Wyprawa nurkowo-krajoznawcza Meksyk 2016

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa MEKSYK 2016

21 LUTY – 03 MARCA 2016

Nurkowanie w meksykańskich Cenotach Kawernowej Korony Jukatanu

Skarby Majów – zwiedzanie Półwyspu Jukatan z archeologiem-majanistą

[POZOSTAŁY TYLKO CZTERY MIEJSCA NA WYPRAWIE – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ]

 

Meksyk, nurkowanie w Cenotach, wyprawa nurkowa do Meksyku ALPHA-DIVERS 2016

Meksyk, nurkowanie w Cenotach, wyprawa nurkowa do Meksyku ALPHA-DIVERS 2016

 

Tulum-Zama - Riviera Maya

Tulum, wspaniała plaża na Riviera Maya i ruiny Majów w Zama (Miasto Świtu)

Meksyk, Nurkowanie, Cenoty… te trzy słowa wypowiedziane jednym tchem, niczym magiczne zaklęcie, wyczarowują bogaty wachlarz najwspanialszych wrażeń jakie mogą Państwu zaserwować wspólnie Nurkowanie, Wyprawy, Pasja, Podróże i Przygoda. Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na kolejną niesamowitą wyprawę ALPHA-DIVERS do Meksyku, na wspaniały Półwysep Jukatan. Zabierzemy Was na emocjonujące nurkowanie w zdecydowanie najpiękniejszych nurkowiskach na Ziemi – słynnych meksykańskich kawernach na Riviera Maya, gdzie woda ma największą na planecie przejrzystość, sięgającą nawet stu metrów. Zabierzemy na zwiedzanie, wraz z archeologiem-majanistą, wspaniałych ruin tajemniczej cywilizacji Majów – zarówno tych dostępnych dla szerszego grona turystów jak i tych znacznie mniej znanych, ukrytych w selvie – meksykańskiej dżungli. Zabierzemy Państwa również na wspaniały wypoczynek w cieniu wielkich palm, na cudownie białych piaskach karaibskich plaż, a słynna plaża w => Tulum uznawana jest za bezprzecznie najpiękniejszą na całym Riviera Maya. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Przygodą 🙂

Nurkowanie kawernowe - Chac-Mool

Przejrzystość wody w Cenotach sięga nawet 100 metrów, a przez lustro przebija wyraźnie widoczna dżungla

Nurkowanie w Cenotach nie ma sobie równych, a my jesteśmy niekwestionowanymi ekspertami w tym kierunku nurkowych i nie tylko nurkowych wypraw. Meksykańskie Cenoty to przedsionki do jaskiń, łączących się w najdłuższe obecnie na Ziemi zalane jaskiniowe systemy. Łączna długość rozpoznanych korytarzy dawno przekroczyła już ponad 1000 kilometrów, zaś dwa spośród najdłuższych jaskinowych systemów mają już dobrze ponad 240 km. Nurkowanie jaskiniowe wymaga naprawdę dobrego sprzętu i jeszcze lepszego wyszkolenia – to dla wielu nurków marzenie i kwintesencja nurkowych umiejętności. I nie bez racji… Na szczęście jukatańskie Cenoty dostępne są również dla nurków rekreacyjnych, w niewielkich grupach pod opieką nurków jaskiniowych i w początkowych, przez co dobrze oświetlonych, a więc i najpiękniejszych odcinkach. W takiej grupie nurkowej może być co najwyżej czterech nurków rekreacyjnych, znajdujących się przez cały czas pod baczną opieką jaskiniowego przewodnika, a zarazem doświadczonego nurka jaskiniowego w pełnym jaskiniowym nurkowym ekwipunku. Dzięki temu aby zanurkować w Cenotach wystarczy podstawowy kurs nurkowania OWD – nad pływalnością w takim wypadku pracujemy wspólnie już od pierwszych nurkowań. Kilkanaście najpiękniejszych tras dostępnych dla nurków rekreacyjnych, składa się na słynną Kawernową Koronę Jukatanu i zabiorą Was tam najlepsi jaskiniowi przewodnicy na Riviera Maya. Bo tylko tacy pracują dla ALPHA-DIVERS 🙂

Muyil-Chunyaxche - El Castillo

Nieco mniej znane ruiny Majów ukryte w selvie… 😉

Wyprawa nurkowa Meksyk 2016 oparta jest na starannie dopracowanym, dobrze sprawdzonym i konsekwentnie przez lata rozbudowywanym programie. W Cenotach nurkujemy od roku 2008, a wyprawy ALPHA-DIVERS na Półwysep Jukatan, prowadzą zaawansowani nurkowie jaskiniowi. Pełny program naszego wyjazdu obejmuje aż 14 najpiękniejszych tras nurkowych w Cenotach, dostępnych dla nurków z uprawnieniami rekreacyjnymi. Pokażemy Państwu słynną CENOTE THE PIT, mroczną CENOTE ANGELITA, oraz niesamowitą CENOTE DREAMGATE, cenotę znaną szeroko na całym świecie ze wspaniałego filmu BBC Planet Earth – Caves (!) Żadne z nurkowań się nie powtarza. Harmonogram wyprawy został przemyślany tak, abyśmy pomiędzy nurkowaniem w Cenotach, mogli zasmakować unikalnego klimatu Meksyku, Riviera Maya i Półwyspu Jukatan: cudownego czaru białych piasków karaibskich plaż, przepysznej meksykańskiej kuchni i niezwykle interesujących pozostałości tajemniczej cywilizacji Majów.

Kaan Luum lagoon

Jedna z tajemniczych lagun ukrytych w granicach rezerwatu Sian Ka’an, doskonałe miejsce na spędzenie wieczoru 😉

Riviera Maya na Półwyspie Jukatan to niesamowite miejsce, którego czar sprawia, że wszyscy szybko czujemy się tu jak w domu. Na wyprawach ALPHA-DIVERS korzystamy z od lat sprawdzonej bazy hotelowej, a wszędzie tutaj witają nas Przyjaciele. Serce naszej wyprawy zlokalizowane jest w Tulum – wspaniałym miasteczku, położonym w centrum wszystkich tras jaskiniowych i kawernowych, co znakomiecie upraszcza logistykę naszych nurkowań i nie ma nic wspólnego z krzykliwą atmosferą pozbawionych smaku betonowych kurortów jak Cancun, czy Playa del Carmen. Znamy tu dobrze najsmaczniejsze i najlepsze lokalne restauracje. Nie bez znaczenia jest również bliskie sąsiedztwo aż czterech kompleksów ruin Majów i gigantycznego rezerwatu biosfery Sian Ka’an.

 
 
 
 

 

PLAN WPRAWY MEKSYK 2016:

 

Syrenka w Cenote Cristalino - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Syrenka w Cenote Cristalino – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Nurkowanie w Cenotach:

DZIEŃ 1 – Bezpośredni przelot do Meksyku i lądowanie jeszcze tego samego dnia w Cancun, transfer do Tulum i zakwaterowanie w przytulnym hotelu.

DZIEŃ 2 – Pierwsze nurkowania w Cenote Aktun Ha, sercu systemu Carwash i w Gran Cenote, sercu systemu Sac Aktun – drugiego co do długości systemu podwodnych jaskiń na świecie. Obydwa miejsca to wspaniałe słodkowodne akwaria z żółwiami obrazkowymi, dobrze znanymi akwarystom rybkami, jak gupiki, molinezje i tetry, a czasem małym krokodylem. Mało kto o wie, ale w głębszych partiach jaskiń pod cenotą Aktun Ha znajduje się Komnata Przodków ze śladami palenisk pochodzacych sprzed ok. 10 tys lat!

Po nurkowaniach, dla chętnych zwiedzanie ruin Majów w Zama – Mieście Świtu, położonych malowniczo na 12-metrowym klifie i pierwsza kąpiel w Morzu Karaibskim.

Coba i widok z Nochoch Mul - najwyższej piramidy Jukatanu - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Coba i widok z Nochoch Mul – najwyższej piramidy Jukatanu – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

DZIEŃ 3 – Kolejne nurkowanie w Cenotach: Chac-Mool i Kukulkan – piękne podwodne witraże z widokiem na selvę, to właśnie stąd pochodzi większość zdjęć reklamujących nurkowanie w Cenotach. Czeka nas tutaj również pierwsze spotkanie z halokliną, granicą wód o różnej gęstości, a w tym wypadku wody słodkiej i słonej.
Po nurkowaniach, dla chętnych desant na plażę w Akumal, gdzie nurkując na snorklu można spotkać => żółwie zielone.

DZIEŃ 4 – Nurkowanie w Cenotach: Chikin Ha i Arco Iris. Pomiędzy nurkowaniami wizyta we współczesnej majańskiej świątyni Chaaka przy Cenote Taak-Bil-Ha, a po nurkowaniach krótki spacer przez selvę i podziwianie panoramy ze szczytu wieży obserwacyjnej. Istnieje również możliwość spróbowania oryginalnej majańskiej kuchni, ale nie pierwsza i nie ostatnia w trakcie naszej wyprawy 😉

DZIEŃ 5 – Nurkowanie w Cenotach: Tajma Ha, Sugar Bowl i Esmeralda – trzy trawersy z wynurzeniami w położonych w środku selvy zapadliskach krasowych ze zwisającymi korzeniami drzew, wspaniałe efekty świetlne, bedące wynikiem załamania światła. Tylko patrzeć pirackiego skarbu ukrytego gdzieś tutaj 😉

Zjawiska krasowe w Cenote Dreamgate - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Zjawiska krasowe w Cenote Dreamgate – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Po nurkowaniach, dla chętnych wycieczka do ruin miasta Majów w Coba i najwyższej na północnym Jukatanie piramidy Nohoch Mul.

DZIEŃ 6 – Nurkowanie w Cenotach: Angelita i Calavera. Angelita to Cenota, która pozostawia wiele wspomnień, ze względu na mroczny charakter miejsca przypominającego planetę Dagobah ze słynnego filmu Gwiezdne Wojny.

Ekskluzywne nurkowanie w Cenote Angelita to nie jest coś co możecie zalogować Państwo z pierwszym z brzegu centrum nurkowym (!) Calavera, nie bez powodu zwana jest również Temple of Doom – Świątynią Zguby, na ścianach pełno doskonale zachowanych skamielin, zaś wytrawione przez słoną wodę wapienne skały, zalegające na dnie, przypominają gigantyczne gnaty przedpotopowych stworów. Od 2013 roku prowadzone są tu podwodne wykopaliska archeologiczne.

Po nurkowaniu, dla chętnych, wycieczka nad malowniczą słodkowodną lagunę Ka’an Luum. Laguna ta znajduje się na terenie olbrzymiego rezerwatu biosfery Sian Ka’an, jednego z największych na Ziemi, zaś wody laguny skrywają pewną mroczną tajemnicę, o której opowiemy w trakcie relaksującego popołudnia na pomoście.

Tulum to również najpiękniejsza plaża na Riviera Maya - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Tulum to również najpiękniejsza plaża na Riviera Maya – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

DZIEŃ 7 – Dzień odpoczynku od nurkowania, czas na spacery, zakupy i odpoczynek na pięknej karaibskiej plaży w Tulum, zdecydowanie najwspanialszej plaży na Riviera Maya. Dla chętnych całodniowa wycieczka do najsłynniejszych ruin Majów na północy Jukatanu: Chichen-Itza / Uuc Abnal i Ek-Balam, oraz wspaniałej cenoty Ik-Kil – gdzie odbywają się zawody w skokach Red Bulla.

DZIEŃ 8 – Dla chętnych i wytrwałych pora na opcjonalne nurkowanie w Cenotach: The Pit oraz Dos Ojos – Barbie Line i Batcave – jednych z najsłynniejszych jaskiń Jukatanu, dzięki filmowi IMAX „Journey Into Amazing Caves”. Dla tych, którzy będą mieli już dosyć nurkowania w Cenotach, dzień plażowania w Tulum.

DZIEŃ 9 – Dla najbardziej wytrwałych nurków kawernowych, opcjonalne podwójne nurkowanie w Cenote Dreamgate, obydwiema trasami dostępnymi nurkom kawernowym. Cenote Dreamgate to NAJWSPANIALSZY KLEJNOT w KAWERNOWEJ KORONIE JUKATANU (!) Cenote Dreamgate jest rzadko odwiedzana ze względu na niesamowitą kruchość delikatnych krasowych formacji, jakie tu wyrosły, a w tej akurat cenocie mamy do czynienia ze stalaktytami, które nie zdążyły się do końca zestalić i zwisają ze sklepienia jaskini w postaci miękkiej słomki.

Tulum to również najpiękniejsza plaża na Riviera Maya - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Nurkowanie kawernowe w Cenote Kukulkan – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Dlatego też, zgodnie z niepisaną umową instruktorów i przewodników jaskiniowych, zabiera się tutaj wyłącznie osoby z doskonałą pływalnością i obyciem w Cenotach (wymagane: Peak Performace Buoyancy i Cavern Diver – specjalizacja której nauka włączona jest w cenę wyjazdu). Nurkowanie w Cenote Dreamgate to niewątpliwie zaszczyt, a wpis w logbooku z tego właśnie miejsca to prawdziwy nurkowy skarb! 🙂

Po nurkowaniach, dla chętnych, wycieczka do mało znanych ruin Muyil / Chunyaxche, ukrytych w meksykańskiej dżungli – selvie.

DZIEŃ 10 – Pora na odpoczynek bierny, czyli okupację plaży 😉 Dla chętnych jednak możliwy dłuższy rajd wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego i Rezerwatu Biosfery Sian Ka’an, aż do Boca Siega. Później już tylko pożegnalny wieczór w Tulum.

DZIEŃ 11 – Wykwaterowanie i transfer do Cancun, wieczorny wylot do Polski. Wylatujemy pozostawiając za sobą serca i uwożąc cenne wspomnienia z najwspanialszej wyprawy nurkowej do najwspanialszego zakątka świata – Mezoameryki!

DZIEŃ 12 – Lądowanie w Kraju.

Dla Państwa dobra i wygody oraz komfortu nurkowania w jaskiniach i w czasie transferów, liczba miejsc na wyprawie ograniczona jest do ośmiu nurkujących osób.

 

Tikal nocą, piramida i pełnia Księżyca - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2015

Tikal nocą, widok na pełnię Księżyca u podnóżna jednej z piramid – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2015

Wypraw nurkowo-turystycznych ALPHA-DIVERS do Mezoameryki: Meksyku, Belize, Gwatemali, czy Hondurasu nie ma jak porównywać w wyjazdami oferowanymi przez zwykłe centra nurkowe, skoncentrowane praktycznie wyłącznie na samym nurkowaniu, przy użyciu najtańszych lokalnych baz, czy z objazdowymi wycieczkami autokarem po Jukatanie w towarzystwie turystycznego przewodnika. W ALPHA-DIVERS na najwyższym poziomie łączymy jedno i drugie, oferując znacznie, znacznie więcej. Nurkową część wyprawy planuje i prowadzi nurek jaskiniowy, wycieczki po ruinach Majów archeolog. Wiemy, które miejsca w Cenotach są najciekawsze, gdzie przewodnik powinien wynurzyć się na powierzchnię, by pokazać ukrytą komnatę, czy inne najbardziej interesujące miejsce w jaskini. Wiemy o jakiej porze trzeba wejść w ruiny, by wylosować bilet bez tabunów turystów, dokładających wszelkich starań, aby utrudnić nam zrobienie dobrego zdjęcia, znamy też takie, których nikt nie odwiedza… W jednym i drugim wpadku oznacza to dogłębną znajomość tematu, a w naszym szczegółowo zaplanowanym harmonogramie nie ma ani jednego zmarnowanego popołudnia 😉 Harmonogram naszej wyprawy do Meksyku, Belize i Gwatemali łączy w sobie śmiało trzy wyprawy w jednej 🙂

Polecamy uwadze raport z jednej z poprzednich wypraw => YUCATAN 2013 – Meksyk i Belize

 

KOSZTY WYPRAWY:

 • 2750 USD + przelot, obecnie przelot czarterem na trasie Warszawa-Cancun-Warszawa tylko 2197 PLN !!!
 • Osoba nienurkująca 1950 USD + przelot
 • Dopłata za samodzielny pokój: 700 USD

 

CENA ZAWIERA:

 • kurs nurkowania kawernowego (bez opłaty certyfikacyjnej)
 • warsztaty doskonałej pływalności, które trwają przez wszystkie nurkowania objęte pakietem – poprawne balastowanie, wytrymowanie, zanurzanie, wynurzanie i pływanie żabką
 • transfery wewnętrzne Cancun – Tulum – Cancun
 • pakiet 10-ciu nurkowań w Cenotach Kawernowej Korony Jukatanu w Meksyku
 • wszystkie transfery na nurkowanie i po nurkowaniu w ramach pakietu nurkowego
 • opłaty wejściowe do Cenot w ramach pakietu nurkowego
 • butle, balast, powietrze…
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania, nurka jaskiniowego IANTD i przewodnika jaskiniowego ALPHA-DIVERS
 • 10 noclegów ze śniadaniami w Tulum na Riviera Maya (Meksyk)
 • opiekę zaawansowanego ratownika DAN (Divers Alert Network)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • posiłków i napojów poza śniadaniami
 • opcjonalnych nurkowań w Cenote Dreamgate (150 USD), The Pit i Dos Ojos (150) USD
 • wypożyczenia ekwipunku nurkowego, prócz balastu i butli
 • ubezpieczeń KL i NNW, oraz obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

Powyższe propozycje nie wyczerpują szerokiego wachlarza nurkowych i nie tylko nurkowych możliwości jakie możemy Państwu zaoferować w Meksyku, na Półwyspie Jukatan. Lista zawiera również propozycje alternatywne, gdyż w ograniczonym czasie trwania wyprawy nie da się zrealizować wszystkich opcji wspomnianych powyżej 😉Ruiny Zama w Tulum to najpiękniej położone stanowisko archeologiczne na świecie - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Przepiękny zachód Słońca w rezerwacie biosfery Sian Kaan, nad wodami laguny Kaan Luum - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Skok do słynnej Cenote The Pit - brawo dla odważnej - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Morze Karaibskie - Tulum to również najpiękniejsza plaża na Riviera Maya - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Laguna Kaan Luum to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Riviera Maya - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Złowrogie bastard tree nieopodal ruin Majów w Coba, zwane z niewiadomych powodów drzewem miłości ;) - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013

Laguna Kaan Luum to miejsce, do którego bynajmniej nie tak łatwo trafić ;) - wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS YUCATAN 2013


 
 
KONTAKT W SPRAWIE REZERWACJI I WPŁAT, A TAKŻE WSZELKIE PYTANIA DOTYCZĄCE WYPRAWY: info@alpha-divers.pl lub telefon +52 984 215 7652

Polecana lektura:

 1. „CENOTES – Dive Guide & Log Book” – Gerardo Aizpuru, Eugenio Acevez, Luis Martinez – Undewater Editions 2014
 2. „The CENOTES of the Riviera Maya” – Steve Gerrard 2000
 3. „The MAYAS – 3000 Years of Civilization” – Mercedes de la Garza – Editrice Bonechi / Monclem Ediciones

 

Wszystkim wyprawom ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego DAN. Nurkowanie w meksykańskich Cenotach stawia jednak opiekunom grup dodatkowe wymagania. Dlatego wyprawę nurkową do Meksyku, Gwatemali i Belize – YUCATAN 2016 poprowadzi osobiście => Przemek Trześniowski, archeolog-majanista, zaawansowany nurek jaskiniowy IANTD i NACD, instruktor nurkowania IANTD i PADI i ratownictwa nurkowego DAN, który w meksykańskich Cenotach nurkuje od 2008 roku, zaś od 2010 prowadzi wyprawy nurkowe i krajoznawcze do Meksyku, Belize, Gwatemali i Hondurasu.

 

UPRZEJMIE PROSIMY PAMIĘTAĆ O WYMAGANEJ DACIE WAŻNOŚCI PASZPORTU DO MINIMUM 3-go WRZEŚNIA 2016

UBEZPIECZENIE NURKOWE DAN LUB JEGO ODPOWIEDNIK JEST OBOWIĄZKOWE

ZAPRASZAMY NA EKSCYTUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS!!! 🙂

 

 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz