Nurkowanie w Dahab i wyprawa do Petry 18-25 III

Podziel się informacją na:

 

EGIPT – JORDANIA 2014. Nurkowanie w Dahab i starożytna Petra

Legendarne nurkowiska i jedne z najbardziej niesamowitych ruin starożytności

18-25 MARCA 2014
 
[WYJAZD KURSOWO-TURYSTYCZNY – MOŻLIWOŚĆ REALIZACJI KURSÓW OWD]

Egipt, nurkowanie w Dahab. Morze Czerwone, Canyon

Egipt, nurkowanie w Dahab. Morze Czerwone, Blue Hole, Canyon, Islands – wyjazd nurkowy ALPHA-DIVERS 18-25 Marca 2014

 

Dahab, to miejsce, w którym wielbłąd jest najbardziej popularnym środkiem transportuGdy za oknem śnieg i mróz, a niektórz z nas wspominają jeszcze słoneczne wybrzeża Afryki, mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkoleniowo-turystyczny wyjazd nurkowy do Egiptu. Nurkowanie w Dahab to doskonała okazja do oderwania się od zimowych mrozów. W ramach wyjazdu, oferujemy Państwu szeroką gamę nurkowych atrakcji, zarówno dla całkiem początkujących jak i dla zaawansowanych. W trakcie wyjazdu do Dahab, można dokończyć podstawowy kurs nurkowania OWD, zrobić kurs AOWD, podjąć wyzwanie kursu Advanced Nitrox IANTD, lub też najzwyczajniej w świecie ponurkować sobie rekreacyjne, w jednych z najsłynniejszych nurkowisk Morza Czerwonego jak Canyon, Islands, Blue Hole, Ras Abu Galum czy Gabr el Bint. Dahab i Pólwysep Synaj to jednak nie tylko nurkowanie, a wyjazd rekreacyjny z ALPHA-DIVERS to mnóstwo innych ekscytujących atrakcji. 😉

 

Rafa koralowa w Morzu CzerwonymNurkowanie w Dahab z dumą wpisujemy do swoich logbooków, jest to albowiem swoista mekka, zarówno dla nurków rekreacyjnych jak i technicznych. Sławę temu miejscu przyniosła bardzo ciekawie uformowana linia brzegowa Półwyspu Synajskiego, oraz pełna endemicznych gatunków, bioróżnorodność Morza Czerwonego. Prócz koralowych ogrodów, rozciągających się u podnóża górskich krajobrazów Synaju i malowniczych zatok, o łagodnie opadającym dnie, mamy w Dahab do dyspozycji nurków strome ściany koralowych raf i unikalne rozpadliny tektoniczne jak np. słynny Canyon, labirynty Islands, czy wreszcie najsłynniejsze z nich – gigantyczny lej krasowy pochodzący, podobnie jak meksykańskie Cenoty, z epoki ostatniego zlodowacenia, czyli słynny dahabski Blue Hole.

Pomacanthus imperator - jedn z najpiekniejszych rybek w Morzu CzerwonymPakiet nurkowy, składający się z dziesięciu nurkowań, można modyfikować o dodatkowe nurkowania dzienne, nocne i wczesnoporanne. Wszystkie nurkowania odbywają się z brzegu, zaś do miejsc nurkowania dowożeni będziemy jeepami, co wraz ze składającymi się z zadaszenia i poduszek, orientalnymi beduińskimi kawiarniami, w których będziemy wypoczywać pomiędzy nurkowaniami, zapewnia niepowtarzalny klimat, a nurkom na długo potem kojarzy się z Dahabem. Rządni jeszcze mocniejszych wrażeń, będą mogli natomiast wybrać się na wielbłądach, do niedostępnych samochodami Ras Abu Galum lub Gabr el Bint, uznawanych za jedne z najpiękniejszych nurkowisk Morza Czerwonego.

Petra, Jordania, wawoz DeirPetra to jedna z najsłynniejszych pereł starożytnej architektury, sięgająca korzeniami na 3600 lat wstecz. Dawne nabatejskie, wykute w skale miasto, dostępne jedynie przez wąską, krętą gardziel wąwozu As-Sik, to jeden z siedmiu cudów świata, miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jedno z czterdziestu miejsc, które zdaniem BBC, należy zobaczyć przed śmiercią. Zdobyta przez cesarza Trajana, późniejsza stolica prowincji rzymskiej – Arabia Petraea, od upadku Imperium stała się niedostępna dla białych na całe tysiąclecie. W czasach nowożytnych, niepowtarzalny klimat i krajobraz pustynnego miasta, spopularyzowany został przez filmy z serii Indiana Jones: „Poszukiwacze Zaginionej Arki” i „Ostatnia Krucjata”. Pożerana przez zęby czasu Petra z roku na rok zanika, erodowana przez wiatry niosące niszczycielskie piaski pustyni, zaś postacie takie jak Johann Ludwig Burckhardt, Frederick Catherwood, Lawrence z Arabii czy… wreszcie Indiana Jones zadecydowały o tym, że prawdziwe pielgrzymki zmierzają tu by zobaczyć miasto, zanim na zawsze zniknie…

Fotorelacja z naszej poprzedniej wyprawy do Jordanii i Petry: WYPRAWA NURKOWA EGIPT – JORDANIA 2011

 

Petra, Jordania

Petra, Jordania – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS 2011

CENA WYJAZDU:

 • Przelot 1590 PLN
 • Zakwaterowanie w hotelu Planet Oasis BB – Standard Plus 195 EUR
 • Pakiet nurkowy (10 nurkowań) + 195 EUR

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Synaj – Warszawa
 • zakwaterowanie ze śniadaniami, zgodnie z wybraną opcją
 • transfer z lotniska i na lotnisko
 • ubezpieczenie turystyczne AXA
 • transfery do miejsc nurkowych
 • butle, balast, powietrze
 • 10 nurkowań z brzegu
 • darmowy Nitrox 32%
 • lokalnych divemasterów
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania i przewodnika ALPHA-DIVERS
 • opiekę zaawansowanego ratownika DAN (Divers Alert Network)

CENA NIE ZAWIERA:

 • wizy egipskiej – 15 USD (nie jest potrzebna osobom nie wybierającym się do Petry
 • pozostałych posiłków poza śniadaniami
 • opcjonalnej całodzienej wyprawy do Petry w Jordanii – 950 PLN
 • wypożyczenia ekwipunku nurkowego
 • opcjonalnej nurkowej ekspedycji na wielbłądach i nurkowań w Gabr el Bint lub Ras Abu Galum +45 EUR do dnia nurkowego
 • opłat za ewentualne nurkowania dodatkowe
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN, które może być równocześnie ubezpieczeniem podróżnym, i które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN)

KONTAKT W SPRAWIE REZERWACJI, WPŁAT I WYJAZDU: info@alpha-divers.pl

Uprzejmie prosimy pamiętać o wymaganej dacie ważności paszportu do minimum 25-go września 2014. Ubezpieczenie nurkowe jest obowiązkowe.

Wszystkim wyjazdom nurkowym ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego DAN:

ZAPRASZAMY NA EMOCJONUJĄCE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! :)

Petra, Jordania

Petra, Jordania – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS 2011

 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz