Wyprawa nurkowo-turystyczna Meksyk – Belize – Gwatemala 2015

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA – YUCATAN 2015

 
27 LUTY – 14 MARCA 2015
 

Nurkowanie w meksykańskich Cenotach Kawernowej Korony Jukatanu

Nurkowanie w Morzu Karaibskim, na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize

Skarby Majów – zwiedzanie Półwyspu Jukatan i dzikich lasów Peten w Gwatemali

[MOCNO OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC]

 

Meksyk, nurkowanie w Cenotach, wyprawa nurkowa do Meksyku, Belize i Gwatemali ALPHA-DIVERS 2015

Meksyk, nurkowanie w Cenotach, wyprawa nurkowa do Meksyku, Belize i Gwatemali ALPHA-DIVERS 2015


 

Tulum-Zama - Riviera Maya

Tulum, wspaniała plaża na Riviera Maya i ruiny Majów w Zama (Miasto Świtu)

Meksyk, Nurkowanie, Cenoty… te trzy słowa wypowiedziane jednym tchem, niczym magiczne zaklęcie, wyczarowują bogaty wachlarz najwspanialszych wrażeń jakie mogą Państwu zaserwować wspólnie Nurkowanie, Wyprawy, Pasja, Podróże i Przygoda. Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na kolejną niesamowitą wyprawę ALPHA-DIVERS do Meksyku, Belize i Gwatemali – zapraszamy na wspaniały Półwysep Jukatan. Zabierzemy Was na emocjonujące nurkowanie w zdecydowanie najpiękniejszych nurkowiskach na Ziemi – słynnych meksykańskich kawernach na Riviera Maya, gdzie woda ma największą na planecie przejrzystość, sięgającą nawet stu metrów. Zabierzemy na nurkowanie na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize – drugiej co do długości rafie koralowej na Ziemi, gdzie znajduje się słynny Blue Hole, który odkrył niegdyś legendarny Jacques-Yves Cousteau. Zabierzemy na zwiedzanie, wraz z archeologiem-majanistą, wspaniałych ruin tajemniczej cywilizacji Majów – zarówno tych dostępnych dla szerszego grona turystów jak i tych mało znanych, ukrytych w meksykańskiej, belizyjskiej i gwatemalskiej dżungli, zwanej tutaj selva. Zabierzemy Państwa również na wspaniały wypoczynek w cieniu wielkich palm, na cudownie białych piaskach karaibskich plaż, a słynna plaża w => Tulum uznawana jest za bezprzecznie najpiękniejszą na całym Riviera Maya. Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie z Przygodą 🙂

Nurkowanie kawernowe - Chac-Mool

Przejrzystość wody w Cenotach sięga nawet 100 metrów, a przez lustro przebija wyraźnie widoczna dżungla

Nurkowanie w Cenotach nie ma sobie równych, my zaś jesteśmy niekwestionowanymi ekspertami w tym właśnie kierunku nurkowych wypraw. Meksykańskie Cenoty to przedsionki do jaskiń, łączących się w najdłuższe obecnie na Ziemi zalane jaskiniowe systemy. Łączna długość rozpoznanych korytarzy dawno przekroczyła już ponad tysiąc kilometrów, zaś dwa spośród najdłuższych jaskinowych systemów mają już dobrze ponad 240 km. Nurkowanie jaskiniowe wymaga naprawdę dobrego sprzętu i jeszcze lepszego przeszkolenia – to dla wielu nurków marzenie i kwintesencja nurkowych umiejętności. I nie bez racji… Na szczęście jukatańskie Cenoty dostępne są również dla nurków rekreacyjnych, w niewielkich grupach pod opieką nurków jaskiniowych i w swoich początkowych, przez co dobrze oświetlonych, a więc i najpiękniejszych odcinkach. W takiej grupie nurkowej może być co najwyżej czterech nurków rekreacyjnych, znajdujących się przez cały czas pod baczną opieką przewodnika, a zarazem doświadczonego nurka jaskiniowego w pełnym ekwipunku. Dzięki temu aby zanurkować w Cenotach wystarczy podstawowy kurs nurkowania OWD – nad pływalnością w takim wypadku pracujemy wspólnie już od pierwszych nurkowań. Kilkanaście najpiękniejszych tras dostępnych dla nurków rekreacyjnych, składa się na słynną Kawernową Koronę Jukatanu i zabiorą Was tam najlepsi jaskiniowi przewodnicy na Riviera Maya. Bo tylko tacy pracują dla ALPHA-DIVERS 🙂

Muyil-Chunyaxche - El Castillo

Nieco mniej znane ruiny Majów ukryte w selvie… 😉

Wyprawa nurkowa Meksyk – Belize 2015 oparta jest na starannie dopracowanym, dobrze sprawdzonym i konsekwentnie przez lata rozbudowywanym programie. W Cenotach nurkujemy od roku 2008, a wyprawy ALPHA-DIVERS na Półwysep Jukatan, prowadzą zaawansowani nurkowie jaskiniowi. Pełny program naszego wyjazdu obejmuje aż 14 najpiękniejszych tras nurkowych w Cenotach, dostępnych dla nurków z uprawnieniami rekreacyjnymi. Pokażemy Państwu słynną CENOTE THE PIT, mroczną CENOTE ANGELITA, oraz niesamowitą NOHOCH MYSTIC RIVER, którą oferowaliśmy na Polskim rynku jako pierwsi, zaś dla prawdziwych wybrańców losu niesamowita CENOTE DREAMGATE, cenota znana szeroko na całym świecie ze wspaniałego filmu BBC Planet Earth – Caves (!) Żadne z nurkowań się nie powtarza. Harmonogram wyprawy został przemyślany tak, abyśmy pomiędzy nurkowaniem w Cenotach, mogli zasmakować unikalnego klimatu Meksyku, Riviera Maya i Półwyspu Jukatan: cudownego czaru karaibskich plaż, przepysznej meksykańskiej kuchni i niezwykle interesujących pozostałości tajemniczej cywilizacji Majów. Po nurkowaniu w Cenotach na Riviera Maya, wyruszymy na południe aby zaznać w pełni karaibskiego chill-outu na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize, gdzie czeka nas nurkowanie i wypoczynek w słynnym San Pedro. Na sam zaś koniec wyruszymy na rajd po najsłynniejszych ruinach Majów Tikal, w dzikiej Gwatemali.  Program zawiera trzy weekendy tak, byście mogli Państo poświęcić na wyjazd jedynie 10 dni swojego cennego urlopu.

Kaan Luum lagoon

Jedna z tajemniczych lagun ukrytych w granicach rezerwatu Sian Ka’an, doskonałe miejsce na spędzenie wieczoru 😉

Riviera Maya na Półwyspie Jukatan to niesamowite miejsce, którego czar sprawia, że wszyscy szybko czujemy się tu jak w domu. Na wyprawach ALPHA-DIVERS korzystamy z od lat sprawdzonej bazy hotelowej, a wszędzie tu, jak i w Belize i Gwatemali witają nas Przyjaciele. Serce meksykańskiej części naszej wyprawy zlokalizowane jest w Tulum – wspaniałym miasteczku, położonym w centrum wszystkich tras kawernowych, co znakomiecie upraszcza nam logistykę nurkowań i nie ma nic wspólnego z krzykliwą atmosferą pozbawionych smaku betonowych kurortów jak Cancun, czy Playa del Carmen. Znamy tu dobrze najsmaczniejsze i najlepsze lokalne restauracje. Nie bez znaczenia jest również bliskie sąsiedztwo aż czterech kompleksów ruin Majów i gigantycznego rezerwatu biosfery Sian Ka’an. W Belize kwaterować będziemy na wyspie Ambergris Caye, w klimatycznym hoteliku, położonym na plaży i z bazą nurkową zbudowaną na pomoście wychodzącym w kierunku barierowej rafy. Również i tutaj można zgubić serce 😉 Wreszcie dzika Gwatemala i departament Peten, w którym najlepszym środkiem lokomocji wciąż pozostaje koń, a nieodłącznym atrybutem przechodnia jest maczeta i strzelba 😉 Tu zatrzymamy się w hoteliku z basenem, położonym w samym środku selvy – gwatemalskiej dżungli, gdzie prąd dostarczany jest tylko przez kilka godzin na dobę, dzikie zwierzęta przechadzają się pomiędzy bungalowami, a ze snu budzą nas odgłosy nigdy nie zasypiającej dżungli.

 

 
 

PLAN WPRAWY YUCATAN 2015 – MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA:

 

Syrenka w Cenote Cristalino - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Syrenka w Cenote Cristalino – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Nurkowanie w Cenotach:

(Wyjazd w pełnej wersji trwa 16 dni, w tym tylko 10 dni urlopu + trzy weekendy)

27/02 – Powitanie na lotnisku Okęcie, wylot do Meksyku, lądowanie w Cancun, transfer do Tulum i zakwaterowanie w przytulnym hotelu z basenem.

28/02 – Pierwsze nurkowanie w Cenotach. Zaczynamy od słodkowodnego akwarium Aktun Ha, z dobrze znanymi akwarystom rybkami, jak gupiki, molinezje i tetry, żółwikami obrazkowymi i małym krokodylem, oraz Gran Cenote – stanowiącej serce Sac Aktun drugiego co do długości systemu podwodnych jaskiń na świecie.

01/03 – Kolejne nurkowanie w Cenotach: Dos Ojos – Barbie Line i Batcave – jedne z najsłynniejszych, dzięki filmowi IMAX „Journey Into Amazing Caves”.

Coba i widok z Nochoch Mul - najwyższej piramidy Jukatanu - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Coba i widok z Nochoch Mul – najwyższej piramidy Jukatanu – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Po nurkowaniach, dla chętnych, wycieczka do ruin miasta Majów w Coba i najwyższej na północnym Jukatanie piramidy Nohoch Mul.

02/03 – Nurkowanie w Cenotach: Chac-Mool i Kukulkan, piękne podwodne witraże z widokiem na selvę, pierwsze spotkanie z halokliną – granicą wód o różnej gęstości, a w tym wypadku wody słodkiej i słonej.

Po nurkowaniu, dla chętnych, wycieczka nad malowniczą słodkowodną lagunę Ka’am Luun w rezerwacie Biosfery Sian Ka’an i popołudnie na pomoście.

03/03 – Nurkowanie w Cenotach: Chikin Ha i Tajma Ha, wspaniałe efekty świetlne, bedące wynikiem załamania światła przy przejściu przez haloklinę, oraz wynurzanie w suchych komnatach z widokiem na dżunglę, pełnych zwisających korzeni. Tylko patrzeć pirackiego skarbu ukrytego gdzieś tutaj 😉 Po nurkowaniach, dla chętnych, wycieczka do mało znanych ruin Chunyaxche, ukrytych w meksykańskiej dżungli – selvie.

04/03 – Nurkowanie w Cenotach: Angelita i Calavera. Angelita to Cenota, która pozostawia wiele wspomnień, ze względu na mroczny charakter miejsca przypominającego planetę Dagobah z filmu Gwiezdne Wojny.

Zjawiska krasowe w Cenote Dreamgate - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Zjawiska krasowe w Cenote Dreamgate – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Ekskluzywne nurkowanie w Cenote Angelita to nie jest coś co możecie zalogować Państwo z pierwszym z brzegu centrum nurkowym (!) Calavera, nie bez powodu zwana jest również Temple of Doom – Świątynią Zguby, na ścianach pełno doskonale zachowanych skamielin, zaś wytrawione przez słoną wodę wapienne skały, zalegające na dnie, przypominają gigantyczne gnaty przedpotopowych stworów.

05/03 – Dzień odpoczynku od nurkowania, czas na spacery, zakupy i odpoczynek na pięknej karaibskiej plaży w Tulum, zdecydowanie najwspanialszej na Riviera Maya. Dla chętnych całodniowa wycieczka do najsłynniejszych ruin Majów na północy Jukatanu: Chichen-Itza / Uuc Abnal i Ek-Balam, oraz wspaniałej cenoty Ik-Kil – gdzie odbywają się zawody w skokach Red Bulla. Możliwe są również dodatkowe nurkowania w Cenotach.

06/03 – Dla chętnych i wytrwałych pora na opcjonalne nurkowanie w Cenotach: The Pit (wymagane co najmniej AOWD i Deep Diver), oraz Pet Cemetery. Nohoch Mystic River Line w Cenote Pet Cemetery, to najrzadziej odwiedzana ze względu na trudnniejszą dostępność, a licząca sobie ponad 700 metrów, najdłuższa trasa kawernowa na całym Jukatanie (!) Dla tych, którzy będą mieli już dosyć nurkowania w Cenotach, kolejny dzień plażowania w Tulum, bądź też wycieczka na plażę w Akumal, gdzie gniazdują morskie żółwie zielone.

Tulum to również najpiękniejsza plaża na Riviera Maya - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Tulum to również najpiękniejsza plaża na Riviera Maya – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

07/03 – Ostatni dzień wypoczynku na Jukatanie. Dla najbardziej wytrwałych nurków kawernowych, opcjonalne podwójne nurkowanie w Cenote Dreamgate, obydwiema dostępnymi nurkom kawernowym trasami. Cenote Dreamgate to NAJWSPANIALSZY KLEJNOT w KAWERNOWEJ KORONIE JUKATANU (!) Jest rzadko odwiedzana ze względu na niesamowitą kruchość delikatnych krasowych formacji, jakie tu wyrosły, dlatego wpuszcza się tutaj wyłącznie osoby z doskonałą pływalnością i obyciem w Cenotach (wymagane: Peak Performace Buoyancy i Cavern Diver – specjalizacja włączona cenę i ofertę wyjazdu).
 

Nurkowanie w Belize, na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej:

08/03 – Wykwaterowanie z Tulum i transfer do Belize, skąd mała awionetka zabierze nas na wyspę Ambergris Caye, do karaibskiego miasteczka San Pedro, słynnego z piosenki „La Isla Bonita”. To pełna emocji i klimatu podróż, która będzie dla Państwa przygodą samą w sobie. Opcjonalnie można zakończyć podróż na samym Meksyku i tego dnia odlecieć już do Kraju.

Relaks na Karaibach niegdzie nie smakuje tak bardzo jak w słonecznym Belize - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Relaks na Karaibach niegdzie nie smakuje tak bardzo jak w słonecznym Belize – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

09/03 – Nurkowanie na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize, bliskie spotkanie z rekinami wąsatymi (Nurse shark). (lub lądowanie w Kraju)

10/03 – Dla chętnych całodzienna wyprawa na słynny Wielki Blue Hole – gigantyczny lej krasowy w formie studni z oberwanym sklepieniem, o głębokości 140 m.  Nurkowanie do korony potężnych stalaktytów na głębokości 40 m, a następnie dwa nurkowania na rafie Half Moon Reef i obiad na Half Moon Caye – wyspie-rezerwacie ptaków, gdzie gniazdują m.in. piękne fregaty, którym można przyjrzeć się z bliska dzięki platformom umieszczonym w koronach drzew. Zamiast nurkowania na Great Blue Hole, polecamy całodzienną wyprawę  do nieamowitych ruin Majów w Lammanai, przez rojące się od ptactwa, krokodyli, manatów rozlewiska rzek Rio Belize i Rio Nuevo. Alternatywnie możliwe jest dodatkowe nurkowanie na lokalnej Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej.

11/03 – Wykwaterowanie i przelot awionetką z San Pedro na kontynent, a następnie transfer przez Belize i granicę na Motagua River z Gwatemalą do Parku Narodowego Tikal i zakwaterowaie w bungalowach w gwatemalskiej dżungli – selvie.

Na ulicy w Rio Dulce (dawniej Frontera) w Gwatemali - wyprawa eksploracyjna ALPHA-DIVERS GUATEMALA-HONDURAS 2013

Na ulicy w Rio Dulce (dawniej Frontera) w Gwatemali – wyprawa eksploracyjna ALPHA-DIVERS GUATEMALA-HONDURAS 2013

Popołudniowe i wieczorne wsłuchiwanie się w odgłosy selvy, z drinkami nad hotelowym basenem

12/03 – Dla chętnych nocne wyjście do ruin Tikal i powitanie wschodu Słońca na szczycie najwyższej z piramid zbudowanych przez Majów w ich złotym wieku, dla pozostałych czas wolny z drinkami przy basenie. Następnie zwiedzanie ruin Tikal – Yax Mutul – jednego z najpotężniejszych niegdyś miast, zarówno w Mezoameryce jak i na Ziemi. Kiedy setka autobusów z turystami wyładowuje tabuny gotowe by zaatakować ruiny, my udamy się na śniadanie, a następnie już w długi transfer przez Gwatemalę, Belize i Meksyk do Cancun …nieopodal lotniska 🙁

13/03 – Wylatujemy do Polski, pozostawiając za sobą serca, a uwożąc cenne wspomnienia z najwspanialszej wyprawy nurkowej w najwspanialszy zakątek świata – Mezoamerykę!

14/03 – Lądowanie w Kraju, planowanie pierwszego spotkania weteranów Wyprawy i pożegnanie na lotnisku.

Dla dobra i wygody naszych Klientów, oraz komfortu nurkowania w jaskiniach liczba miejsc na wyprawie ograniczona jest do ośmiu nurkujących osób.
 
 

 


 
 
KOSZTY WYPRAWY:

 • 3200 USD + przelot (ostatnie miejsca na przeloty bardzo wygodnym czarterem po 2570 PLN)
 • 2750 USD + przelot w wersji „Tylko Meksyk”
 • Osoba nienurkująca 2250 USD + przelot
 • Dopłata za samodzielny pokój: 700 USD

 

CENA ZAWIERA:

 • Gratisowy kurs nurkowania kawernowego w ramach specjalizacji PADI Cavern Diver
 • przelot na trasie Warszawa – Cancun – Warszawa
 • przelot wewnętrzny na trasie Corozal – San Pedro – Corozal
 • transfery wewnętrzne Cancun – Tulum, Tulum – Corozal, Belize City – Tikal i Tikal – Cancun
 • pakiet 10-ciu nurkowań w Cenotach Kawernowej Korony Jukatanu w Meksyku
 • pakiet 3-ech nurkowań na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize
 • transfery i opłaty wejściowe do Cenot
 • butle, balast, powietrze…
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania, nurka i przewodnika jaskiniowego ALPHA-DIVERS
 • 9 noclegów ze śniadaniami w Tulum na Riviera Maya (Meksyk)
 • 2 noclegi ze śniadaniami w San Pedro na Ambergris Caye (Belize)
 • 2 noclegi ze śniadaniami w Tikal (Gwatemala)
 • 1 nocleg w Cancun na Riviera Maya (Meksyk)
 • opiekę zaawansowanego ratownika DAN (Divers Alert Network)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • posiłków i napojów poza śniadaniami w Tulum, San Pedro i Tikal
 • opłaty certyfikacyjnej PADI Cavern Diver (160 PLN)
 • opcjonalnych nurkowań w Cenote Dreamgate (150 USD), The Pit oraz Pet Cemetery Nohoch Mystic River (150) USD
 • opłaty wyjazdowej z Meksyku – 300 MXN
 • opłaty wyjazdowej z Belize – 38 BZD
 • wypożyczenia ekwipunku nurkowego, prócz balastu i butli (możliwość przetestowania jacketów TUSA i latarek Ammonite Systems LED One)
 • ubezpieczeń KL i NNW, oraz obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (jeżeli nie posiadacie Państwo jeszcze polisy nurkowo-podróżnej DAN, polecamy ubezpieczenie DAN, które może być równocześnie ubezpieczeniem podróżnym, i które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN)

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:Ruiny Zama w Tulum to najpiękniej położone stanowisko archeologiczne na świecie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Przepiękny zachód Słońca w rezerwacie biosfery Sian Kaan, nad wodami laguny Kaan Luum - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Skok do słynnej Cenote The Pit - brawo dla odważnej - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Morze Karaibskie - Tulum to również najpiękniejsza plaża na Riviera Maya - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Laguna Kaan Luum to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Riviera Maya - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Złowrogie bastard tree nieopodal ruin Majów w Coba, zwane z niewiadomych powodów drzewem miłości ;) - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Laguna Kaan Luum to miejsce, do którego bynajmniej nie tak łatwo trafić ;) - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

 

KONTAKT W SPRAWIE REZERWACJI, WPŁAT I WYPRAWY: info@alpha-divers.pl lub telefon +48 508 002 910

Polecana lektura:

 1. „CENOTES – Dive Guide & Log Book” – Gerardo Aizpuru, Eugenio Acevez, Luis Martinez – Undewater Editions 2004
 2. „The CENOTES of the Riviera Maya” – Steve Gerrard 2000
 3. „The MAYAS – 3000 Years of Civilization” – Mercedes de la Garza – Editrice Bonechi / Monclem Ediciones

 

Wszystkim wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego DAN. Nurkowanie w meksykańskich Cenotach stawia jednak opiekunom grup dodatkowe wymagania. Dlatego wyprawę nurkową do Meksyku, Gwatemali i Belize – YUCATAN 2015 poprowadzi osobiście => Przemek Trześniowski, archeolog-majanista, zaawansowany nurek jaskiniowy, instruktor nurkowania i ratownictwa nurkowego, który w meksykańskich Cenotach nurkuje od 2008 roku, zaś od 2010 prowadzi wyprawy nurkowe i krajoznawcze do Meksyku, Belize, Gwatemali i Hondurasu.

 

UPRZEJMIE PROSIMY PAMIĘTAĆ O WYMAGANEJ DACIE WAŻNOŚCI PASZPORTU DO MINIMUM 14-go WRZEŚNIA 2015

UBEZPIECZENIE NURKOWE DAN LUB JEGO ODPOWIEDNIK JEST OBOWIĄZKOWE

ZAPRASZAMY NA EKSCYTUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS!!! 🙂

 

 

Podziel się informacją na: