, Moyo i Banta Island można łączyć z:
=> wyprawą krajoznawczą ALPHA-DIVERS na Jawę
=> wyjazdem krajoznawczo-nurkowym ALPHA-DIVERS na Bali
 

Komodo, Indonezja - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA - BALI - KOMODO 2016

Komodo, Indonezja – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA – BALI – KOMODO 2017

 
 

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Komodo na Morzu Flores, to jedna z magicznych wysp znajdujących się w wulkanicznym archipelagu Nusa Tenggara – Małych Wysp Sundajskich. Archipelag Nusa Tenggara leży na granicy dwóch potężnych oceanów: Indyjskiego i Pacyfiku, rozgraniczając wody o różnicy poziomów sięgającej czasem nawet do kilku metrów. Różnica w poziomie, znajdujących się w ciągłym ruchu mas wód oceanicznych, wywołuje bardzo silne prądy, przepływające pomiędzy wyspami. To właśnie oraz fakt, że Morze Bali i Morze Flores należą do Koralowego Trójkąta – magicznego obszaru o największej dywersyfikacji życia na Ziemi sprawia, że nurkowanie w tym rejonie należy do największych nurkowych rarytasów, a tutejsze nurkowiska do niekwestionowanej światowej czołówki. Zapraszamy Państwa na ósmą wyprawę nurkową ALPHA-DIVERS do Indonezji i dwudziestą pierwszą do Azji Południowo-Wschodniej. Na Komodo, Bali, Rincę i Nusa Penida.

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Komodo słynie na całym świecie z waranów, słynnych smoków z Komodo (Varanus komodoensis). To obecnie największe jaszczury żyjące jeszcze na Ziemi. Przez kilkadziesiąt lat uważano, że najpotężniejszą bronią waranów są zabójcze bakterie żyjące w ich ślinie, jednak zaledwie parę lat temu, w 2009 roku odkryto w ich szczękach niewielkie torebki jadowe, zawierające kombinację toksyn. Dorastające do trzech i pół metra warany, to endemiczny gatunek, zamieszkujący kilka największych wysp, jak Komodo, Rinca, Flores, Padar i Gili Motang oraz wiele mniejszych w tym rejonie. Park Narodowy Komodo obejmuje tylko kilka z nich, a warany przepływając pomiędzy wyspami, padają często ofiarą kłusowników. W ramach wyprawy ALPHA-DIVERS KOMODO 2017, będziemy mieć niewątpliwą przyjemność spotkać się z waranami na wyspach Komodo lub Rinca. Postaramy się, jak zawsze spotkać warany w stanie dzikim, w ich naturalnym środowisku. Więcej informacji o waranach znaleźć można na stronie: http://alpha-divers.pl/nurkowanie/waran-komodo-varanus-komodoensis-dragon/

Wymierający żółw szylkretowy (Eretmochelys imbricata) na Batu Bolong - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Wymierający żółw szylkretowy (Eretmochelys imbricata) na Batu Bolong – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Dumne sformułowanie Koralowy Trójkąt również nie wzięło się znikąd. W rejonie Komodo napotkamy imponujący wachlarz przedstawicieli podmorskiej fauny, od skali makro jak barwne ślimaki nagoskrzelne, wszędobylskie krewetki i kraby żyjące jako symbionty ukwiałów i ślimaków, poprzez setki gatunków mniejszych i większych ryb koralowych, strzępieli, graników, pokolców, nadymek, rogatnic, aż po strzegące różnorodności i dobrej kondycji raf koralowych rekiny oraz gigantyczne manty, z rzadka spotykanymi odmianami: czarną melaniczną i białą albiniczną włącznie. Na Komodo spotykamy zarówno manty rafowe, jak i olbrzymie oceaniczne. Nurkowiska takie jak Crystal Rock i Castle Rock, Batu Bolong, Makasar Reef, Manta Alley, Golden Passage i Cauldron należą pod tym względem do absolutnej światowej czołówki miejsc nurkowych na Ziemi 🙂

Bliskie spoktanie z mantą (Manta birostris) w Aleji Mant - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Bliskie spoktanie z mantą (Manta birostris) w Aleji Mant – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Nurkowanie na Komodo, ze względu na silne prądy, nie należy do najłatwiejszych, jednak zgodnie z zasadą: „gdzie jest prąd tam jest ryba” – zalicza się je bezdyskusyjnie do najwspanialszych. Zaliczenie przejścia przez miejsca takie, jak Cauldron, czy Golden Passage porównać można do zdobycia rycerskich ostróg w nurkowaniu w prądzie. Oczywiście zawsze planujemy nurkowanie dostosowując poziom trudności do chęci i doświadczenia grupy. Po akwenie Morza Flores poruszać się będziemy wygodnym liveaboardem wyposażonym w windę nurkową i własną komorę dekompresyjną, poza tym darmowy nitrox, a dla chętnych nawet i trimix. Nurkowanie prowadzone będzie przez polskiego instruktora ALPHA-DIVERS z doświadczeniem w nurkowaniu w prądach Indonezji, w rejonach Jawy, Sumatry, Gili, Lomboku, Bali, Menjangan, Sumbawy, Moyo i Komodo oraz ze wsparciem lokalnych przewodników. Na pokładzie łodzi będziemy będziemy przede wszystkim wypoczywać, cieszyć się rejsem i smaczną azjatycką kuchnią.

Pura Tanah Lot - jedna ze świątyń strażniczek i jeden z najpiękniejszych widoków na Bali - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Pura Tanah Lot – jedna ze świątyń strażniczek i jeden z najpiękniejszych widoków na Bali – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Bali, zwana też Wyspą Bogów to niesamowity skrawek lądu o wyjątkowo egzotycznym charakterze. Od innych wysp Indonezji wyróżnia się zarówno pod względem religijnym jak i architektonicznym. Każde domostwo ma tu swoją świątynię, każda wioska własny świątynny kompleks. Specjalnie wyznaczone świątynie bronią wyspy przed złymi mocami, podobnie jak odprawiane tu praktycznie codziennie obrzędy. Na Bali na każdym kroku natykamy się na ofiary składane przez zwyklych ludzi, zaś w powietrzu unosi się zapach kadzideł. Ten unikalny klimat Bali sprawia, że można stracić tu serce. W trakcie wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS będziemy mieli okazję zobaczyć kilka malowniczo położonych świątyń morskich jak => Pura Tanah Lot i => Pura Batu Bolong. Ostatni dzień wolny na Bali będziemy mogli natomiast wykorzystać wedle uznania na wycieczkę po innych niesamowitych miejscach, jak grobowce => Gunung Kawi, królewskie ogrody Tirtha Ganga, święte źródła w świątyni => Pura Tirtha Empul, czy królewski pałac na wodzie w Udjung.

 

Żarłacz białopłetwy rafowy (Trianodon obesus) na Batu Bolong - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Żarłacz białopłetwy rafowy (Trianodon obesus) na Batu Bolong – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Kursy nurkowania – w trakcie safari nurkowego na Komodo możliwe będą do zrealizowania kursy nurkowania na specjalizacje PADI Drift Diver, => PADI Deep Diver, => PADI Nitrox Diver i => PADI Peak Performance Buoyancy, oraz AWARE Shark Conservation Diver, AWARE Coral Reef Protection i Project AWARE. Dla nurków ze stopniami AOWD i Rescue Diver Komodo to dobre miejsce do uzyskania zaszczytnego stopnia => PADI Master Scuba Diver. Zdecydowanie minimalnym wymaganiem do wzięcia udziału w Wyprawie z nurkowaniem na Komodo jest stopień => AOWD, chętnych na nurkowanie z niższymi stopniami zapraszamy zatem na wcześniejsze => wyjazdy nurkowe ALPHA-DIVERS, celem nabrania nurkowego doświadczenia 😉

 

Upacara na Bali - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali - Komodo

Upacara na Bali – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali – Komodo

Indonezja to kraj liczący ponad 17,5 tys. wysp, leżących w Archipelagu Malajskim. Jest to największy archipelag Ziemi, rozciągający się pomiędzy kontynentami Azji i Australii. Archipelag Malajski, który powstał w wyniku rozpadu superkontynentu Gondwana, rozdziela dzisiaj dwa oceany: Ocean Indyjski i Pacyfik. Dzieli się on również na wiele mniejszych archipelagów jak: => Filipiny, Wielkie Wyspy Sundajskie (m.in. Borneo, Sumatra, Celebes i Jawa), Małe Wyspy Sundajskie (m.in. Timor, Flores, Bali), czy też Archipelag Moluki. Panuje tu ciepły wilgotny klimat równikowy.

Większość indonezyjskich wysp wciąż wykazuje znaczną aktywność wulkaniczną, zaś erupcje tutejszych wulkanów jak Rinjani, czy Krakatau niejednokrotnie wpływały na klimat Ziemi i losy milionów ludzi. Stolicą Indonezji jest Dżakarta, położona na wyspie Jawa. Islam jest religią dominującą, choć urzędowo legalnych jest aż sześć religii. W Indonezji zachowały się niewielkie enklawy hinduistów, czy chrześcijan, a na mniej ucywilizowanych wyspach panują adat – lokalne kulty animistyczne. Obowiązującą walutą są rupie indonezyjskie (IDR). W czasach kolonialnych, aż do II-giej Wojny Światowej, Indonezja była pod panowaniem Holandii, a dawne tereny holenderskich kolonii w tej części świata wyznaczają dzisiejsze granice tego wielokulturowego państwa. W Indonezji obowiązuje ruch lewostronny, co zostało tu przeniesione z Japonii.

 

 

Nurkowanie na Batu Bolong z olbrzymimi przedstawicielami wymierającego gatunku żółwi szylkretowych. Żółwie szylkretowe w rejonie raf koralowych Komodo są tak ogromne, że początkowo omyłkowo wzięliśmy je za znacznie częściej spotykane i zwykle większe od nich żółwie zielone 😉

 
 

Trekking po Parku Narodowym Komodo, nieco poza szlakami przeznaczonymi dla turystów, co pozwoliło na liczne i bliskie spotkania z dzikimi smokami z Komodo na wolności 🙂 To naprawdę całkiem inna klasa wrażeń niż fotografowanie się z oswojonymi waranami zalegającymi żałośnie okolice kuchni budynków straży Parku i taką właśnie opcję za każdym razem staramy się realizować 😉

 

Wszystkie zdjęcia i filmy na stronie pochodzą z wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS: INDONEZJA 2011: BALI i KOMODO, INDONEZJA 2014: JAWA – FLORES – KOMODO, INDONEZJA 2015: JAWA – BALI – KOMODO, INDONEZJA 2015: JAWA – KRAKATAU – LOMBOK, INDONEZJA 2016: JAWA – BALI – SUMBAWA – MOYO – KOMODO – LOMBOK i INDONEZJA 2016: JAWA – BALI – GILI i LOMBOK 

 

KOSZTY WYPRAWY:

 • 2350 USD + przelot na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa

 

CENA ZAWIERA:

 • 7 pełnych dni nurkowych (!) z pełnym wyżywieniem i napojami bezalkoholowymi na łodzi
 • wszystkie transfery wewnętrzne z lotnisk i na lotniska oraz z Bali na FLORES i z powrotem
 • pakiet nurkowy, balast, butle, opieka przewodnika
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania ALPHA-DIVERS i instruktora ratownictwa nurkowego DAN (Divers Alert Network)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • opłaty za wstęp do Parku Narodowego Komodo – ok. 50 USD/osoba
 • opłat za wstęp do świątyń na Bali (15-40 tys. IRD)
 • posiłków i napojów niewymienionych w programie (barek na łodzi)
 • 50 USD napiwku dla załogi łodzi
 • wypożyczenia jakiejkolwiek części ekwipunku nurkowego
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN, które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN) i ubezpieczenia podróżnego (KL/NNW)

 

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2017: KOMODO – BANTA ISLAND można połączyć z trekkingiem po wulkanach Jawy i zwiedzaniem antycznych świątyń hinduistycznych i buddyjskich na Jawie w ramach wyprawy krajoznawczej => INDONEZJA 2017: JAWA – KOMODO – BANTA ISLAND. W ramach tej wyprawy przejeżdżamy przez pół Jawy oglądając najpiękniejsze krajobrazy po drodze 🙂

 

KONTAKT W SPRAWIE WPŁAT I WYPRAWY: indonezja@alpha-divers.pl lub telefon: +48 694 693 983.

UPRZEJMIE PROSIMY PAMIĘTAĆ O WYMAGANEJ DACIE WAŻNOŚCI PASZPORTU DO MINIMUM 2-go KWIETNIA 2018! UBEZPIECZENIA NURKOWE, KL I NNW SĄ OBOWIĄZKOWE

Wszystkim wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego.

Basen 6-te Piętro na szczycie naszego hotelu w Kuta na Bali

Pozdrowienia z Basenu 6-te Piętro na szczycie naszego hotelu w Kuta na Bali

ZAPRASZAMY NA PASJONUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

 

Komodo, Indonezja - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA - FLORES - BALI - KOMODO 2016

Komodo, Indonezja – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA – BALI – KOMODO 2017

 

Podziel się informacją na: