Wyprawa nurkowo-turystyczna MEKSYK – BELIZE – 29 III -13 IV 2014

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa YUCATAN 2014 – MEKSYK i BELIZE

29 MARCA – 13 KWIETNIA 2014

Nurkowanie w meksykańskich Cenotach Kawernowej Korony Jukatanu

Nurkowanie w Morzu Karaibskim, na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize

Skarby Majów – zwiedzanie Półwyspu Jukatan

[OGRANICZONA LICZBA MIEJSC]

 

Meksyk, Cenoty, Nurkowanie… trzy słowa wypowiadane jednym tchem jak magiczne zaklęcie. Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na kolejną ekscytującą wyprawę z ALPHA-DIVERS na Półwysep Jukatan, do najpiękniejszych nurkowisk na Ziemi w meksykańskich kawernach i na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej, zwiedzanie ruin Majów ukrytych w meksykańskiej selvie, oraz na wypoczynek w cieniu palm na cudownie białych piaskach Karaibów.

Nurkowanie w Cenotach nie ma sobie równych, my zaś jesteśmy niekwestionowanymi ekspertami od tego kierunku. Podczas gdy programy naszych wypraw wyznaczają nowy standard, poszerzamy je konsekwentnie o kolejne nowości. Tak będzie i tym razem! Po wspaniałościach Angelity, The Pit i Dreamgate czas naNohoch Mystic River – najdłuższą trasę na Jukatanie. Jak zawsze relaks pod palmami Karaibów. ALPHA-DIVERS, a w programie Wyprawy

Program wyjazdu obejmuje aż 14 najpiękniejszych tras w Cenotach, dostępnych dla nurków z uprawnieniami rekreacyjnymi. Pokażemy Państwu słynny THE PIT i mroczną ANGELITĘ, których trudno szukać w innych ofertach, oraz niesamowitą NOHOCH MYSTIC RIVER, którą oferujemy na Polskim rynku jako pierwsi, zaś dla wybrańców losu niesamowity DREAMGATEcenota znana szeroko na całym świecie z filmu BBC Planet Earth – Caves (!)

Harmonogram wyprawy został przemyślany tak, abyśmy pomiędzy nurkowaniami w Cenotach, mogli zasmakować unikalnego klimatu Meksyku i Jukatanu: cudownego czaru karaibskich plaż, przepysznej, meksykańskiej kuchni i niezwykle interesujących pozostałości po tajemniczej cywilizacji Majów. Zawiera trzy weekendy tak, aby nasi Klienci mogli poświęcić na wyjazd jedynie 10 dni roboczych

To kompletna Kawernowa Korona Jukatanu. Najpiękniejsze z pięknych i najwspanialsze ze wspaniałych jaskiń na Ziemi, dostępnych dla nurków bez uprawnień jaskiniowych.

 

PLAN WPRAWY YUCATAN 2014 – MEKSYK i BELIZE:

Nurkowanie w Cenotach:

(Wyjazd w pełnej wersji trwa 16 dni, w tym tylko 10 dni urlopu + trzy weekendy)

29/03 – Powitanie na lotnisku Okęcie, wylot do Meksyku, lądowanie w Cancun, transfer do Tulum i zakwaterowanie.

30/03 – Pierwsze nurkowania w Cenotach. Zaczynamy od słodkowodnego akwarium Aktun Ha, z rybkami, żółwikami i małym krokodylem, oraz Gran Cenote – serca drugiego co do długości systemu podwodnych jaskiń na świecie.

31/03 – Kolejne nurkowania w CenotachDos Ojos – Barbie Line i Batcave – jednych z najsłynniejszych w Meksyku i uwiecznionych w filmie IMAX „Journey Into Amazing Caves”. Po nurkowaniach, dla chętnych, wycieczka do ruin miasta Coba, z najwyższą na północnym Jukatanie piramidą Nohoch Mul.

01/04 – Nurkowanie w CenotachChac-Mool i Kukulkan, wspaniałe podwodne witraże z widokiem na dżunglę i pierwsze spotkanie z halokliną. Po nurkowaniu, dla chętnych, wycieczka nad słodkowodną lagunę Ka’am Luun i wieczór na pomoście.

02/04 – Nurkowanie w CenotachChikin Ha i Tajma Ha, wspaniałe efekty, bedące wynikiem załamania światła na haloklinie, oraz wynurzenie w suchych komnatach z widokiem na dżunglę i pełnych zwisających korzeni. Po nurkowaniach, dla chętnych, wycieczka do mało znanych ruin Chunyaxche, ukrytych w meksykańskiej dżungli – selvie.

03/04 – Nurkowanie w CenotachAngelita i CalaveraAngelita to jedna z najbardziej emocjonujących Cenot, ze względu na mroczny nastrój kawerny przypominającej planetę Dagobah z filmu Gwiezdne Wojny. Ekskluzywnego nurkowania w Cenote Angelita nie zalogujecie Państwo z pierwszym z brzegu centrum nurkowym (!) Calavera, nie bez powodu zwana jest również Świątynią Zguby, pełno tu doskonale zachowanych skamielin.

04/04 – Dzień odpoczynku po nurkowaniach, czas na spacery, zakupy i odpoczynek na wspaniałej karaibskiej plaży w Tulum, zdecydowanie najpiękniejszej na Riviera Maya. Dla chętnych całodniowa wycieczka do najsłynniejszych ruin Majów na północy Jukatanu: Chichen-Itza / Uuc Abnal i Ek-Balam, oraz do wspaniałej cenoty Ik-Kil. Możliwe są również dodatkowe nurkowania w Cenotach.

05/04 – Dla chętnych i wytrwałych pora na opcjonalne nurkowanie w CenotachThe Pit (wymagane co najmniej AOWD i Deep Diver) i Pet CemeteryNohoch Mystic River Line w Cenote Pet Cemetery, to najrzadziej odwiedzana ze względu na trudną dostępność, licząca sobie ponad 700 metrów, najdłuższa trasa kawernowa na całym Jukatanie (!) Dla pozostałych kolejny dzień plażowania w Tulum, bądź wycieczka na plażę w Akumal, gdzie gniazdują morskie żółwie.

06/04 – Ostatni dzień wypoczynku na Jukatanie. Dla najbardziej wytrwałych nurków kawernowych, opcjonalne dwa nurkowania w Cenote Dreamgate, obydwiema dostępnymi nurkom kawernowym trasami. Cenote Dreamgate to NAJWSPANIALSZY KLEJNOT w KAWERNOWEJ KORONIE JUKATANU (!) Jest rzadko odwiedzana ze względu na niesamowitą kruchość delikatnych krasowych formacji, dlatego zabiera się tam wyłącznie osoby z doskonałą pływalnością i obyciem w Cenotach (wymagane: Peak Performace Buoyancy i Cavern Diver – specjalizacja włączona cenę i ofertę wyjazdu).

Nurkowanie w Belize, na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej:

07/04 – Wykwaterowanie z Tulum i transfer do Belize, skąd awionetka zabierze nas na wyspę Ambergris Caye, do karaibskiego miasteczka San Pedro, słynnego z piosenki „La Isla Bonita”. To pełna emocji i klimatu podróż, która będzie dla Państwa przygodą samą w sobie. Zakwaterowanie w hotelu na plaży, w pokojach z widokiem na Morze Karaibskie.

08/04 – Nurkowanie na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize, bliskie spotkanie z rekinami wąsatymi (Nurse shark).

09/04 – Nurkowanie na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize. Możliwe orlenie, rekiny wąsate, a nawet delfiny…

10/04 – Dla chętnych całodzienna wyprawa na słynny Wielki Blue Hole, gigantyczną kawernę z oberwanym sklepieniem, odkrytą przez Jacquesa Custeau, nurkowanie do korony potężnych stalaktytów na głębokości 40 m, a następnie dwa nurkowania na rafie Half Moon Caye i posiłek na wyspie-rezerwacie ptaków. Zamiast nurkowania na Great Blue Hole, możliwa jest całodzienna wyprawa przez rojące się od ptactwa, krokodyli, manatów rozlewiska rzek Rio Belize i Rio Nuevo do nieamowitych majańskich ruin Lammanai. Alternatywnie możliwe dodatkowe nurkowanie na lokalnej Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej.

11/04 – Wykwaterowanie i przelot awionetką z San Pedro na kontynent, powrót do Meksyku, transfer do Cancun i zakwaterowanie, pożegnalny wieczór.

12/04 – Dla chętnych spacer po Cancun i zakupy, następnie wylot do Polski.

13/04 – Lądowanie w Kraju, planowanie pierwszego spotkania weteranów Wyprawy i pożegnanie na lotnisku.

Dla dobra i wygody naszych Klientów, oraz komfortu nurkowań w jaskiniach liczba miejsc na wyprawie ograniczona jest do 12-tu nurkujących osób.

 

CENA WYPRAWY:

 • 2750 USD + 4200 PLN z przelotem (cena first minute 2450 USD + 3900 PLN tylko do 15-go października)
 • Osoba nienurkująca 1990 USD + 4200 PLN
 • Dopłata za samodzielny pokój: 700 USD

Ceny mogą ulegać zmianom, w miarę wzrostu kosztów przelotu.

 

CENA ZAWIERA:

 • Gratisowy kurs nurkowania kawernowego w ramach specjalizacji PADI Cavern Diver
 • przelot na trasie Warszawa – Cancun – Warszawa
 • przelot wewnętrzny na trasie  Corozal – San Pedro – Corozal
 • transfery wewnętrzne Cancun – Tulum, Tulum – Corozal i Corozal – Cancun
 • pakiet 10-ciu nurkowań w Cenotach Kawernowej Korony Jukatanu w Meksyku
 • pakiet 4-ech nurkowań na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize
 • transfery i opłaty wejściowe do Cenot
 • butle, balast, powietrze…
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania i przewodnika jaskiniowego ALPHA-DIVERS
 • 9 noclegów ze śniadaniami w Tulum na Riviera Maya (Meksyk)
 • 4 noclegi ze śniadaniami w San Pedro na Ambergris Caye (Belize)
 • 1 nocleg w Cancun na Riviera Maya (Meksyk)
 • opiekę zaawansowanego ratownika DAN (Divers Alert Network)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • posiłków i napojów poza śniadaniami w Tulum i San Pedro
 • opłaty certyfikacyjnej PADI Cavern Diver (150 PLN)
 • opcjonalnych nurkowań w Cenote Dreamgate (150 USD), The Pit oraz Pet Cemetery Nohoch Mystic River (150) USD
 • opłaty wyjazdowej z Meksyku – 300 MXN
 • opłaty wyjazdowej z Belize  – 38 BZD
 • wypożyczenia ekwipunku nurkowego, prócz balastu i butli (możliwość przetestowania jacketów TUSA i latarek Ammonite Systems LED One)
 • ubezpieczeń KL i NNW, oraz obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (jeżeli nie posiadacie Państwo jeszcze polisy nurkowo-podróżnej DAN, polecamy ubezpieczenie DAN, które może być równocześnie ubezpieczeniem podróżnym, i które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN)

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

 • Ruiny Majów w Coba (50 USD)
 • Ruiny Majów w Zama-Tulum (20 USD)
 • Ruiny Majów w Muyil-Chunyaxche (25 USD)
 • Ruiny Majów w Kohunlich / Dzibanche / Kinichna / Laguna Bacalar (100 USD)
 • Ruiny Majów w Chichen Itza / Uuc Abnal / Ek Balam + Cenote Ik-Kil (150 USD)
 • Ruiny Majów w Lammanai z rajdem przez rzeczne rezerwaty Rio Belize i Rio Nuevo szybką łodzią motorową (180 USD)
 • Spotkanie z naturą – laguna Ka’an Luum w rezerwacie Sian Ka’an (20 USD)
 • Nurkowanie na Wielkim Blue Hole‘u Jacquesa Custeau i na Half Moon Caye z posiłkiem w rezerwacie – całodzienna wyprawa (300 USD)

 

KONTAKT W SPRAWIE REZERWACJI, WPŁAT I WYPRAWY: info@alpha-divers.pl

Polecana lektura:

 1. „CENOTES – Dive Guide & Log Book” – Gerardo Aizpuru, Eugenio Acevez, Luis Martinez – Undewater Editions 2004
 2. „The CENOTES of the Riviera Maya” – Steve Gerrard 2000
 3. „The MAYAS – 3000 Years of Civilization” – Mercedes de la Garza – Editrice Bonechi / Monclem Ediciones

 

UPRZEJMIE PROSIMY PAMIĘTAĆ O WYMAGANEJ DACIE WAŻNOŚCI PASZPORTU DO MINIMUM 16-go WRZEŚNIA 2014

UBEZPIECZENIE NURKOWE DAN LUB JEGO ODPOWIEDNIK JEST OBOWIĄZKOWE

Wszystkim wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego DAN:

Ekspedycję YUCATAN 2014 – MEKSYK i BELIZE poprowadzi Przemek Trześniowski, nurek jaskiniowy IANTD i NACD, instruktor nurkowania IANTD i PADI, majanista z zamiłowania i przewodnik ALPHA-DIVERS, zaawansowany ratownik nurkowy i instruktor ratownictwa nurkowego DAN.

ZAPRASZAMY NA EKSCYTUJĄCE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz