Safari nurkowe Indonezja 2018: Komodo – Banta Island

Podziel się informacją na:

Safari nurkowe KOMODO – BANTA ISLAND 2018

Safari nurkowe na Komodo Centralnym i Południowym oraz Banta Island, nurkowanie z mantami, żółwiami i rekinami – spotkanie z waranami na Komodo

15 – 25 lub 30 WRZEŚNIA 2018

[BRAK MIEJSC NA SAFARI WE WRZEŚNIU I W PAŹDZIERNIKU, ZAPRASZAMY NA => WRZESIEŃ 2019]

 

Film z safari nurkowego ALPHA-DIVERS 2016 na trasie Banta – Moyo – Komodo

Safari nurkowe INDONEZJA 2018: Komodo – Banta Island to wyjazd bardzo mocno nurkowy! Zapraszamy na nurkowanie na => Komodo, jednym z najpiękniejszych zakątków Koralowego Trójkąta i jednym z najwyżej punktowanych akwenów na świecie. Zapraszamy też na spotkanie z dziką przyrodą Indonezji: => waranami, bawołami wodnymi, sambarami sundajskimi i => makakami. Komodo to akwen, który dzięki bogactwu życia uznawany jest ze jeden z najwspanialszych klejnotów Koralowego Trójkąta, obszaru o największym zagęszczeniu i zróżnicowaniu życia na Ziemi. Zapraszamy tutaj na nurkowanie z mantami, => żółwiami szylkretowymi i rekinami – pod wodą możemy tu spotkać aż sześć ich gatunków, w tym takie rarytasy, jak rekin rekin bambusowy, czy rekin dywanowy – wobbegong. Na bliskie spotkania z przyrodą schodzimy na ląd w odludnych miejscach Parku Narodowego Komodo, na wyspach Komodo, Gililawa, Padar, czy Rinca. Zapraszamy na doskonałe nurkowanie w dwóch największych oceanach Ziemi, w ramach kolejnej wyprawy nurkowej ALPHA-DIVERS do Azji Południowo-Wschodniej 🙂

 

Słynna Aleja Mant na Makassar Reef i nurkowanie ze stadami majestatycznych morskich stworzeń. Na uwagę zasługują całkowicie czarne osobniki odmiany melanicznej. Aleja Mant to wspaniałe, ale bynajmniej nie najpiękniejsze z nurkowisk w przebogatym rejonie Komodo. Po kilku wyprawach nurkowych tutaj wciąż uważamy, że ten region to jedno z najwspanialszych nurkowisk Ziemi 😉

 

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS w rejonie Komodo nie mają sobie równych! Przez kilka lat regularnych wypraw dobrze poznaliśmy tutejsze wody. Udało nam się pary razy nurkować w miejscach, w których nie nurkował wcześniej nikt, albo prawie nikt oprócz nas. Za każdym razem staramy się pokazać zatem to co najlepsze, za każdym razem trasa naszego safari jest także nieco inna. Banta Island to wyspa praktycznie nikomu nieznana, a najbardziej niesamowita, bogata w bodaj najbardziej dziewiczą rafę w rejonie Komodo.

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS urządzamy na bogato. W cenie normalnego safari oferujemy Państwu aż sześć i pół pełnych dni nurkowych (!) oraz dodatkowo trekking na Rinca Island, na spotkanie z => waranami olbrzymimi, największymi jaszczurkami żyjącymi obecnie na Ziemi, bez wpływu na harmonogram nurkowy safari (zwykle trekking  z waranami na wyspach Komodo, czy Rinca konsumuje dwa nurkowania z harmongramu).

 

Niesamowicie żywa i nie zadeptana jeszcze koralowa rafa na Banta Island. Dużą raję spotkaliśmy tam aż na 65 m (niektórzy z nas nurkują na safari technicznie, a nasza łódź daje pełne wsparcie ku temu), zwróćcie również uwagę na niesamowity okaz oceanicznej manty w chyba najrzadziej spotykanej formie kolorystycznej.

 

PLAN SAFARI NURKOWEGO KOMODO – BANTA ISLAND 2018:

 

Balijskie suknie wyróżnia bogactwo szczegółów - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali - Komodo

Balijskie suknie wyróżnia bogactwo szczegółów – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali – Komodo

15/09 – Wylot z Polski przez => Dubaj do Dżakarty na Jawie. Wygodny przeloty oferują linie Emirates, czy Quatar Airways, a jeśli uda nam się trafić w promocję linii lotniczych możemy liczyć na ceny przelotów poniżej 3 tys. PLN.

16/09 – Lądowanie w Dżakarcie, gdzie zostajemy na noc. Transfer do hotelu i wieczorny spacer po mieście. Pierwsze spotkanie z mocno egzotycznym klimatem Azji Południowo-Wschodniej.

17/09 – Poranny rajd na lotnisko i przelot bezpośrednio do Labuan Bajo na wyspie Flores. Transfer do portu, zaorkętowanie i wypłynięcie w rejon Komodo. Safari rozpoczniemy jednym, lub dwoma nurkowaniami rozbiegowymi w rejonie wyspy Sabayor (warto zobaczyć rafę jeszcze za dnia, w nocy wychodzi tutaj natomiast kilka gatunków muren).

Bali, Indonezja

Bali i świątynia Pura Taman Ayun w Mengwi – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS – INDONEZJA 2011

18/09 – Safari dzień drugi: nurkowanie w centralnej części archipelagu Komodo: słynne Batu Bolong z olbrzymimi żółwiami szylkretowymi, Tatawa Kecil i Golden Passage. Po nurkach schodzimy na ląd i popołudniowo-wieczorny piknik na plaży Gili Lawah Darat. Jeśli ktoś się uprze na nocne jest tu również możliwe…

19/09 – Safari dzień trzeci: płyniemy na tajemniczą i prawie nikomu nieznaną Banta Island, wyspę nieosiągalną dla większości łodzi operujących z Labuan Bajo. Tam nurkowanie na Rollercoaster (x2), trzecie nurkowanie na Star Wars,  czwarte na K2. W sumie aż cztery nurkowania na najmniej znanych i najbardziej dziewiczych rafach koralowych rejonu Komodo. Nazwy mówią same za siebie…

20/09 – Safari dzień czwarty: nurkowanie w centralnej części archipelagu Komodo – słynne Castle Rock, Crystal Rock i Cauldron (zwany też Shotgun z racji na wartki prąd), popołudniowy trekking na Gili Lawah Darat (możliwość wejścia na szczyt i podziwiania przepięknej panoramy archipelagu Komodo). Nocne nurkowanie na Gili Lawah Darat.

21/09 – Safari dzień piąty: przepływamy na południe archipelagu Komodo, by zanurkować w Oceanie Indyjskim. Południe Komodo to przede wszystkim nurkowanie na osławionym Manta Alley, gdzie pojawiają się manty oceaniczne i rafowe. Dość powszechnie spotykana jest tu rzadka, całkowicie czarna odmiana melaniczna mant oraz „mityczne” bumpheady. W zależności od warunków pogodowych (możliwe wysokie oceaniczne fale i zimny prąd 21˚C) drugie nurkowanie na Torpedo Point, trzecie nurkowanie na Cannibal Rock. Czwarte, nurkowanie nocne na Torpedo Rock.

22/09 – Safari dzień szósty: nurkowanie w wodach Oceanu Indyjskiego na południu Komodo: Cannibal Rock, Pilarsteen, 3 Sisters, następnie trekking na wyspę Padar (konieczny repellent!!!).

23/09 – Safari dzień siódmy: wracamy na Pacyfik i ponowne nurkowanie na słynnych rafach koralowych centralnego Komodo: Batu Bolong (szansa m.in. na nurkowanie z rekinem bambusowym i wobbegongiem), drugie nurkowanie na Tatawa Besar. Pożegnalne barbecue na plaży.

24/09 – Safari dzień ósmy: trekking na wyspę Rinca – spotkanie z => waranami olbrzymimi, czyli Smokami z Komodo. Następnie powrót do Labuan Bajo i wyokrętowanie. Dla tych, którzy muszą bezpośrednio po safari wracać do Kraju, w zależności od połączeń lotniczych przelot na Bali lub Jawę, a następnie wylot do Europy. Dla chętnych na coś więcej transfer do resortu położonego na przepięknej plaży Waecic i rozpoczęcie drugiej części wyprawy.

25/09 – Dla chętnych, po śniadaniu całodzienny rajd po interiorze wyspy Flores, w tym trekking do magicznego wodospadu  Cunca Wulang, który swym układem wysokich ścian i ukrytej komory, przypomina najpiękniejsze filmowe scenerie. Po drodze miniemy założoną przez polskich misjonarzy wioskę o dziwnie znajomo brzmiącej nazwie Varsave 😉 Wycieczka jest wyśmienitą okazją do bliższego spotkania z dziką przyrodą Azji Południowo-Wschodniej w australijskiej strefie przyrodniczej. Wrzesień to sezon zbioru orzechów makadamii, orzechy kokosowe dostępne są tutaj przez cały czas 🙂 W drodze powrotnej do Labuan Bajo mamy szansę na malowniczy zachód Słońca z panoramą na archipelag Komodo. Powracający do Polski wylądują już w tym czasie w Warszawie.

26/09 – Po śniadaniu spokojne pakowanie, ostatni rzut oka na Morze Flores i transfer na lotnisko – lecimy na Bali! Tam transfer w okolice Jimbaran, do resortu położonego w pobliżu najsłynniejszych surferskich plaż, po zachodniej stronie wyspy. Dzięki położeniu geograficznemu mamy więc znowu szanse na malownicze zachody Słońca 🙂 Dla chętnych, na pierwszy z nich możemy wybrać się do hinduistycznej świątyni Uluwatu (trzeba uważać na małpy!), gdzie prócz pejzaży oceanu i świątyni położonej na wysokim skalnym klifie, będziemy mogli podziwiać miejscowy teatr tańca i ognia kecak, opowiadający historie z hinduskiego poematu Ramayana.

27/09 – To wreszcie czas na wypoczynek pasywny na Bali, plażowanie, surfing – co kto lubi 😉 Jeżeli jednak ktoś uprze się na zwiedzanie, możemy wybrać się do świątyń => Pura Tirta Empul i tajemniczych grobowców => Gunung Kawi, a zachód Słońca tym razem spędzić przy kolejnych świątyniach morskich: => Pura Tanah Lot i => Pura Batu Bolong. Oczywiście nic na siłę 😉

28/09 – Drugi dzień pasywnego odpoczynku na => Bali. Na dzień dzisiejszy trudno przewiedzieć jak będzie wyglądała sytuacja z aktywnym i znajdującym się obecnie w stanie nieśmiałej erupcji wulkanem Gunung Agung, jednakże jeśli będzie warto zamiast plażingu można będzie wybrać się w jego pobliże, odwiedzając przy okazji Ubud, czy któreś z położonych bliżej wulkanu świątyń, jak świątynny kompleks nazywany również świątynią-matką Besakih.

29/09 – Po śniadaniu spokojne pakowanie, trasfer na lotnisko i wylot do Dżakarty. Tam powinniśmy mieć czas na popołudniowo-wieczorne zwiedzanie miasta, co daje szanse na odwiedzenie Sunda Kelapa – największego na Ziemi portu łodzi drewnianych, które wciąż obsługują utarte od tysiącleci szlaki handlowe Archipelagu Malajskiego. Możemy również zobaczyć przyportowe slumsy, a kolację zjeść w klimatycznej kolonialnej restauracji „Batavia”, położonej na rynku w starej części miasta, dzielnicy również zwanej Batavią (to holenderska nazwa Dżakarty z okresu kolonialnego). Po kolacji powrót na lotnisko.

30/09 – Niewiele po północy wylot z Dżakarty przez => Dubaj do Polski. Około południa jeszcze tego samego dnia lądowanie w Kraju 🙂

Komodo, Indonezja - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA - BALI - KOMODO 2018

Komodo, Indonezja – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA – BALI – KOMODO 2018

 

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Komodo na Morzu Flores, to jedna z magicznych wysp znajdujących się w wulkanicznym archipelagu Nusa Tenggara – Małych Wysp Sundajskich. Archipelag Nusa Tenggara leży na granicy dwóch potężnych oceanów: Indyjskiego i Pacyfiku, rozgraniczając wody o różnicy poziomów sięgającej czasem nawet do kilku metrów. Różnica w poziomie, znajdujących się w ciągłym ruchu mas wód oceanicznych, wywołuje bardzo silne prądy, przepływające pomiędzy wyspami. To właśnie oraz fakt, że Morze Bali i Morze Flores należą do Koralowego Trójkąta – magicznego obszaru o największej dywersyfikacji życia na Ziemi sprawia, że nurkowanie w tym rejonie należy do największych nurkowych rarytasów, a tutejsze nurkowiska do niekwestionowanej światowej czołówki. Zapraszamy Państwa na ósmą wyprawę nurkową ALPHA-DIVERS do Indonezji i dwudziestą pierwszą do Azji Południowo-Wschodniej. Na Komodo, Bali, Rincę i Nusa Penida.

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Waran z Komodo na bardzo krótkim dystansie – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2014

Komodo słynie na całym świecie z waranów, słynnych smoków z Komodo (Varanus komodoensis). To obecnie największe jaszczury żyjące jeszcze na Ziemi. Przez kilkadziesiąt lat uważano, że najpotężniejszą bronią waranów są zabójcze bakterie żyjące w ich ślinie, jednak zaledwie parę lat temu, w 2009 roku odkryto w ich szczękach niewielkie torebki jadowe, zawierające kombinację toksyn. Dorastające do trzech i pół metra warany, to endemiczny gatunek, zamieszkujący kilka największych wysp, jak Komodo, Rinca, Flores, Padar i Gili Motang oraz wiele mniejszych w tym rejonie. Park Narodowy Komodo obejmuje tylko kilka z nich, a warany przepływając pomiędzy wyspami, padają często ofiarą kłusowników. W ramach wyprawy ALPHA-DIVERS KOMODO 2018, będziemy mieć niewątpliwą przyjemność spotkać się z waranami na wyspach Komodo lub Rinca. Postaramy się, jak zawsze spotkać warany w stanie dzikim, w ich naturalnym środowisku. Więcej informacji o waranach znaleźć można na stronie: http://alpha-divers.pl/nurkowanie/waran-komodo-varanus-komodoensis-dragon/

Wymierający żółw szylkretowy (Eretmochelys imbricata) na Batu Bolong - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Wymierający żółw szylkretowy (Eretmochelys imbricata) na Batu Bolong – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Dumne sformułowanie Koralowy Trójkąt również nie wzięło się znikąd. W rejonie Komodo napotkamy imponujący wachlarz przedstawicieli podmorskiej fauny, od skali makro jak barwne ślimaki nagoskrzelne, wszędobylskie krewetki i kraby żyjące jako symbionty ukwiałów i ślimaków, poprzez setki gatunków mniejszych i większych ryb koralowych, strzępieli, graników, pokolców, nadymek, rogatnic, aż po strzegące różnorodności i dobrej kondycji raf koralowych rekiny oraz gigantyczne manty, z rzadka spotykanymi odmianami: czarną melaniczną i białą albiniczną włącznie. Na Komodo spotykamy zarówno manty rafowe, jak i olbrzymie oceaniczne. Nurkowiska takie jak Crystal Rock i Castle Rock, Batu Bolong, Makasar Reef, Manta Alley, Golden Passage i Cauldron należą pod tym względem do absolutnej światowej czołówki miejsc nurkowych na Ziemi 🙂

Bliskie spoktanie z mantą (Manta birostris) w Aleji Mant - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Bliskie spoktanie z mantą (Manta birostris) w Aleji Mant – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Nurkowanie na Komodo, ze względu na silne prądy, nie należy do najłatwiejszych, jednak zgodnie z zasadą: „gdzie jest prąd tam jest ryba” – zalicza się je bezdyskusyjnie do najwspanialszych. Zaliczenie przejścia przez miejsca takie, jak Cauldron, czy Golden Passage porównać można do zdobycia rycerskich ostróg w nurkowaniu w prądzie. Oczywiście zawsze planujemy nurkowanie dostosowując poziom trudności do chęci i doświadczenia grupy. Po akwenie Morza Flores poruszać się będziemy wygodnym liveaboardem wyposażonym w windę nurkową i własną komorę dekompresyjną, poza tym darmowy nitrox, a dla chętnych nawet i trimix. Nurkowanie prowadzone będzie przez polskiego instruktora ALPHA-DIVERS z doświadczeniem w nurkowaniu w prądach Indonezji, w rejonach Jawy, Sumatry, Gili, Lomboku, Bali, Menjangan, Sumbawy, Moyo i Komodo oraz ze wsparciem lokalnych przewodników. Na pokładzie łodzi będziemy będziemy przede wszystkim wypoczywać, cieszyć się rejsem i smaczną azjatycką kuchnią.

Żarłacz białopłetwy rafowy (Trianodon obesus) na Batu Bolong - wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Żarłacz białopłetwy rafowy (Trianodon obesus) na Batu Bolong – wyprawa nurkowa INDONEZJA 2014

Kursy nurkowania – w trakcie safari nurkowego na Komodo możliwe będą do zrealizowania kursy nurkowania na specjalizacje PADI Drift Diver, => PADI Deep Diver, => PADI Nitrox Diver i => PADI Peak Performance Buoyancy, oraz AWARE Shark Conservation Diver, AWARE Coral Reef Protection i Project AWARE. Dla nurków ze stopniami AOWD i Rescue Diver Komodo to dobre miejsce do uzyskania zaszczytnego stopnia => PADI Master Scuba Diver. Zdecydowanie minimalnym wymaganiem do wzięcia udziału w Wyprawie z nurkowaniem na Komodo jest stopień => AOWD, chętnych na nurkowanie z niższymi stopniami zapraszamy zatem na wcześniejsze => wyjazdy nurkowe ALPHA-DIVERS, celem nabrania nurkowego doświadczenia 😉

 

Upacara na Bali - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali - Komodo

Upacara na Bali – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2011: Bali – Komodo

Indonezja to kraj liczący ponad 17,5 tys. wysp, leżących w Archipelagu Malajskim. Jest to największy archipelag Ziemi, rozciągający się pomiędzy kontynentami Azji i Australii. Archipelag Malajski, który powstał w wyniku rozpadu superkontynentu Gondwana, rozdziela dzisiaj dwa oceany: Ocean Indyjski i Pacyfik. Dzieli się on również na wiele mniejszych archipelagów jak: => Filipiny, Wielkie Wyspy Sundajskie (m.in. Borneo, Sumatra, Celebes i Jawa), Małe Wyspy Sundajskie (m.in. Timor, Flores, Bali), czy też Archipelag Moluki. Panuje tu ciepły wilgotny klimat równikowy.

Większość indonezyjskich wysp wciąż wykazuje znaczną aktywność wulkaniczną, zaś erupcje tutejszych wulkanów jak Rinjani, czy Krakatau niejednokrotnie wpływały na klimat Ziemi i losy milionów ludzi. Stolicą Indonezji jest Dżakarta, położona na wyspie Jawa. Islam jest religią dominującą, choć urzędowo legalnych jest aż sześć religii. W Indonezji zachowały się niewielkie enklawy hinduistów, czy chrześcijan, a na mniej ucywilizowanych wyspach panują adat – lokalne kulty animistyczne. Obowiązującą walutą są rupie indonezyjskie (IDR). W czasach kolonialnych, aż do II-giej Wojny Światowej, Indonezja była pod panowaniem Holandii, a dawne tereny holenderskich kolonii w tej części świata wyznaczają dzisiejsze granice tego wielokulturowego państwa. W Indonezji obowiązuje ruch lewostronny, co zostało tu przeniesione z Japonii.

 

Nurkowanie na Batu Bolong z olbrzymimi przedstawicielami wymierającego gatunku żółwi szylkretowych. Żółwie szylkretowe w rejonie raf koralowych Komodo są tak ogromne, że początkowo omyłkowo wzięliśmy je za znacznie częściej spotykane i zwykle większe od nich żółwie zielone 😉

 

Trekking po Parku Narodowym Komodo, nieco poza szlakami przeznaczonymi dla turystów, co pozwoliło na liczne i bliskie spotkania z dzikimi smokami z Komodo na wolności 🙂 To naprawdę całkiem inna klasa wrażeń niż fotografowanie się z oswojonymi waranami zalegającymi żałośnie okolice kuchni budynków straży Parku i taką właśnie opcję za każdym razem staramy się realizować 😉

Wszystkie zdjęcia i filmy na stronie pochodzą z wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS: INDONEZJA 2011: BALI i KOMODO, INDONEZJA 2014: JAWA – FLORES – KOMODO, INDONEZJA 2015: JAWA – BALI – KOMODO, INDONEZJA 2015: JAWA – KRAKATAU – LOMBOK, INDONEZJA 2016: JAWA – BALI – SUMBAWA – MOYO – KOMODO – LOMBOK, INDONEZJA 2016: JAWA – BALI – GILI i LOMBOK i INDONEZJA 2017: JAWA – BALI – SUMBAWA – BANTA – KOMODO

 

KOSZTY WYPRAWY:

 • samo safari: 2350 USD + przelot na trasie Warszawa – Dżakarta – Warszawa
 • Flores i Bali: 390 USD

 

CENA ZAWIERA:

 • 8 dni i 7 noclegów (!) z pełnym wyżywieniem na łodzi
 • pakiet 21-22 nurkowań
 • wszystkie transfery wewnętrzne z lotnisk i na lotniska oraz z Jawy na Flores i z powrotem
 • pakiet nurkowy, balast, butle, opieka przewodnika
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania ALPHA-DIVERS i instruktora ratownictwa nurkowego DAN (Divers Alert Network)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • opłaty za wstęp do Parku Narodowego Komodo – ok. 150 USD/osoba
 • posiłków i napojów niewymienionych w programie (suto zastawiony barek na łodzi)
 • 50 USD napiwku dla załogi łodzi
 • wypożyczenia jakiejkolwiek części ekwipunku nurkowego
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN, które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN) i ubezpieczenia podróżnego (KL/NNW)

Safari nurkowe ALPHA-DIVERS INDONEZJA 2018: KOMODO – BANTA ISLAND można połączyć z wypoczynkiem na wyspach Flores i/lub Bali. To okazja do spotkania z lokalnymi kulturami i egzotyczną przyrodą strefy południowo-wschodnio-azjatyckiej (Bali) lub australijsko-oceanicznej (Flores).

 

FLORES i BALI (moduł dodatkowy):

 • koszt 390 USD obejmuje:
 • 3 noclegi ze śniadaniami na Bali, w okolicy Jimbaran
 • 2 noclegi ze śniadaniami na Flores, w okolicy Labuan Bajo
 • przelot z Labuan Bajo do Denpasar
 • trasfery z lotnisk i na lotniska
 • nie obejmuje kosztów wycieczek opcjonalnych do Cunca Wulang na Flores, świątyń na Bali, czy Sunda Kelapa i Batavii w Dżakarcie – te mają mieć charakter składkowy i uzależnione będą od kosztów transportu targowanego każdorazowo na miejscu i dzielonego na uczestników wycieczki z pominięciem organizatora-przewodnika + kosztów biletów wstępu (w Cunca Wulang zależne od ilości osób w grupie).

 

 

KONTAKT W SPRAWIE WPŁAT I WYPRAWY: indonezja@alpha-divers.pl lub telefon: +48 694 693 983.

UPRZEJMIE PROSIMY PAMIĘTAĆ O WYMAGANEJ DACIE WAŻNOŚCI PASZPORTU DO MINIMUM 2-go KWIETNIA 2019! UBEZPIECZENIA NURKOWE, KL I NNW SĄ OBOWIĄZKOWE

Wszystkim wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego.

Basen 6-te Piętro na szczycie naszego hotelu w Kuta na Bali

Pozdrowienia z Basenu 6-te Piętro na szczycie naszego hotelu w Kuta na Bali

ZAPRASZAMY NA PASJONUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

 

Komodo, Indonezja - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA - FLORES - BALI - KOMODO 2018

Komodo, Indonezja – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS: JAWA – BALI – KOMODO 2018

 

Podziel się informacją na: